All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Fuengirola Cadet European Cup 2019 Results
Men -50 kg
1 VEKSLER
Yehonatan
ISR
2 ARBUZOV
Timur
RUS
3 SCATOLINO
Thomas
ITA
3 SHULMAN
Ariel
ISR
5 VALADIER PICARD
Romain
FRA
5 MURILLO MARTINEZ DE LIZARRONDO
Asier
ESP
7 GANBARLI
Ismayil
AZE
7 SORKIN
Robert
ISR
Women -40 kg
1 TURCAN
Paulina
MDA
2 SABRI
Sana
FRA
3 DISPENZA
Chiara Antonina
ITA
3 LAZAREVA
Alina
RUS
5 HERAS BARRERO
Noelia
ESP
5 MINNIKAEVA
Karina
RUS
7 ZAKRZEWSKA
Anna
POL
7 DIAS
Enya
BRA
Men -55 kg
1 MAMMADLI
Nijat
AZE
2 SYNKIN
Stepan
RUS
3 EINAUDI
Mickael
FRA
3 WOLCZAK
Yam
ISR
5 ICKES
David
GER
5 VESTE
Andrian
MDA
7 KALININ
Dmitrii
RUS
7 CALVETTI
Joao
BRA
Women -44 kg
1 SOKEN
Laura
BRA
2 ROJAS GONZALEZ
Maria
ESP
3 COMANCHE
Beatriz
BRA
3 DJERIOU
Lena
GER
5 GHIGLIONE
Giulia
ITA
5 FERREIRO CABADO
Belen
ESP
7 LIVOCHKINA
Kseniia
RUS
7 PEREZ SOLER
Eva
ESP
Men -60 kg
1 ARSUNUKAEV
Andarbek
RUS
2 JARDIM
Joao
BRA
3 DEMARCO
Jose
BRA
3 AVERSA
Simone
ITA
5 FERNANDES
B.Tralhao
POR
5 BAYRAMOV
Turan
AZE
7 SPERLICH
David
GER
7 FINOCCHIO
Marco
ITA
Women -48 kg
1 BRITO
Raquel
POR
2 ZUCCARO
Chiara
ITA
3 CARNA
Giulia
ITA
3 ZIEGLER
Jule
GER
5 FALCON SANCHEZ
Zuleima del carmen
ESP
5 TESANOVIC
Emilija Ema
CAN
7 DOROWSKICH
Darja
GER
7 NASCIMENTO
Alexia
BRA
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Abrek
RUS
2 KOWALCZYK
Michal
POL
3 PEREIRA
Matheus
BRA
3 RZAZADE
Matin
AZE
5 RAHMANI
Ram
ISR
5 ABELTSHAUSER
Kevin
GER
7 CHAVES
Juliano
BRA
7 MULLOKANDOV
Ariel
ISR
Women -52 kg
1 TORO SOLER
Ariane
ESP
2 SANTOS
Teresa
POR
3 RASPE
VERA
NED
3 NUGAEVA
Liliia
RUS
5 BAUER
Bettina
GER
5 ELMAHROUKEY
Noran
USA
7 BEORLEGUI OSES
Paula
ESP
7 OLIVEIRA
Natalia
BRA
Men -73 kg
1 IVANKA
Filip
CZE
2 TALIBOV
Vugar
AZE
3 KOPECKY
Adam
CZE
3 TASUEV
Abdul-Kerim
RUS
5 NAIM
Yovel
ISR
5 KARAS
Matvei
RUS
7 BORZECKI
Bartosz
POL
7 ROMERO
Gabryel
BRA
Women -57 kg
1 BOCK
Samira
GER
2 LISCIANI
Sara
ITA
3 NALBAT
Emma
NED
3 ELKINA
Natalia
RUS
5 GALITSKAIA
Kseniia
RUS
5 ZUCCO
Agnese
ITA
7 RODRIGUEZ SALVADOR
Adriana
ESP
7 SOUZA
Sarah
BRA
Men -81 kg
1 ZAMKOVOI
Gleb
RUS
2 SANGARIEV
Adam
RUS
3 KOKHTASHVILI
Givi
EST
3 BADASH
Iftach
ISR
5 JANCZYLIK
Dymitrij
POL
5 LIMA
Pedro
POR
7 KROLL
Elias
GER
7 MOELLER
Tim
GER
Women -63 kg
1 DINIZ
Maria
BRA
2 RICHTER
Lilly
GER
3 NALBAT
Kamille
NED
3 PALKA
Agata
POL
5 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
5 ARFAOUI
Nadia
ITA
7 VON LEUPOLDT
Charlotte
GER
7 KALLINGER
Laura
AUT
Men -90 kg
1 ACCOGLI
Daniele
ITA
2 PRIILINN TURK
KARL
EST
3 STEPANOV
Nikita
RUS
3 SANTOS
Kayo
BRA
5 MATAEV
Mukhamed-Ali
RUS
5 ERMURACHI
Catalin
MDA
7 KARCZYK
FILIP
POL
7 GONZALEZ BACIGALUPO
Andres
ESP
Women -70 kg
1 OLEK
Anna Monta
GER
2 CARVALHO
Luana
BRA
3 MENGUCCI
Carolina
ITA
3 PFLUGBEIL
Elisabeth
GER
5 HECTOR
Sarah
NED
5 BOOTH
Brae
CAN
7 PAIVA
Carolina
POR
7 RAMIREZ VICTORIA
Amparo
ESP
Men +90 kg
1 ONOPRIENKO
Nodar
RUS
2 ZAOEV
Atsamaz
RUS
3 MAMMEDOV
Huseyn
AZE
3 SHMACHILIN
Evgeny
ISR
5 ROSA
Bernardo
BRA
5 MOOR
Lorenz
GER
7 MUNOZ IBANEZ
ricard
ESP
7 LEONIDIS
Aristotelis aris
GRE
Women +70 kg
1 SANTOS
ANNA
BRA
2 ZAGIROVA
Aleksandra
RUS
3 NGELEBEYA
Liz
FRA
3 DIACENCO
Oxana
MDA
5 SIMONETTI
Erica
ITA
5 PRETORIUS
Christi-Rose
ZIM
7 TAVANO
Asya
ITA
7 BALLEGOOIJEN
Sandra
NED