Men competitors

1 -60 kg TAKATO
Naohisa
1. seed (1. place wrl) JPN
2 -60 kg SAFAROV
Orkhan
2. seed (2. place wrl) AZE
3 -60 kg LUTFILLAEV
Sharafuddin
3. seed (3. place wrl) UZB
4 -60 kg UROZBOEV
Diyorbek
4. seed (4. place wrl) UZB
5 -60 kg TAKABATAKE
Eric
5. seed (8. place wrl) BRA
6 -60 kg PAPINASHVILI
Amiran
6. seed (9. place wrl) GEO
7 -60 kg LIMARE
Vincent
7. seed (11. place wrl) FRA
8 -60 kg KHYAR
Walide
8. seed (14. place wrl) FRA
9 -60 kg GARRIGOS
Francisco
ESP
10 -60 kg NAGAYAMA
Ryuju
JPN
11 -60 kg OZLU
Bekir
TUR
1 -66 kg ABE
Hifumi
1. seed (2. place wrl) JPN
2 -66 kg SHIKHALIZADA
Nijat
2. seed (6. place wrl) AZE
3 -66 kg ARDANOV
Anzaur
3. seed (7. place wrl) RUS
4 -66 kg BOUCHARD
Antoine
4. seed (9. place wrl) CAN
5 -66 kg MARGVELASHVILI
Vazha
5. seed (10. place wrl) GEO
6 -66 kg GOMBOC
Adrian
6. seed (11. place wrl) SLO
7 -66 kg OLEINIC
Sergiu
7. seed (13. place wrl) POR
8 -66 kg BASSOU
Imad
8. seed (21. place wrl) MAR
9 -66 kg FLICKER
Tal
ISR
10 -66 kg SHMAILOV
Baruch
ISR
11 -66 kg KIM
Limhwan
KOR
1 -73 kg ORUJOV
Rustam
1. seed (1. place wrl) AZE
2 -73 kg HASHIMOTO
Soichi
2. seed (2. place wrl) JPN
3 -73 kg AN
Changrim
3. seed (3. place wrl) KOR
4 -73 kg SHAVDATUASHVILI
Lasha
4. seed (5. place wrl) GEO
5 -73 kg BOBOEV
Giyosjon
5. seed (6. place wrl) UZB
6 -73 kg SAIYINJIRIGALA
6. seed (13. place wrl) CHN
7 -73 kg MARGELIDON
Arthur
7. seed (15. place wrl) CAN
8 -73 kg KURZHEV
Uali
8. seed (17. place wrl) RUS
9 -73 kg KANIVETS
Dmytro
UKR
10 -73 kg BUTBUL
Tohar
ISR
11 -73 kg ESTRADA
Magdiel
CUB
1 -81 kg DE WIT
Frank
1. seed (4. place wrl) NED
2 -81 kg IVANOV
Ivaylo
2. seed (5. place wrl) BUL
3 -81 kg TOMA
Sergiu
3. seed (6. place wrl) UAE
4 -81 kg NYAMSUREN
Dagvasuren
4. seed (7. place wrl) MGL
5 -81 kg KHUBETSOV
Alan
5. seed (9. place wrl) RUS
6 -81 kg PENALBER
Victor
6. seed (10. place wrl) BRA
7 -81 kg REKHVIASHVILI
Zebeda
7. seed (16. place wrl) GEO
8 -81 kg UNGVARI
Attila
8. seed (17. place wrl) HUN
9 -81 kg CSOKNYAI
Laszlo
HUN
10 -81 kg LUCENTI
Emmanuel
ARG
11 -81 kg RESSEL
Dominic
GER
1 -90 kg CLERGET
Axel
1. seed (2. place wrl) FRA
2 -90 kg CHENG
Xunzhao
2. seed (4. place wrl) CHN
3 -90 kg GWAK
Donghan
3. seed (5. place wrl) KOR
4 -90 kg ZGANK
Mihael
4. seed (8. place wrl) SLO
5 -90 kg USTOPIRIYON
Komronshokh
5. seed (12. place wrl) TJK
6 -90 kg IDDIR
Alexandre
6. seed (14. place wrl) FRA
7 -90 kg GVINIASHVILI
Beka
7. seed (15. place wrl) GEO
8 -90 kg STEWART
Max
8. seed (17. place wrl) GBR
9 -90 kg NAGASAWA
Kenta
JPN
10 -90 kg SHERAZADISHVILI
Nikoloz
ESP
11 -90 kg SNOUSSI
Oussama mahmoud
TUN
1 -100 kg MARET
Cyrille
1. seed (1. place wrl) FRA
2 -100 kg GASIMOV
Elmar
2. seed (2. place wrl) AZE
3 -100 kg KORREL
Michael
3. seed (5. place wrl) NED
4 -100 kg FREY
Karl-richard
4. seed (7. place wrl) GER
5 -100 kg BISULTANOV
Adlan
5. seed (10. place wrl) RUS
6 -100 kg MAMMADOV
Elkhan
6. seed (11. place wrl) AZE
7 -100 kg ARMENTEROS
Jose
7. seed (12. place wrl) CUB
8 -100 kg IIDA
Kentaro
8. seed (13. place wrl) JPN
9 -100 kg KURBONOV
Soyib
UZB
10 -100 kg FONSECA
Jorge
POR
11 -100 kg BUZACARINI
Rafael
BRA
1 +100 kg NATEA
Daniel
1. seed (2. place wrl) ROU
2 +100 kg OJITANI
Takeshi
2. seed (3. place wrl) JPN
3 +100 kg SILVA
Rafael
3. seed (5. place wrl) BRA
4 +100 kg JABALLAH
Faicel
4. seed (7. place wrl) TUN
5 +100 kg MEYER
Roy
5. seed (8. place wrl) NED
6 +100 kg SHICHINOHE
Ryu
6. seed (9. place wrl) JPN
7 +100 kg VOLKOV
Andrey
7. seed (10. place wrl) RUS
8 +100 kg MOURA
David
8. seed (13. place wrl) BRA
9 +100 kg MATIASHVILI
Levani
GEO
10 +100 kg KRAKOVETSKII
Iurii
KGZ
11 +100 kg ULZIIBAYAR
Duurenbayar
MGL