News ▾
Calendar ▾
Members ▾
Gallery
World ranking ▾
Results ▾
Documents
About IJF ▾
Official IJF Partners:
Interviews
Read interviews.
Competition
News about Judo competitions.
Stories
Interesting judo stories.
All news
All judo related news.
IJF World Tour
Seniors
Juniors
Cadets
All categories
Judoka
National federations
All galleries
Seniors
Men
Women
Nations
Juniors
Men
Women
Nations
Cadets
Men
Women
Nations
Olympic Games 2024
Men
Women
Teams
Downloads
Download official Ranking PDFs
Browse Results
Live Competitions
Organisation
Commissions
President's Corner
Clean Judo
History and Culture
Links
Official Supplier List
IJF.org
JudoTv
Judobase
Judo In Schools
Analyzer
Account
Veterans
Admin
Travel
Sign in
News ▾
Interviews
Read interviews.
Competition
News about Judo competitions.
Stories
Interesting judo stories.
All news
All judo related news.
Calendar ▾
IJF World Tour
Seniors
Juniors
Cadets
All categories
Members ▾
Judoka
National federations
Gallery
Rankings ▾
World Ranking - Seniors
World Ranking - Cadets
World Ranking - Juniors
Nations Ranking - Seniors
Nations Ranking - Cadets
Nations Ranking - Juniors
Ranking for Olympics - Individuals
Ranking for Olympics - Teams
PDF Downloads
Results ▾
Browse Recent Results
Live Competitions
Documents
About IJF ▾
Organisation
Commissions
President's Corner
Clean Judo
History and Culture
Links
Official Supplier List
IJF.org
JudoTv
Judobase
Judo In Schools
Analyzer
Account
Veterans
Admin
Travel
Coimbra Cadet European Cup 2024
Days
15
Hours
12
To go
Coimbra Cadet European Cup 2024
Portugal, Coimbra
Overview
Judoka
Nations
News
TV & News Info
Overview
Judoka
Nations
TV & News Info
Search
Searching all categories
View
All
Men
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
Women
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
#
Athlete
Seeder
WRL
Result
SADIGOV Kanan
AZE
1. seed
8
-
GURBANOV Umud
AZE
2. seed
11
-
KRIVEC Aleks
SLO
3. seed
23
-
BRARD Lucio
FRA
4. seed
26
-
SULTANOV Salim
AZE
5. seed
37
-
FILHO Jose Tiago
BRA
6. seed
39
-
MAHMUDOV Ramil
AZE
7. seed
50
-
MARI ALCUBIERRE David
ESP
8. seed
83
-
TABET Ishak
FRA
-
98
-
BALESTRI Ettore
ITA
-
152
-
ANDRADE Joao
BRA
-
161
-
NIOLA Davide
ITA
-
161
-
LYSOGOR CHERKESOV Maxim
ESP
-
170
-
ANGELINI Flavio
ITA
-
174
-
PLA ZANUY Sandro
ESP
-
179
-
SILVESTRI Federico
ITA
-
179
-
MANGIAPIA Daniel
ITA
-
202
-
LUISE Andrea
ITA
-
216
-
CHTIR Akim
MAR
-
216
-
BAUCHET Axel
FRA
-
216
-
ABELLAN ARJONES Marcos
ESP
-
216
-
MEDEIROS Joao
BRA
-
216
-
MELO Vicente
POR
-
288
-
PACHECO Marcal
POR
-
-
-
ASSANALIYEV Batyrkhan
ESP
-
-
-
LIRA Joao
BRA
-
-
-
TELL Tommaso
ITA
-
-
-
NUNES Rodrigo
POR
-
-
-
LAFORGE Yann
FRA
-
-
-
CAPURRO Nicolo
ITA
-
-
-
BUGARIN Joao
POR
-
-
-
BANZO GELLA Luis
ESP
-
-
-
BUOSI Jacopo
ITA
-
-
-
LIMA Miguel
POR
-
-
-
BURGUILLO MATEO Diego
ESP
-
-
-
MACHIORLATTI Federico Bora
ITA
-
-
-
TAVARES Guilherme
POR
-
-
-
HENRIQUEZ GUERRA Samuel
ESP
-
-
-
ROAGNA Lorenzo
ITA
-
-
-
BACCI Dario
ITA
-
-
-
JAMAK Ahmed
BIH
-
-
-
SOARES Afonso
POR
-
-
-
HAFSAOUI Kais
FRA
-
-
-
GARELLI Giacomo
ITA
-
-
-