All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg

Men -60 kg

1 MANQUEST
Vincent
FRA
2 MSHVIDOBADZE
Robert
RUS
3 REVOL
Cedric
FRA
3 GOMIS
Joaquin
ESP
5 GRAF
Philip
GER
5 TRBOVC
Matjaz
SLO
7 DIAZ
Adonis
USA
7 RAHIMA
Alon
ISR
Click here to watch medal ceremony

Women -48 kg

1 NIKOLIC
Milica
SRB
2 MINSKER
Noa
ISR
3 MOUNIER
Cheyenne
FRA
3 KELMENDI
Fjolla
KOS
5 KONIECZNY
Ewa
POL
5 PAVLENKO
Anastasia
RUS
7 MATIJEVIC
Sara
CRO
7 VRSIC
Kristina
SLO
Click here to watch medal ceremony

Men -66 kg

1 JEREB
Andraz
SLO
2 SHMAILOV
Baruch
ISR
3 FLICKER
Tal
ISR
3 ABDULZHALILOV
Abdula
RUS
5 VIERU
Denis
MDA
5 CIGANOVIC
Ilija
SRB
7 ARDANOV
Anzaur
RUS
7 VAN GANSBEKE
Kenneth
BEL
Click here to watch medal ceremony

Women -52 kg

1 PIENKOWSKA
Karolina
POL
2 KRASNIQI
Distria
KOS
3 DELGADO
Angelica
USA
3 EDWARDS
Kelly
GBR
5 SIKIC
Tena
CRO
5 FLORIAN
Alexandra-Larisa
ROU
7 TOPOLOVEC
Tihea
CRO
7 BEISCHMIDT
Ines
GER
Click here to watch medal ceremony

Men -73 kg

1 KANIVETS
Dmytro
UKR
2 MACIAS
Tommy
SWE
3 KHAMKHOEV
Arbi
RUS
3 TURSUNOV
Sukhrob
UZB
5 BUTBUL
Tohar
ISR
5 GJAKOVA
Akil
KOS
7 ZINGG
Anthony
GER
7 TURNER
Alexander
USA
Click here to watch medal ceremony

Women -57 kg

1 BENARROCHE
Lola
FRA
2 MEZHETSKAIA
Daria
RUS
3 GOLOMIDOVA
Natalia
RUS
3 LIVESEY
Bekky
GBR
5 COBAN
Sappho
GER
5 MUELLER
Johanna
GER
7 DURBACH
Manon
LUX
7 GROSSMAN
Adi
ISR
Click here to watch medal ceremony

Men -81 kg

1 KHUBETSOV
Alan
RUS
2 CSOKNYAI
Laszlo
HUN
3 SZWARNOWIECKI
Damian
POL
3 LAPPINAGOV
Aslan
RUS
5 KUBIENIEC
Jakub
POL
5 DOSEN
Bojan
SRB
7 MUSIL
Jaromir
CZE
7 CHEN
Asaf
ISR
Click here to watch medal ceremony

Women -63 kg

1 TALACH-GAST
Karolina
POL
2 DZHIGAROS
Diana
RUS
3 KRSSAKOVA
Magdalena
AUT
3 SHOR
Rotem
ISR
5 OZDOBA-BLACH
Agata
POL
5 LESKI
Andreja
SLO
7 LOPEZ AGUILERA
Angeles
ESP
7 YVIN
Cloe
FRA
Click here to watch medal ceremony

Men -90 kg

1 GRIGOREV
Alexander
RUS
2 KOCHMAN
Li
ISR
3 KUCZERA
Piotr
POL
3 STEWART
Max
GBR
5 KURBJEWEIT GARCIA
Dario
GER
5 VER
Gabor
HUN
7 SYNYAVSKY
Vadym
UKR
7 CIECHOMSKI
Patryk
POL

Women -70 kg

1 MATIC
Barbara
CRO
2 KLYS
Katarzyna
POL
3 SAMARDZIC
Aleksandra
BIH
3 POGACNIK
Anka
SLO
5 BERNHOLM
Anna
SWE
5 GERCSAK
Szabina
HUN
7 YEATS-BROWN
Katie-Jemima
GBR
7 POLLERES
Michaela
AUT
Click here to watch medal ceremony

Men -100 kg

1 BISULTANOV
Adlan
RUS
2 KORREL
Michael
NED
3 BOEHLER
Laurin
AUT
3 DVARBY
Joakim
SWE
5 OHAT
Zalan
HUN
5 RANDL
Milan
SVK
7 MAMISTVALOV
Yakov
ISR
7 KRONBERGER
Christoph
AUT

Women -78 kg

1 ERDELYI-JOO
Abigel
HUN
2 STEENHUIS
Guusje
NED
3 CAMARA
Sama Hawa
FRA
3 SHMELEVA
Antonina
RUS
5 STEVENSON
Karen
NED
5 LJUBA
Brigita
CRO
7 PRODAN
Karla
CRO
7 APOTEKAR
Klara
SLO

Men +100 kg

1 NATEA
Daniel
ROU
2 HEINLE
Sven
GER
3 BONDARENKO
Stanislav
UKR
3 HARMEGNIES
Benjamin
BEL
5 DRAGIC
Vito
SLO
5 OUCHANI
Hamza
FRA
7 HORAK
Michal
CZE
7 COVIC
Ivan
CRO

Women +78 kg

1 CERIC
Larisa
BIH
2 WEISS
Carolin
GER
3 JABLONSKYTE
Sandra
LTU
3 SUTALO
Ivana
CRO
5 SZIGETVARI
Mercedesz
HUN
5 ZABIC
Milica
SRB
7 VUKOVIC
Katarina Lucija
CRO
7 MARANIC
Ivana
CRO