All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Berlin Junior European Cup 2017 Results
Men -55 kg
1 NINIASHVILI
Vano
GEO
2 LUNCAN
Vlad
ROU
3 ISAEV
Adam
RUS
3 MONORI
Daniel
HUN
5 AMONOV
Shakhzod
RUS
5 BAKHISHALIYEV
Rashkhan
AZE
7 ALKHAZASHVILI
Nika
GEO
7 RAOUL HEBRARD
Theo
FRA
Women -44 kg
1 PETIT
Lois
BEL
2 GILLY
Marine
FRA
3 KOCER
Merve
TUR
3 DELEUIL
Justine
FRA
5 AKYUZ
Cicek
TUR
5 CHISS
Mihaela
ROU
7 DRAGO
Silvia Giuseppa
ITA
7 MARINHO
Thays
BRA
Men -60 kg
1 HUSEYNOV
Karamat
AZE
2 ABDULAEV
Ramazan
RUS
3 GOLOMB
Tomer
ISR
3 BLIEV
Ayub
RUS
5 BOUDA
Romaric Wend-Yam
FRA
5 EZ ZERRAD
Naoufal
BEL
7 CALA LESINA
Patrick
ITA
7 VERSTRAETEN
Jorre
BEL
Women -48 kg
1 CAKMAKLI
Melisa
TUR
2 ALIYEVA
Leyla
AZE
3 MOSDIER
Anais
FRA
3 BEDER
Tugce
TUR
5 RITIENI
Alessia
ITA
5 FIORINI
Michela
ITA
7 SANTINI
Giulia
ITA
7 TESSMANN
Janina
GER
Men -66 kg
1 CARGNIN
Daniel
BRA
2 JEAN
Daniel
FRA
3 JAVADOV
Yagub
AZE
3 DONMEZ
Cengizhan
TUR
5 BRUDETTI
Luigi
ITA
5 SULLI
Gabriele
ITA
7 FASCINATO
Samuele
ITA
7 ALIYEV
Ibrahim
AZE
Women -52 kg
1 AZIZOVA
Nazakat
AZE
2 RICIU
Cleonia
ROU
3 GILES
Chelsie
GBR
3 BLAVIER
Myriam
BEL
5 RYHEUL
Amber
BEL
5 PONT
Blandine
FRA
7 TABA
Maria
BRA
7 KEMMINK
Julie
NED
Men -73 kg
1 GAMOSOV
David
RUS
2 LIMA
David
BRA
3 MATT
Naim
SUI
3 CILOGLU
Bilal
TUR
5 METIFIOT
Hugo
FRA
5 ABDELKRIM
Jawad
FRA
7 GIGAURI
Giga
GEO
7 TCHORZEWSKI
Cezary
POL
Women -57 kg
1 CYSIQUE
Sarah Leonie
FRA
2 NASCIMENTO
Ketelyn
BRA
3 SILVA
Kamila
BRA
3 KOWALCZYK
Julia
POL
5 STARKE
Pauline
GER
5 NAIRNE
Lele
GBR
7 ZIEGLER
Jana
GER
7 CORNELISSE
Pleuni
NED
Men -81 kg
1 CASSE
Matthias
BEL
2 PINHO
Tiago
BRA
3 TEPKAEV
Turpal
RUS
3 HUSEYNOV
Naim
AZE
5 WITTWER
Lukas
SUI
5 AGHAYEV
Samir
AZE
7 HUNFELD
Janosch
GER
7 BALDEAN
Teodor
ROU
Women -63 kg
1 EME
Clemence
FRA
2 OLSEN
Laerke
DEN
3 VERMEER
Sanne
NED
3 VETTERLI
Gioia
SUI
5 RICKEN
Mina Agneta
GRE
5 REIMANN
Lara
GER
7 KANERVA
Emilia
FIN
7 GORISSEN
Jessica
NED
Men -90 kg
1 PETGRAVE
Jamal
GBR
2 CHIKOVANI
Giorgi
GEO
3 SCHMIDT
Tim
GER
3 OZIMEK
Jakub
POL
5 TOTH
Apor
HUN
5 PETERSILKA
Falk
GER
7 GOGOLADZE
Imeda
GEO
7 HANNULA
Henri
FIN
Women -70 kg
1 SCOCCIMARRO
Giovanna
GER
2 BOEHM
Alina
GER
3 SANTANA
Ellen
BRA
3 OLARTE
Marina
FRA
5 KONSOLKE
Lena
GER
5 PISKUNOVA
Darja
LTU
7 LORINC
Renata
HUN
7 BERGER
Sophie
BEL
Men -100 kg
1 KOTSOIEV
Zelym
AZE
2 SANEBLIDZE
Onise
GEO
3 SZCZUROWSKI
Kacper
POL
3 MADSEN
Mathias
DEN
5 PUUMALAINEN
Martti
FIN
5 JUNIOR
William
BRA
7 SHAKARALIYEV
Musa
AZE
7 KENTCHADZE
Zauri
GEO
Women -78 kg
1 LUCASSEN
Ilona
NED
2 HOELTERHOFF
Julie
GER
3 ZENKER
Teresa
GER
3 BUTTIGIEG
Chloe
FRA
5 PERIC
Arijana
GER
5 SCHMID
Lea
GER
7 WILLI
Sara
SUI
7 TYMANN
Daria
POL
Men +100 kg
1 TSIKORIDZE
Amirani
GEO
2 GREENIDGE
Wesley
GBR
3 TASOEV
Inal
RUS
3 ABRAMOV
Erik
GER
5 MENA MUNZIMBU
Palthi
FRA
5 MEYER
Fabian
GER
7 IVANOV
Veselin
BUL
7 ITAH
Naor
ISR
Women +78 kg
1 DICKO
Romane
FRA
2 LUCHT
Renee
GER
3 SOUZA
Beatriz
BRA
3 CHAVES
Sarah
BRA
5 ESIR
Kubranur
TUR
5 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
7 BARKMAN
Merel
NED
7 CALAGRETI
Annalisa
ITA