All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Berlin Cadets European Cup 2018 Results
Men -50 kg
1 KARAHAN
Emirhan
TUR
2 HAJIYEV
Miragha
AZE
3 DEMIREL
Muhammed
TUR
3 SHULMAN
Ariel
ISR
5 MAMMADLI
Nijat
AZE
5 KUMTAS
Soner
TUR
7 GOMBAS
Balint
HUN
7 FARKAS
Bence
HUN
Women -40 kg
1 BALABAN
Anastasiia
UKR
2 GUNES
Muberra
TUR
3 HAGIANU
Giorgia
ROU
3 TURCAN
Paulina
MDA
5 TANTARDINI
Lucrezia
ITA
5 LOEB
Katharina
GER
7 SIEGEMUND
Olivia
GER
7 KAECKENMEISTER
Michelle
GER
Men -55 kg
1 LEUTGEB
Daniel
AUT
2 VEREDYBA
Oleh
UKR
3 VAN GERVEN
Victor
NED
3 SHANI
Matan
ISR
5 YOUNG
Charlie
GBR
5 BEN CHALBI
Aleddine
TUN
7 WILMS
Laurens
NED
7 KOZAREV
Goran
BUL
Women -44 kg
1 MUMINOVIQ
Erza
KOS
2 ZIEGLER
Jule
GER
3 AZAK
Merve
TUR
3 PULJIZ
Ana Viktorija
CRO
5 VERSTRAETEN
Jente
BEL
5 KARIMOVA
Vusala
AZE
7 FABICH
Neele
GER
7 GOEBEL
Laila
GER
Men -60 kg
1 YILDIZ
Salih
TUR
2 BALARJISHVILI
Georgios
CYP
3 SLAMBERGER
Lennart
GER
3 SZATMARI
Gyorgy
HUN
5 VAN DER KOLK
Dylan
NED
5 ROSEN
Roie
ISR
7 SKOMOROHOVS
Andrejs
LAT
7 POLADOV
Zamaddin
AZE
Women -48 kg
1 HENNINGER
Elin
NED
2 KARDOS
Timea
HUN
3 UIJTENDAAL
Blanca
NED
3 KARABULUT
Buketnur
TUR
5 GOMEZ ANTONA
Gemma Maria
ESP
5 BOBROWSKA
Sian
GBR
7 MOISEEVA
Aina
RUS
7 SIENKIEWICZ
Iga
POL
Men -66 kg
1 MAUER
Dennis
GER
2 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
3 ONOFREI
Paul
ROU
3 CUK
Mateo
GER
5 NURIEV
Deniel
EST
5 GASSNER
Samuel
AUT
7 JIZDAN
Bogdan
MDA
7 WIESINGER
Jakob
AUT
Women -52 kg
1 LO-A-NJOE
Dewy
NED
2 PASCA
Alexandra
ROU
3 SERRA
Chiara
GER
3 ABRAHAM
Titanilla
HUN
5 KARADEMIR
Eda
TUR
5 SCHICHO
Anika
AUT
7 GOEDHART
Bo
NED
7 RASPE
VERA
NED
Men -73 kg
1 ZARACA
Giovanni
ITA
2 KARAMAT ALI
Levi
NED
3 NERPEL
Gergely
HUN
3 SULCA
Adrian
ROU
5 JABRAYILOV
Hajibala
AZE
5 HEG
Koen
NED
7 TOTH
Botond
HUN
7 MARKOVIC
Augustin
CRO
Women -57 kg
1 TEKIN
Dilay
TUR
2 HANCOCKS
Darcie
GBR
3 GRABNER
Lisa
AUT
3 CVJETKO
Lara
CRO
5 BOZKURT
Hasret
TUR
5 KLUCKERS
LEYLA
BEL
7 ACKERMANN
Lara
GER
7 SLAMBERGER
Yara
GER
Men -81 kg
1 CUHADAR
Ahmet
TUR
2 VAN DIJK
Mark
NED
3 BEZDEK
Martin
CZE
3 ZURAT
Nadav
ISR
5 PUSHENKO
Bohdan
UKR
5 BAJCSEV
Tamas
HUN
7 NETIAHA
Luka
UKR
7 AGHAKISHIYEV
Ibrahim
AZE
Women -63 kg
1 VISSER
Marin
NED
2 KHLIFI
Mariem
TUN
3 LANINI
Martina
ITA
3 TASIC
Jelena
SRB
5 CORRAO
Alessia
BEL
5 BRANCHEVA
Lidia
BUL
7 NALBAT
Kamille
NED
7 VASILIAUSKAITE
Aida
LTU
Men -90 kg
1 ISMAYILZADA
Yagub
AZE
2 HEEREN
Axel
NED
3 ACET
Fatih
TUR
3 KLIJSEN
Vince
NED
5 CARNEVALI
Leonardo
ITA
5 MAI
Louis
GER
7 BEN HAROCH
Segev
ISR
7 ROEMING
Darius
GER
Women -70 kg
1 IGL
Raffaela
GER
2 HEINZ
Jasmin
GER
3 SCHUCHTER
Anna-Lena
AUT
3 SCHNEIDER
Cheyenne
GER
5 OLEK
Anna Monta
GER
5 SVOBODOVA
Ester
CZE
7 HECTOR
Sarah
NED
7 JOHNER
Michele
SUI
Men +90 kg
1 AYDIN
Omer
TUR
2 KORDYALIK
Wojciech
POL
3 SALMANOV
Toghrul
AZE
3 KONE
Losseni
GER
5 PLAKHOTNYK
Anton
UKR
7 FARRANCE
Beau
GBR
7 NDAO
YVES
BEL
7 BAKIC
Slobodan
SRB
Women +70 kg
1 KAMPS
Marit
NED
2 WOLSZCZAK
Kinga
POL
3 DIJKSTRA
Carmen
NED
3 KALENDER
Mine
TUR
5 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
5 DE VOS
YVETTE
NED
7 FARAGO
Petra
HUN
7 RIPPING
Jilke
NED