All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Kaunas Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 MOES
Daan
NED
2 FECZKO
Csanad
HUN
3 GAUCH
David
SUI
3 PIECZYNSKI
Hubert
POL
5 ZABOROWSKI
PIOTR
POL
5 MYKOLAITIS
Grazvydas
LTU
7 CALKA
Tadas
LTU
Women -44 kg
1 BERINGER
Fatime
HUN
2 WHITAKER
Jaime-leigh
GBR
3 NAUDZIUNAITE
Egle
LTU
Men -60 kg
1 SHOKA
Konrad
BLR
2 KURTASHOV
Semen
RUS
3 HAEFKENS
Quincy
NED
3 VERHORSTERT
Ivo
NED
5 SAHA
Luukas
FIN
5 THOMSON
Scott
GBR
7 HEHTKE
Valentin
GER
7 WAKES
Henry
GBR
Women -48 kg
1 STOJADINOV
Andrea
SRB
2 BALLHAUS
Mascha
GER
3 PLATTEN
Amy
GBR
3 PETIT
Lois
BEL
5 GRAU
Helena
GER
5 SCHNEIDER
Helen
GER
7 SZLACHTA
Paulina
POL
7 LAHITON
Agustina
ARG
Men -66 kg
1 GALAKTIONOVS
Artjoms
LAT
2 MUZHAILA
Dzmitry
BLR
3 SARGSYAN
Meruzhan
ARM
3 MAKOWSKI
Sebastian
POL
5 CZAJKOWSKI
Jonas
DEN
5 HANSSEN
Job
NED
7 PONGRACZ
Bence
HUN
7 WIESINGER
Mario
AUT
Women -52 kg
1 BALLHAUS
Seija
GER
2 RYHEUL
Amber
BEL
3 VAN KREVEL
Naomi
NED
3 HARVEY
Molly
GBR
5 WURFEL
Annika
GER
5 PIECHOTA
Olivia
GBR
7 GRULICH
Lena
GER
7 JAVADIAN
Yasmin
GBR
Men -73 kg
1 OCHS
Kilian
GER
2 LAAS
Part
EST
3 TCHORZEWSKI
Cezary
POL
3 VAN DER KOLK
Yannick
NED
5 UMAYEV
Abdul Malik
BEL
5 GEHMAYR
Jonathan
AUT
7 NIKOLIC
Uros
AUS
7 ROGOZA
Darius
LTU
Women -57 kg
1 ZIEGLER
Jana
GER
2 PERISIC
Marica
SRB
3 CORNELISSE
Pleuni
NED
3 BANNENBERG
Nora
GER
5 MAROTI
Alexandra
HUN
5 VAN DE MEEBERG
Shannon
NED
7 VARGA
Brigitta
HUN
7 MACHNICKA
Vanessa
POL
Men -81 kg
1 REIJNTJENS
Jan
NED
2 TOTH
Benedek
HUN
3 WITTWER
Lukas
SUI
3 MAKINEN
Oskari
FIN
5 RAJKAI
Robert
HUN
5 MAGOMEDKERIMOV
Aslanbeg
EST
7 HENNEBACH
Emil
GER
7 IKLODI
Mate
HUN
Women -63 kg
1 POHL
Dena
GER
2 SZYMANSKA
Angelika
POL
3 REUMERMAN
Kyra
NED
3 OLSEN
Laerke
DEN
5 OBRADOVIC
Jovana
SRB
5 DELEN
Selina
BEL
7 KROPSKA
Natalia
POL
7 HANSEN
Tove
SWE
Men -90 kg
1 SCHMIDT
Tim
GER
2 LOVELL-HEWITT
Harry
GBR
3 VAN DE VEN
Marinus
NED
3 SIDORYK
Aliaksandr
BLR
5 FIEDLER
Richard
GER
5 TOTH
Apor
HUN
7 SULLA
Simon
EST
7 FETTKOETHER
Luka
GER
Women -70 kg
1 VOS
Donja
NED
2 MILLER
Karolina
POL
3 DE VOOGD
Margit
NED
3 KOK
Silja
NED
5 VAN SCHAARDENBURG
Esmee
NED
5 NALBAT
Esme
NED
7 SLIWA
Justyna
POL
7 GORISSEN
Jessica
NED
Men -100 kg
1 ZORN
Daniel
GER
2 MADSEN
Mathias
DEN
3 CATHARINA
Simeon
NED
3 SNIPPE
Jelle
NED
5 VOITSIK
Bogdan
BLR
5 WITASSEK
Yvo
GER
7 BULTHUIS
Kylian
NED
7 GOLDHAMMER
Jan
GER
Women -78 kg
1 LUDFORD
Shelley
GBR
2 VAN HARSELAAR
Renee
NED
3 KARILAID
Annika
EST
3 PADUCH
Abigail
AUS
5 DUDENAITE
Migle
LTU
5 HOOI
Kim
NED
7 GAJ
Aleksandra
POL
7 VAN STRATUM
Vere
NED
Men +100 kg
1 SCHREIBER
Jonas
GER
2 WACZULIK
Richard
HUN
3 SIPOCZ
Richard
HUN
3 ABRAMOV
Erik
GER
5 ZOMER
Rick
NED
5 ZALECZNY
Krzysztof
POL
7 JAROCKIS
Vladlens
LAT
7 MECAJUS
Ignas
LTU
Women +78 kg
1 LUCHT
Renee
GER
2 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
3 SWIATKIEWICZ
Julia
POL
3 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
5 MADAJEWSKA
Katarzyna
POL
5 BARKMAN
Merel
NED
7 LIS
Wiktoria
POL
7 DZIOPA
Paulina
POL