All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Tallinn European Open 2019 Results
Men -60 kg
1 LIMARE
Vincent
FRA
2 REVOL
Cedric
FRA
3 TRBOVC
Matjaz
SLO
3 HEYDER
Maximilian
GER
5 SCHILDERMANS
Joran
BEL
5 GOULET
Sylvain
FRA
7 FERGUSON
David
GBR
7 DUMONTIER
Pierre
FRA
Women -48 kg
1 SALENS
Ellen
BEL
2 TANZER
Katharina
AUT
3 ULRICH
Mira
GER
3 WEILL DIT MOREY
Julie
FRA
5 MORAND
Priscilla
MRI
5 NEMETH
Virginia
CAN
7 GERSJES
Amber
NED
7 STEPANOVA
Elizaveta
RUS
Men -66 kg
1 SCHEIBEL
Manuel
GER
2 CORRADO
Robin
FRA
3 TSIKANOV
Islam
RUS
3 ARDANOV
Anzaur
RUS
5 KARAPETIAN
Gevorg
RUS
5 CAGGIANO
Luca
ITA
7 KLOKOV
Andrej
LTU
7 RAMAZANOV
Ruslan
RUS
Women -52 kg
1 STANGAR
Anja
SLO
2 SALONEN
Pihla
FIN
3 ROUVIERE
Nathalie
GER
3 GNETO
Astride
FRA
5 DIAZ VIDAL
Irene
ESP
5 MLECHKO
Alesia
BLR
7 AIAKINA
Tatiana
RUS
7 SUROVA
Anna
UKR
Men -73 kg
1 SHMAKOV
Georgii
RUS
2 BABGOEV
Oleg
RUS
3 HOJAK
Martin
SLO
3 DUPRAT
Pierre
FRA
5 VAN T WESTENDE
Sam
NED
5 SCHIPPER
Roy
NED
7 CANO GARCIA
Jorge
ESP
7 BARTUSIK
Michal
POL
Women -57 kg
1 GNETO
Priscilla
FRA
2 EQUISOAIN
Jaione
ESP
3 ZIEGLER
Jana
GER
3 FLORIAN
Alexandra-Larisa
AZE
5 GOMES
Wilsa
POR
5 BANNENBERG
Nora
GER
7 BEISCHMIDT
Ines
GER
7 WILSON
Malin
GBR
Men -81 kg
1 PIERRE
Baptiste
FRA
2 BEKMURZAEV
Yusup
BLR
3 DJALO
Alpha Oumar
FRA
3 CHILARD
Nicolas
FRA
5 KHALATIAN
Armann
FRA
5 BEKMURZAEV
Yunus
BLR
7 MAKINEN
Oskari
FIN
7 HEIJMAN
Jim
NED
Women -63 kg
1 PIOVESANA
Lubjana
GBR
2 VAN DEN BERG
Geke
NED
3 BAZYNSKI
Nadja
GER
3 VAN KREVEL
Larissa
NED
5 SCHMIDT
Agatha
GER
5 BOI
Miriam
ITA
7 KANERVA
Emilia
FIN
7 LIEBEL
Paz
ISR
Men -90 kg
1 DIESSE
Aurelien
FRA
2 MATHIEU
Alexis
FRA
3 KALJULAID
Klen Kristofer
EST
3 JOUBERT
Antony
FRA
5 VARAPAYEU
Yahor
BLR
5 JAYNE
John
USA
7 BULEKULOV
Faruch
KGZ
7 REIJNTJENS
Jan
NED
Women -70 kg
1 LENGWEILER
Alina
SUI
2 JAGER
Hilde
NED
3 SOOK
Emilie
DEN
3 VAN DIJKE
Sanne
NED
5 DE VOOGD
Margit
NED
5 HOELTERHOFF
Julie
GER
7 NOVIKAVA
Viktoryia
BLR
7 ERIKSSON
Ida
SWE
Men -100 kg
1 GALANDI
Philipp
GER
2 BAUZA
Karolis
LTU
3 SZCZUROWSKI
Kacper
POL
3 MINASKIN
Grigori
EST
5 MATTSSON
Emil
SWE
5 LYSENKO
Oleksii
POL
7 SACHYLOVICH
Anton
BLR
7 CALDER
Cailin
GBR
Women -78 kg
1 LUCASSEN
Ilona
NED
2 POLITI
Linda
ITA
3 ZENKER
Teresa
GER
3 DZIOPA
Paulina
POL
5 FERRARI
Valeria
ITA
5 TANGORRE
Lucia
ITA
7 RAMIREZ
Yahima
POR
7 PERIC
Arijana
GER
Men +100 kg
1 KUKHARENKA
Yahor
BLR
2 TSIARPITSKI
Uladzislau
BLR
3 D ARCO
Vincenzo
ITA
3 SPIJKERS
Jur
NED
5 PANKO
Fedir
UKR
5 PUUMALAINEN
Martti
FIN
7 ROMPAO
Vasco
POR
7 GASYUK
Leonid
UKR
Women +78 kg
1 SAVELKOULS
Tessie
NED
2 JABLONSKYTE
Sandra
LTU
3 PAKENYTE
Santa
LTU
3 KULAGA
Paula
POL
5 VERNAUDON
Rauhiti
FRA
5 ZALECZNA
Anna
POL
7 PIASLIAK
Maryia
BLR
7 FERRER BARTULOS
Patricia
ESP