All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Kaunas Junior European Cup 2017 Results
Men -55 kg
1 NARBAYEV
Bauyrzhan
KAZ
2 BOLATBEKOV
Damir
KAZ
3 KHALMATOV
Dilshot
UKR
3 MONORI
Daniel
HUN
5 HARUTYUNYAN
Erik
ARM
5 HAYRAPETYAN
Gaspar
ARM
7 ROEDER
Dominik
GER
7 DEBRUYCKER
Julien
BEL
Women -44 kg
1 PETIT
Lois
BEL
2 KUTERINA
Anastasiia
RUS
3 BERINGER
Fatime
HUN
Men -60 kg
1 VERSTRAETEN
Jorre
BEL
2 KURTASHOV
Semen
RUS
3 MAMEIDOV
Asim
UKR
3 SHAMSHADIN
Magzhan
KAZ
5 MYSHALOV
Serhii
UKR
5 EZ ZERRAD
Naoufal
BEL
7 MAMAYEV
Ramazan
KAZ
7 PONGRACZ
Bence
HUN
Women -48 kg
1 PETITTO
Sofia
ITA
2 GERSJES
Amber
NED
3 TYNBAYEVA
Galiya
KAZ
3 PIECHOTA
Olivia
GBR
5 NAUATBEK
Akmaral
KAZ
5 SABLIEVA
Kateryna
UKR
7 MURASKO
Viktorija
LTU
7 PROKHOROVA
Larisa
RUS
Men -66 kg
1 OVCHARENKO
Oleh
UKR
2 SAGYNGALIULY
Bauyrzhan
KAZ
3 TCHOKHONELIDZE
Giorgi
UKR
3 BOROS
Bence
HUN
5 MARANDIAN
Karo
UKR
5 HOFAECKER
Sebastian
GER
7 VAN DER WERFF
Twan
NED
7 VAN DER KOLK
Yannick
NED
Women -52 kg
1 BLAVIER
Myriam
BEL
2 CIESLIK
Klaudia
POL
3 CASTAGNOLA
Martina
ITA
3 KEMMINK
Julie
NED
5 ZHARMANOVA
Nurzhamal
KAZ
5 OLEVSCHI
Dumitrita
MDA
7 BERZINA
Aiga anita
LAT
7 BEKERE
Karina
LAT
Men -73 kg
1 SEMBAYEV
Madiyar
KAZ
2 MANUKIAN
Hievorh
UKR
3 OCHS
Kilian
GER
3 HENNEBACH
Emil
GER
5 BARYS
Kuan
KAZ
5 GAINULLIN
Angsarbek
KAZ
7 STERPU
Victor
MDA
7 KURTYKA
Pawel
POL
Women -57 kg
1 VAN KREVEL
Larissa
NED
2 STARKE
Pauline
GER
3 VISSER
Jorien
NED
3 LIBEER
Mina
BEL
5 KARCHAYEVA
Aiida
KAZ
5 KOORN
Lesley
NED
7 SUROVA
Anna
UKR
7 MINENKOVA
Ulyana
BLR
Men -81 kg
1 CASSE
Matthias
BEL
2 GRAMKOW
Tim
GER
3 RAJKAI
Robert
HUN
3 HUNFELD
Janosch
GER
5 DUBINA
Ivan
BLR
5 REIJNTJENS
Jan
NED
7 SCHREIBER
Frederik
GER
7 CHERKAI
Aleksandr
UKR
Women -63 kg
1 GORISSEN
Jessica
NED
2 ERIKSSON
Ida
SWE
3 KANERVA
Emilia
FIN
3 POHL
Dena
GER
5 NORDER
Aniek
NED
5 DELEN
Selina
BEL
7 RICKEN
Mina Agneta
GRE
7 KREUTER
Juliane
GER
Men -90 kg
1 SHEPEL
Vitalii
UKR
2 MATLASHEVSKYI
Mykyta
UKR
3 SCHMIDT
Tim
GER
3 BABENKO
Oleksii
UKR
5 SAHAKYAN
Grigor
ARM
5 PETERSILKA
Falk
GER
7 TOTH
Apor
HUN
7 OLDAK
Sebastian
POL
Women -70 kg
1 WILLEMS
Gabriella
BEL
2 JAGER
Hilde
NED
3 KHRYASHCHEVSKA
Iryna
UKR
3 HAKANSSON
Amanda
SWE
5 MILLER
Karolina
POL
5 BERGER
Sophie
BEL
7 PISKUNOVA
Darja
LTU
7 BRENDICKE
Sophie
GER
Men -100 kg
1 MUKETE
Daniel
BLR
2 ZORN
Daniel
GER
3 MAJOWSKI
Dominik
POL
3 SZCZUROWSKI
Kacper
POL
5 DRILLER
Viktor
GER
5 ARVAI
Peter
HUN
7 VEHERA
Yevhen
UKR
7 CALDER
Cailin
GBR
Women -78 kg
1 FABER
Christina
GER
2 KANTSAVAYA
Darya
BLR
3 TYMANN
Daria
POL
3 MERKULOVA
Mariia
UKR
5 KARILAID
Annika
EST
5 TITORENKO
Akvile
LTU
7 DUDENAITE
Migle
LTU
7 WOZNIAK
Oliwia
POL
Men +100 kg
1 KUKHARENKA
Yahor
BLR
2 MECAJUS
Ignas
LTU
3 WACZULIK
Richard
HUN
3 ZHABBOROV
Sanzhar
KAZ
5 BEREZKA
Vladyslav
UKR
5 ZALECZNY
Krzysztof
POL
7 KARRO
Tanel
EST
7 KALIDOLDA
Ilyas
KAZ
Women +78 kg
1 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
2 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
3 SWIATKIEWICZ
Julia
POL