All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Prague Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 ALIYEV
Rovshan
AZE
2 AGHAYEV
Balabay
AZE
3 MIRZAZHANOV
Murad
RUS
3 AMONOV
Shakhzod
RUS
5 OZISIK
Oguzhan
TUR
5 BAKHISHALIYEV
Rashkhan
AZE
7 GAUCH
David
SUI
7 HAYRAPETYAN
Gaspar
ARM
Women -44 kg
1 HAMIDOVA
Shafag
AZE
2 SAYMA
Gamze
TUR
3 MELNIC
Ana
ROU
3 ALIYEVA
Ramila
AZE
5 KUTERINA
Anastasiia
RUS
5 FARAKHUTDINOVA
Vladlena
RUS
7 CHEVALIER
Mathilde
FRA
7 BARBOSA
Vanessa
POR
Men -60 kg
1 SIMEONIDIS
Konstantin
RUS
2 NAJAFOV
Yashar
AZE
3 DZHEBOV
Obid
RUS
3 MAMMADOV
Tofig
AZE
5 AKKUS
Mihrac
TUR
5 YUSIFOV
Ahmad
AZE
7 VOPAT
David
CZE
7 OSMANOV
Adil
MDA
Women -48 kg
1 BEDER
Tugce
TUR
2 NEMETH
Virginia
CAN
3 DENGG
Lisa
AUT
3 CASTRO
Teresa
POR
5 TUNIAN
Diana
RUS
5 LIASHUK
Daryna
UKR
7 ANDIC
Ozge
TUR
7 GRAU
Helena
GER
Men -66 kg
1 MAKHMADBEKOV
Makhmadbek
RUS
2 CHOPANOV
Murad
RUS
3 OSMANOV
Nurlan
AZE
3 KIM
Jihoon
KOR
5 ALIYEV
Ibrahim
AZE
5 BOBOVICH
Amit
ISR
7 OLIN
Valtteri
FIN
7 GALAKTIONOVS
Artjoms
LAT
Women -52 kg
1 WURFEL
Annika
GER
2 BESSON
Marie
CAN
3 MAMMADALIYEVA
Gultaj
AZE
3 VAN KREVEL
Naomi
NED
5 JANG
Yoonjin
KOR
5 KOLIASKA
Taeya
CAN
7 KARTHAUS
Robin
NED
7 TRAPPE
Anneliese
GER
Men -73 kg
1 CHOI
Hun
KOR
2 ANDRIES
Cornel
MDA
3 GAMOSOV
David
RUS
3 GEMER
Din Yaacov
ISR
5 NACU
Ion
MDA
5 ALIYEV
Pasha
AZE
7 MARIAN
Catalin
MDA
7 FERNANDO
Joao
POR
Women -57 kg
1 ZEMANOVA
Vera
CZE
2 OBERAN
Iva
CRO
3 MAIDANIK
Vita
RUS
3 SUROVA
Anna
UKR
5 MUNKHTSEDEV
Ichinkhorloo
AZE
5 KUNIAEVA
Anastasiia
RUS
7 JANSSEN
Danique
NED
7 PITSILIS
Camelia
CAN
Men -81 kg
1 GAUTHIER DRAPEAU
Francois
CAN
2 FATIYEV
Murad
AZE
3 SHEROV
Erlan
KGZ
3 HENNEBACH
Emil
GER
5 WITTWER
Lukas
SUI
5 SCHREIBER
Frederik
GER
7 KOC
Muhammed
TUR
7 MAGOMEDKERIMOV
Aslanbeg
EST
Women -63 kg
1 OLSEN
Laerke
DEN
2 LEE
Goeun
KOR
3 VISSER
Jorien
NED
3 ZACHOVA
Renata
CZE
5 BEITANS
Miriam
GER
5 HANSEN
Tove
SWE
7 KROPSKA
Natalia
POL
7 SEVERIN
Olga
ROU
Men -90 kg
1 LORSANOV
Mansur
RUS
2 KENDRICK
Benjamin
CAN
3 SISMANLAR
Mert
TUR
3 TURAC
Denis
SVK
5 FETTKOETHER
Luka
GER
5 KABHULIANI
Ilia
ESP
7 MOUZAEV
Achmed
CZE
7 KOZAEV
Azamat
RUS
Women -70 kg
1 MILLER
Karolina
POL
2 BOEHM
Alina
GER
3 YUN
Juhee
KOR
3 ERDOGAN
Semanur
TUR
5 BRENDICKE
Sophie
GER
5 ASIPOVICH
Zhanna
BLR
7 GANDER
Pauline
SUI
7 JOHNER
Michele
SUI
Men -100 kg
1 EICH
Daniel
SUI
2 BREZHNEV
Kirill
RUS
3 BUTH
Ole
GER
3 MADSEN
Mathias
DEN
5 WITASSEK
Yvo
GER
5 GAREL
Hugo
FRA
7 KURAK
Lukas
SVK
7 KAZATOV
Kerim
KGZ
Women -78 kg
1 SAMPAIO
Patricia
POR
2 FABER
Christina
GER
3 kim
Ahyeon
KOR
3 SAID ERRHAMANI
Assia
FRA
5 PERIC
Arijana
GER
5 ISIK
Sidika
TUR
7 SANTAMARIA GARCIA
Claudia
ESP
7 HUNGER
Marlene
AUT
Men +100 kg
1 SUNG
Junhyeop
KOR
2 BABAYAN
David
RUS
3 PUETZ
Jonas
GER
3 LOMIDZE
Luka
FRA
5 ANDRES
Joe Casey
CAN
5 MESSELBERGER
Daniel
GER
7 PALTIELOV
Joshua
USA
7 SALVADO CARRILLO
Martin
ESP
Women +78 kg
1 ARTAMONOVA
Veronika
RUS
2 ESIR
Kubranur
TUR
3 PAULUSOVA
Marketa
CZE
3 ERDORF
Jule
GER
5 PARK
Saetbyeol
KOR
5 SELEZNEVA
Svetlana
RUS
7 HOELLWART
Maria
AUT
7 MADAJEWSKA
Katarzyna
POL