All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Coimbra Junior European Cup 2019 Results
Men -60 kg
1 D ANGELO
Biagio
ITA
2 KURTASHOV
Semen
RUS
3 QUINTERO IGLESIAS
Juan
ESP
3 ARAMU
Alessandro
ITA
5 CARLINO
Luca
ITA
5 BOUKLI
Rayan
FRA
7 DIOGO
Andre
POR
7 SAIZ JUAN
Ian
ESP
Women -48 kg
1 SCUTTO
Assunta
ITA
2 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
3 MALCA
Tamar
ISR
3 BRITO
Raquel
POR
5 AVANZATO
Carlotta
ITA
5 RODRIGUEZ SALVADOR
Mireia
ESP
7 DRAGO
Silvia Giuseppa
ITA
7 KUNIAEVA
Iuliia
RUS
Men -66 kg
1 MISIROV
Ismail
RUS
2 KHALIFAEV
Muloradzhab
RUS
3 GOUEFFON
Yhonice
FRA
3 WAIZENEGGER
Freddy
FRA
5 LAUDORT
Widdman
FRA
5 BARROS
Bruno
POR
7 LAINO RAMIREZ
Rosendo
ESP
7 FRASCADORE
Julien
CAN
Women -52 kg
1 SILVERI
Federica
ITA
2 EDDINARI
Lamia
MAR
3 LEOPOLD
Maya
ISR
3 PALANCA
Chiara
ITA
5 TEDESCHI
Alessia
ITA
5 PERNA
Kenya
ITA
7 MARTIN GALLARDO
Patricia
ESP
7 PROKOFEVA
Olesia
RUS
Men -73 kg
1 PROSDOCIMO
Mattia
ITA
2 SPICUGLIA
Andrea
ITA
3 GASSNER
Samuel
AUT
3 MAKHMADBEKOV
Makhmadbek
RUS
5 LE TOUZE
Fabien
FRA
5 AGAIAN
Armen
RUS
7 JOHANSSON
Mark
SWE
7 RUBECA
Luca
ITA
Women -57 kg
1 CORNELISSE
Pleuni
NED
2 ZEMANOVA
Vera
CZE
3 PELLITTERI
Silvia
ITA
3 STEELE
Josie
GBR
5 CANIBANO DE CELIS
Elena
ESP
5 EZEQUIEL
Mafalda
POR
7 BOCCOLA
Rossella
ITA
7 LENTINI
Ludovica
ITA
Men -81 kg
1 KARAPETYAN
David
RUS
2 MESKO
Mikulas
CZE
3 ARENCIBIA
Alexandre
CAN
3 MOORHEAD
Lachlan
GBR
5 HOEDEMAN
Joris
NED
5 SULEIMANOV
Ibragimgadzhi
RUS
7 LABORDE
Max
FRA
7 MILLER
Aaron
GBR
Women -63 kg
1 GONCHAROVA
Anastasiia
RUS
2 OBERAN
Iva
CRO
3 FAVORINI
Flavia
ITA
3 D ISANTO
Nicolle
ITA
5 GRYZLOVA
Mariia
RUS
5 DRID
Rania
FRA
7 KRACHTEN
Nadiah
NED
7 POLASKOVA
Kristyna
CZE
Men -90 kg
1 FETTKOETHER
Luka
GER
2 PIRELLI
Gennaro
ITA
3 DAMIER
Francis
FRA
3 KABHULIANI
Ilia
ESP
5 KHARITONOV
Dmitrii
RUS
5 HOELLWART
Moritz
AUT
7 KHAMKHOEV
Khamzat
RUS
7 BEZDEK
Martin
CZE
Women -70 kg
1 TSUNODA ROUSTANT
Ai
ESP
2 PETERSEN POLLARD
Kelly
GBR
3 CRISOSTOMO
Joana
POR
3 GOSHEN
Maya
ISR
5 JARROT
Lucie
FRA
5 ASKAROVA
Aleksandra
RUS
7 KHRAMOIKINA
Daria
RUS
7 ISSOUFI
Kaila
FRA
Men -100 kg
1 KANIKOVSKIY
Matvey
RUS
2 BERGAMELLI
Enrico
ITA
3 SIMIN
Iosif
RUS
3 KEITA
Tanou
FRA
5 TEODOSIO
Alexandre
POR
5 LAHBOUB
Mohammed
MAR
7 COULIBALY
Jean Eudes
FRA
7 CALVO GARCIA
Alejandro
ESP
Women -78 kg
1 SAMPAIO
Patricia
POR
2 NGOSSO SILO
Karrie
FRA
3 PEREZ GOMEZ
Lucia
ESP
3 PAVIC
Petrunjela
CRO
5 FERNANDEZ CAMPILLO
Sara
ESP
5 VUK
Betty
ITA
7 HARY
Laurine
FRA
7 GARCIA
KRYSTAL
FRA
Men +100 kg
1 AGRO SYLVAIN
Lorenzo
ITA
2 MEYER
Fabian
GER
3 AKOPYAN
Vardkez
RUS
3 GADEAU
Marvin
MON
5 LOMIDZE
Luka
FRA
5 ESSERYRY
Zouhair
MAR
7 MEITE
Amadou
FRA
7 LOMAKIN
Sergei
RUS
Women +78 kg
1 SWIATKIEWICZ
Julia
POL
2 LIMA BORDOLI
Iara
ESP
3 CHOLOMBITKO
Albina
RUS
3 STARTSEVA
Elis
RUS
5 GODBOUT
Coralie
CAN
5 MORAIS
Alexandra
POR
7 ROSA
Catia
POR
7 BOUSBAA DAB
Nisrin
ESP