All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Cluj-Napoca European Open 2019 Results
Men -60 kg
1 MANZI
Elios
ITA
2 BOUDA
Romaric Wend-Yam
FRA
3 THOMSON
Scott
GBR
3 MKHEIDZE
Luka
FRA
5 AHARON
Alon
ISR
5 MORGOYEV
Bekirbek
UKR
7 DUMONTIER
Pierre
FRA
7 NUNEZ RODRIGUEZ
Justo
ESP
Women -48 kg
1 MILANI
Francesca
ITA
2 PETITTO
Sofia
ITA
3 GURBANLI
Aisha
AZE
3 ALIYEVA
Leyla
AZE
5 POP
Alexandra
ROU
5 KRAFT
Mara
AUT
7 MERCADIER
Mallaurie
FRA
7 RENICKS
Kimberley
GBR
Men -66 kg
1 STEFANELLI
Biagio
ITA
2 PIRAS
Matteo
ITA
3 CORRADO
Robin
FRA
3 KORVAL
Loic
FRA
5 CAGGIANO
Luca
ITA
5 MENAGED
Yarin
ISR
7 MOISEI
Oleksandr
UKR
7 JURAKIC
Denis
SRB
Women -52 kg
1 MAMMADALIYEVA
Gultaj
AZE
2 PUPP
Reka
HUN
3 ACOSTA BATTE
Nahomys
CUB
3 LEVYTSKA-SHUKVANI
Tetiana
GEO
5 THUMM
Verena
GER
5 HOGREFE ACEA
Sofia
ESP
7 TARONCHER
Olivia
AUT
7 MARCUS TABELLION
Coraline
FRA
Men -73 kg
1 CASAGLIA
Leonardo
ITA
2 STERPU
Victor
MDA
3 DZAVBATYROV
Schamil
GER
3 PELIVAN
Petru
MDA
5 SCHIPPER
Roy
NED
5 VAN T WESTENDE
Sam
NED
7 DUBOIS
Mickael
FRA
7 NACU
Ion
MDA
Women -57 kg
1 DEBERDT
Gaetane
FRA
2 FIANDINO
Samanta
ITA
3 MUNKHTSEDEV
Ichinkhorloo
AZE
3 BEISCHMIDT
Ines
GER
5 THEODORAKIS
Asimina
AUT
5 LIBEER
Mina
BEL
7 MUELLER
Johanna
GER
7 ASCHIOPOAEI
Denisa
ROU
Men -81 kg
1 AKHALKATSI
Vladimir
GEO
2 MCWATT
Stuart
GBR
3 HEIJMAN
Jim
NED
3 WITTWER
Lukas
SUI
5 ALVES
Miguel
POR
5 CHILARD
Nicolas
FRA
7 STANCEL
Filip
SVK
7 MANUKIAN
Hievorh
UKR
Women -63 kg
1 SZYMANSKA
Angelika
POL
2 VAN KREVEL
Larissa
NED
3 SHEMESH
Inbal
ISR
3 PADILLA GUERRERO
Sarai
ESP
5 HORLAVILLE
Yasmine
FRA
5 STEFAN
Corina
ROU
7 DOBRE
Stefania Adelina
ROU
7 GROSSMAN
Adi
ISR
Men -90 kg
1 BEKAURI
Lasha
GEO
2 BOTTIEAU
Joachim
BEL
3 GOGOLADZE
Imeda
GEO
3 SHEPEL
Vitalii
UKR
5 STEWART
Max
GBR
5 BORENOVIC
Bosko
SRB
7 BLAHUSIAK
Miroslav
SVK
7 MAKUKHA
Viktor
UKR
Women -70 kg
1 BOEHM
Alina
GER
2 MAEKELBURG
Sarah
GER
3 MATIC
Barbara
CRO
3 TAEYMANS
Roxane
BEL
5 WILLEMS
Gabriella
BEL
5 CORTES ALDAMA
Onix
CUB
7 PAISSONI
Carola
ITA
7 MUELLER
Lisa
GER
Men -100 kg
1 SANEBLIDZE
Onise
GEO
2 CIRJENICS
Miklos
HUN
3 OHAT
Zalan
HUN
3 CATHARINA
Simeon
NED
5 SNIPPE
Jelle
NED
5 ANSAH
Ferdinand
NED
7 LYSENKO
Oleksii
POL
7 ARDIZIO
Luca
ITA
Women -78 kg
1 POSVITE
Fanny Estelle
FRA
2 ZIECH
Maike
GER
3 AUSMA
Natascha
NED
3 BERGER
Sophie
BEL
5 SALANKI
Evelin
HUN
5 TURCHYN
Anastasiya
UKR
7 POLITI
Linda
ITA
7 STANGHERLIN
Giorgia
ITA
Men +100 kg
1 TUSHISHVILI
Guram
GEO
2 CROITORU
Mircea
ROU
3 CHELARU GRIGORAS
Irinel Vasile
ESP
3 PANKO
Fedir
UKR
5 COVIC
Ivan
CRO
5 MACHUTADZE
Nodar
UKR
7 KONCZ
Botond
ROU
7 GASYUK
Leonid
UKR
Women +78 kg
1 ERB
Marine
FRA
2 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
3 LUCHT
Renee
GER
3 HERSHKO
Raz
ISR
5 GERI
Eleonora
ITA
5 KARPATI
Emese
HUN
7 SUTALO
Ivana
CRO
7 MARCHIO
Elisa
ITA