All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Leibnitz Junior European Cup 2019 Results
Men -60 kg
1 TORRES
Renan
BRA
2 BILAL
Bolat
KAZ
3 PARCHIEV
Abu-Muslim
RUS
3 BASAEV
Khetag
RUS
5 KARMOV
Malik
RUS
5 D ANGELO
Biagio
ITA
7 JUNIOR
Aristides
BRA
7 BELKAHLA
Ahmed yacoub
FRA
Women -48 kg
1 NAUATBEK
Akmaral
KAZ
2 FERREIRA
Laura
BRA
3 BALLHAUS
Mascha
GER
3 TYNBAYEVA
Galiya
KAZ
5 BOUKLI
Shirine
FRA
5 BOBROWSKA
Sian
GBR
7 BERINGER
Fatime
HUN
7 FERREIRA
Natasha
BRA
Men -66 kg
1 AIDA
Yuji
JPN
2 AMANGELDI
Yermek
KAZ
3 MISIROV
Ismail
RUS
3 MARCELINO
Michael
BRA
5 GALAKTIONOVS
Artjoms
LAT
5 LIMA
Willian
BRA
7 SHAYAKHMETOV
Dastan
KAZ
7 DAKAYEV
Israil
FRA
Women -52 kg
1 MOKDAR
Faiza
FRA
2 NAKAUCHI
Yuri
JPN
3 PETROVIC
Nadezda
SRB
3 OMORI
Kisumi
JPN
5 WURFEL
Annika
GER
5 KAIYPKAN
Akhzhol
KAZ
7 SCHICHO
Anika
AUT
7 CASTAGNOLA
Martina
ITA
Men -73 kg
1 ELBAKIEV
Georgii
RUS
2 PROSDOCIMO
Mattia
ITA
3 MAKHMADBEKOV
Makhmadbek
RUS
3 MURAKAMI
Yuya
JPN
5 SPICUGLIA
Andrea
ITA
5 KODA FILHO
Julio Cesar
BRA
7 JAVADOV
Yagub
AZE
7 EBELASHVILI
Levani
GEO
Women -57 kg
1 KAGAWA
Mizuki
JPN
2 PERISIC
Marica
SRB
3 VELLOZZI
Ophelie
FRA
3 STEELE
Josie
GBR
5 BALLHAUS
Seija
GER
5 VAN DE MEEBERG
Shannon
NED
7 BANNENBERG
Nora
GER
7 LENTINI
Ludovica
ITA
Men -81 kg
1 SHUKORIEV
Mirzo
RUS
2 SCHIMIDT
Guilherme
BRA
3 TANAKA
Masahiro
JPN
3 GOCHILAIDZE
Dimitri
GEO
5 RAJKAI
Robert
HUN
5 BEDEL
Kenny Komi
ITA
7 PARODI
Lorenzo
ITA
7 SULEIMANOV
Ibragimgadzhi
RUS
Women -63 kg
1 KRISTO
Katarina
CRO
2 OBERAN
Iva
CRO
3 OBRADOVIC
Anja
SRB
3 URA
Asumi
JPN
5 CVJETKO
Lara
CRO
5 OZBAS
Szofi
HUN
7 ANTIPINA
Anastasiia
UKR
7 LIMA
Ryanne
BRA
Men -90 kg
1 BEKAURI
Mikheili
GEO
2 MASHIYAMA
Kosuke
JPN
3 LORSANOV
Mansur
RUS
3 GOZ
Roland
HUN
5 MORISHIGUE
Igor
BRA
5 BONESCHANSKER
Tom
NED
7 SHERMAZANASHVILI
Nika
GEO
7 VELKOV
Vadim
UKR
Women -70 kg
1 PETERSEN POLLARD
Kelly
GBR
2 GALANDI
Marlene
GER
3 ASAHI
Mami
JPN
3 KLIBA
Lara
CRO
5 RICKEN
Mina Agneta
GER
5 ESPOSITO
Martina
ITA
7 CERUTTI
Claudia
ITA
7 KOK
Silja
NED
Men -100 kg
1 GERKENS
Emils
LAT
2 BERGAMELLI
Enrico
ITA
3 ZEKAJ
Shpati
KOS
3 SULAMANIDZE
Ilia
GEO
5 SAURI
Omar
GEO
5 WITASSEK
Yvo
GER
7 EICH
Daniel
SUI
7 SADUAKAS
Bekarys
KAZ
Women -78 kg
1 FABER
Christina
GER
2 IGL
Raffaela
GER
3 KARILAID
Annika
EST
3 FONTES
Giovanna
BRA
5 ROCHA
Laislaine
BRA
5 FERNANDEZ CAMPILLO
Sara
ESP
7 GRITSENKO
Margarita
KAZ
7 SAID ERRHAMANI
Assia
FRA
Men +100 kg
1 BABAYAN
David
RUS
2 DIABY
Tieman
FRA
3 KONE
Losseni
GER
3 INANEISHVILI
Saba
GEO
5 YUSIFOV
Imran
AZE
5 JAROCKIS
Vladlens
LAT
7 TSIKORIDZE
Amirani
GEO
7 CABRAL
Guilherme
BRA
Women +78 kg
1 FONTAINE
Lea
FRA
2 ERDORF
Jule
GER
3 CRUZ
Luiza
BRA
3 VUKOVIC
Helena
CRO
5 BOUIZGARNE
Samira
GER
5 MIELE
Valentina
ITA
7 KAMPS
Marit
NED
7 CALAGRETI
Annalisa
ITA