All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Follonica Cadet European Cup 2019 Results
Men -50 kg
1 SCATOLINO
Thomas
ITA
2 MAMAEV
Mikhail
RUS
3 POLMO
Antonio
ITA
3 PESTELARD
Louis
FRA
5 ACCOGLI
Valerio
ITA
5 POPPINGHAUS
Rico
NED
7 IAMUNDO
Matteo
ITA
7 BARCZIKAY
Akos
HUN
Women -40 kg
1 CUQ
Pauline
FRA
2 AFANASEVA
Sofia
RUS
3 ONYSK
OLIWIA
POL
3 KAISER
Martha
GER
5 KLEIN
Lois
NED
5 VERHAART
Linda
NED
7 SUSNIC
Lara
CRO
7 MAMIRA
Luca
HUN
Men -55 kg
1 FARKAS
Bence
HUN
2 WILMS
Laurens
NED
3 DOLGOV
Andrei
RUS
3 MASSON JBILOU
Driss
FRA
5 DE TULLIO
Giuseppe
ITA
5 MICELI
Cristian
ITA
7 DOLEZAL
Michal
CZE
7 MUTALIEV
Aliskhan
RUS
Women -44 kg
1 GIORGI
Giulia
ITA
2 AVANZATO
Asia
ITA
3 SUPUSEPA
JOSHLYN
NED
3 VOROBEVA
Marina
RUS
5 ROJAS GONZALEZ
Maria
ESP
5 GHIGLIONE
Giulia
ITA
7 ROSSET
Aline
SUI
7 VO
Meghan
FRA
Men -60 kg
1 MAGOMADOV
Rizvan
RUS
2 EMERSIC
Blaz
SLO
3 IDIGOV
Iunus
RUS
3 DE ZAN
Mattia
ITA
5 SAFER
Adam
AUT
5 AIVAZIAN
Roman
RUS
7 PALMACCI
Valerio
ITA
7 MOUNDANGA
Maxime
FRA
Women -48 kg
1 SCUTTO
Assunta
ITA
2 AVANZATO
Carlotta
ITA
3 PULJIZ
Ana Viktorija
CRO
3 RUSSO
Sara
ITA
5 GOWARZEWSKA
Alicja
POL
5 MUMINOVIQ
Erza
KOS
7 STERMAN
Diana
SLO
7 MOISEEVA
Aina
RUS
Men -66 kg
1 TSECHOEV
Adam
RUS
2 SZABO
Aron
HUN
3 VAN DUN
Mo
NED
3 BENTHEM
Max
NED
5 HERKOVIC
Nace
SLO
5 PANATA
Alessandro
ITA
7 PROELL
Richard
AUT
7 ANGERER
Robin
GER
Women -52 kg
1 TONIOLO
Veronica
ITA
2 HENNINGER
Elin
NED
3 GONELLA
Margaux
FRA
3 AMKHADOVA
Mariam
RUS
5 UIJTENDAAL
Blanca
NED
5 DEVICTOR
Chloé
FRA
7 ELMAHROUKEY
Noran
USA
7 RASPE
VERA
NED
Men -73 kg
1 BONFERRONI
Aurelien
SUI
2 GRADZKI
Wojciech
POL
3 IVANIAN
David
DEN
3 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
5 OTVOS
Patrik
HUN
5 IVANKA
Filip
CZE
7 KROEGER
Sem
NED
7 GIGLI
Sacha
FRA
Women -57 kg
1 SNIJDER
Paulien
NED
2 ZUCCO
Agnese
ITA
3 PALUMBO
Antonietta
ITA
3 WOESS
Rosalie
AUT
5 GARCIA MARTIN
marta
ESP
5 ROZMAN MUHA
Tjasa
SLO
7 HIDEN
Verena
AUT
7 WESTLAKE
Kiera
CAN
Men -81 kg
1 AVDEEV
Mikhail
RUS
2 KOCIOL
Albin
POL
3 EDILSULTANOV
Ikhvan
RUS
3 SAFRANY
Peter
HUN
5 MADDALONI NOSA
Bright
ITA
5 BERTOK
Krisztofer
HUN
7 MURZABEKOV
Ilias
RUS
7 VAN HERK
Ian
NED
Women -63 kg
1 GUZUN
Tatiana
RUS
2 KRISTO
Katarina
CRO
3 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
3 VAN WONDEREN
Dagmar
NED
5 NALBAT
Kamille
NED
5 SCHNEIDER
Danae
NED
7 DENGG
Elena
AUT
7 CAPANNI DIAS
Thauany David
ITA
Men -90 kg
1 ACCOGLI
Daniele
ITA
2 IJJAS
Attila
HUN
3 MAGOMEDOV
Shamil
RUS
3 GUSEINOV
Dzhavad
RUS
5 VISSERS
Lars
NED
5 PAPOYAN
Aslan
AUT
7 GUZSVAN
Csaba
HUN
7 TURANSZKI
Zalan
HUN
Women -70 kg
1 SOBIERAJSKA
KATARZYNA
POL
2 VAN DER SLUIS
Cheyenne
NED
3 SCHUTJES
Lotte
NED
3 VAN HEEMST
Yael
NED
5 SAGI
Nikolett
HUN
5 POSTNIKOVA
Elizaveta
RUS
7 NOTTI
Matilde
ITA
7 VETTERLI
Delia moira
SUI
Men +90 kg
1 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
2 ODOBASIC
Dino
CRO
3 ISMAGILOV
Danis
RUS
3 TADIC
Branko
BIH
5 CARLETTI
Jean
ITA
5 MUNOZ IBANEZ
ricard
ESP
7 PALUMBO
Andrea
ITA
7 ROSSI
Lorenzo
ITA
Women +70 kg
1 SIMONETTI
Erica
ITA
2 DIJKSTRA
Carmen
NED
3 PRETORIUS
Christi-Rose
ZIM
3 ORLOVA
Lyubov
RUS
5 CALEO
Irene
ITA
5 TAVANO
Asya
ITA
7 MIELE
Valentina
ITA
7 FARKAS
Szilvia
HUN