All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg

Men -60 kg

1 AOKI
Dai
JPN
2 BESTAEV
Otar
KGZ
3 REVOL
Cedric
FRA
3 LUTFILLAEV
Sharafuddin
UZB
5 KUPATADZE
Irakli
GEO
5 MUSHKIYEV
Ilgar
AZE
7 BARTHA
Akos
HUN
7 MANQUEST
Vincent
FRA
Click here to watch medal ceremony

Women -48 kg

1 ENDO
Hiromi
JPN
2 YVIN
Romane
FRA
3 CESAR
Taciana
GBS
3 NIKOLIC
Milica
SRB
5 PUPP
Reka
HUN
5 DUMITRU
Violeta
ROU
7 RAYNER
Chloe
AUS
7 CLEMENT
Melanie
FRA
Click here to watch medal ceremony

Men -66 kg

1 GOMBOC
Adrian
SLO
2 ASARI
Masaya
JPN
3 SOBIROV
Rishod
UZB
3 FUJISAKA
Taroh
JPN
5 SHMAILOV
Baruch
ISR
5 MARIAC
Alexandre
FRA
7 ZAMBORI
Bence
HUN
7 ZACHEJA
Maciej
POL
Click here to watch medal ceremony

Women -52 kg

1 KELMENDI
Majlinda
KOS
2 KRASNIQI
Distria
KOS
3 FLORIAN
Alexandra-Larisa
ROU
3 PIENKOWSKA
Karolina
POL
5 LEGENTIL
Christianne
MRI
5 GNETO
Astride
FRA
7 DELGADO
Angelica
USA
7 LOPEZ SHERIFF
Estrella
ESP
Click here to watch medal ceremony

Men -73 kg

1 DRAKSIC
Rok
SLO
2 KANIVETS
Dmytro
UKR
3 KHOMULA
Artem
UKR
3 KATSIASHVILI
Giorgi
GEO
5 NJIE
Faye
GAM
5 WANDTKE
Igor
GER
7 CERCEA
Marcel
ROU
7 GOURLAY
Frederik
SWE
Click here to watch medal ceremony

Women -57 kg

1 TAMAOKI
Momo
JPN
2 UDAKA
Nae
JPN
3 MONTEIRO
Telma
POR
3 MALLOY
Marti
USA
5 COBAN
Sappho
GER
5 MUELLER
Johanna
GER
7 GLAAS
Ebba
SWE
7 NURJAVOVA
Rushana
TKM
Click here to watch medal ceremony

Men -81 kg

1 NIFONTOV
Ivan
RUS
2 MARESCH
Sven
GER
3 UNGVARI
Attila
HUN
3 EBI
Yasuhiro
JPN
5 DOSEN
Bojan
SRB
5 ZABOROSCIUC
Nicon
MDA
7 NDIAYE
Pape Doudou
FRA
7 MAJDOV
Nemanja
SRB

Women -63 kg

1 NABEKURA
Nami
JPN
2 TRSTENJAK
Tina
SLO
3 HAECKER
Katharina
AUS
3 LIVESEY
Amy
GBR
5 RENSHALL
Lucy
GBR
5 GARCIA
Estefania
ECU
7 BILLIET
Sandrine
BEL
7 SZABO
Franciska
HUN
Click here to watch medal ceremony

Men -90 kg

1 TOTH
Krisztian
HUN
2 ZGANK
Mihael
SLO
3 DENISOV
Kirill
RUS
3 DIAS
Celio
POR
5 STEWART
Max
GBR
5 KOCHMAN
Li
ISR
7 PIONTEK
Zack
RSA
7 ODENTHAL
Marc
GER

Women -70 kg

1 RODRIGUEZ
Elvismar
VEN
2 VARGAS KOCH
Laura
GER
3 PEREZ
Maria
PUR
3 MATNIYAZOVA
Gulnoza
UZB
5 VAN DIJKE
Sanne
NED
5 NUN IRA
Karen
JPN
7 POGACNIK
Anka
SLO
7 MOREIRA
Antonia
ANG

Men -100 kg

1 KORREL
Michael
NED
2 KURBONOV
Soyib
UZB
3 AWITI-ALCARAZ
Philip
GBR
3 SAVYTSKIY
Anton
UKR
5 MAMMADOV
Elkhan
AZE
5 FREY
Karl-Richard
GER
7 TACHII
Denis
MDA
7 ROMANYUK
Oleksandr
UKR

Women -78 kg

1 HARRISON
Kayla
USA
2 VELENSEK
Anamari
SLO
3 STEVENSON
Karen
NED
3 ERDELYI-JOO
Abigel
HUN
5 CAMARA
Sama Hawa
FRA
5 APOTEKAR
Klara
SLO
7 GIAMBELLI
Miranda
AUS
7 GARRY
Christelle
FRA

Men +100 kg

1 BONDARENKO
Stanislav
UKR
2 UEDA
Katsuma
JPN
3 BREITBARTH
Andre
GER
3 ZALAGH
Nabil
FRA
5 CULUM
Zarko
SRB
5 FIGUEROA
Freddy
ECU
7 WACZULIK
Richard
HUN
7 DEMETER
Bendeguz
HUN

Women +78 kg

1 WEISS
Carolin
GER
2 MA
Sisi
CHN
3 YU
Song
CHN
3 KINDZERSKA
Iryna
UKR
5 KALANINA
Yelyzaveta
UKR
5 PAKENYTE
Santa
LTU
7 CERIC
Larisa
BIH
7 TOLOFUA
Julia
FRA