All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
European U23 Championships Results
Men -60 kg
1 ABULADZE
Yago
RUS
2 PAPINASHVILI
Jaba
GEO
3 YELKIYEV
Rashad
AZE
3 DOLGIKH
Ivan
RUS
5 STARKEL
David
SLO
5 KLEMM
Lukas
GER
7 DIMARCA
Flavio
BEL
7 PISCO
Miguel
POR
Women -48 kg
1 STOJADINOV
Andrea
SRB
2 PICHKALEVA
Daria
RUS
3 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
3 MALCA
Tamar
ISR
5 STEPANOVA
Elizaveta
RUS
5 SENTURK
Gulkader
TUR
7 RITIENI
Alessia
ITA
7 SALENS
Ellen
BEL
Men -66 kg
1 GAITERO MARTIN
Alberto
ESP
2 GAFUROV
Mirzoiusuf
RUS
3 MENAGED
Yarin
ISR
3 ZADRO
Petar
BIH
5 NAGLIASHVILI
Tornike
GEO
5 ADAM
Michel
GER
7 BUNCIC
Strahinja
SRB
7 BALKAROV
Alim
RUS
Women -52 kg
1 TEMELKOVA
Betina
ISR
2 PUPP
Reka
HUN
3 PIERUCCI
Giulia
ITA
3 PLOTNIKOVA
Tatiana
RUS
5 ESTEO LINNE
Nina Estefania
ESP
5 STERE
Elena
ROU
7 IONITA
Camelia
ROU
7 JANASHVILI
Mariam
GEO
Men -73 kg
1 GJAKOVA
Akil
KOS
2 MAMMADOV
Rufat
AZE
3 SULLI
Gabriele
ITA
3 CERCEA
Marcel
ROU
5 CASAGLIA
Leonardo
ITA
5 MAMIASHVILI
Aleko
GEO
7 WAGNER
Christopher
AUT
7 STUMP
Nils
SUI
Women -57 kg
1 KOWALCZYK
Julia
POL
2 NAIRNE
Lele
GBR
3 BAIDAK
Viktoriia
RUS
3 LIPARTELIANI
Eteri
GEO
5 STARKE
Pauline
GER
5 SCHMIDT
Anne
GER
7 SKORA
Mariia
UKR
7 OBERAN
Iva
CRO
Men -81 kg
1 AKHALKATSI
Vladimir
GEO
2 KIRAKOZASHVILI
Tamazi
GEO
3 CAVELIUS
Timo
GER
3 GRAMKOW
Tim
GER
5 MCWATT
Stuart
GBR
5 HEIJMAN
Jim
NED
7 KOC
Muhammed
TUR
7 D ARCO
Salvatore
ITA
Women -63 kg
1 PIOVESANA
Lubjana
GBR
2 ZACHOVA
Renata
CZE
3 HUERZELER
Michelle
GER
3 SHEMESH
Inbal
ISR
5 SEVERIN
Olga
ROU
5 LIEBEL
Paz
ISR
7 HANSEN
Louise
DEN
7 FAZLIU
Laura
KOS
Men -90 kg
1 KUUSIK
Mattias
EST
2 PETGRAVE
Jamal
GBR
3 VAN EMPELEN
Bas
NED
3 KLIAVUSAU
Viktar
BLR
5 BOZHA
Iurii
RUS
5 MCHEDLISHVILI
Koba
GEO
7 LOVELL-HEWITT
Harry
GBR
7 DONTSOV
Roman
RUS
Women -70 kg
1 POLLERES
Michaela
AUT
2 RODRIGUEZ
Sara
ESP
3 TAIMAZOVA
Madina
RUS
3 GERCSAK
Szabina
HUN
5 MAEKELBURG
Sarah
GER
5 LENGWEILER
Alina
SUI
7 PROSDOCIMO
Alessandra
ITA
7 VIOLIC
Andela
CRO
Men -100 kg
1 ADAMIAN
Arman
RUS
2 SCHOENEFELDT
Domenik
GER
3 LYSENKO
Oleksii
POL
3 SANEBLIDZE
Onise
GEO
5 IMALA
Otto
SUI
5 FARA
Aaron
AUT
7 HUTSOL
Danylo
UKR
7 SVIRYD
Mikita
BLR
Women -78 kg
1 KUKA
Loriana
KOS
2 FABER
Christina
GER
3 KANTSAVAYA
Darya
BLR
3 STANGHERLIN
Giorgia
ITA
5 LUCASSEN
Ilona
NED
5 PAVIC
Petrunjela
CRO
7 LJUBA
Brigita
CRO
7 MATEJCKOVA
Alice
CZE
Men +100 kg
1 SHAKHBAZOV
Ruslan
RUS
2 HEGYI
Stephan
AUT
3 KUKHARENKA
Yahor
BLR
3 PANKO
Fedir
UKR
5 IVANOV
Veselin
BUL
5 KUMRIC
Marko
CRO
7 SADIKOVIC
Harun
BIH
7 CULUM
Zarko
SRB
Women +78 kg
1 GERI
Eleonora
ITA
2 AKBULUT
Sebile
TUR
3 HERSHKO
Raz
ISR
3 KARPATI
Emese
HUN
5 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
5 RADIC
Tina
CRO
7 VUKOVIC
Katarina Lucija
CRO
7 HOELLWART
Maria
AUT