All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Berlin Cadet European Cup 2019 Results
Men -50 kg
1 MATEI
Alexandru
ROU
2 ARBUZOV
Timur
RUS
3 MASTRIUKOV
Sergei
RUS
3 LIRA
Gabriel
BRA
5 MAMAEV
Mikhail
RUS
5 VEKSLER
Yehonatan
ISR
7 VAN DER REE
Thom
NED
7 LEDJANSKI
Ivan
SRB
Women -40 kg
1 CUQ
Pauline
FRA
2 MAMIRA
Luca
HUN
3 ALAYILDIZ
Ecre
TUR
3 LAZAREVA
Alina
RUS
5 MINNIKAEVA
Karina
RUS
5 HEEB
Elisa Marie
GER
7 RICHARD
Clementine
FRA
7 VENCESLAU
Rebeka
BRA
Men -55 kg
1 ALHAZOV
Tal
ISR
2 SKENDERI
Vincenzo
ITA
3 WOLCZAK
Yam
ISR
3 DOLGOV
Andrei
RUS
5 NOTEBAERT
Emile
FRA
5 PATEMIAN
Artur
GBR
7 BELKAHLA
Youcef-Ayoub
FRA
7 AUGUSTO
Michel
BRA
Women -44 kg
1 LOUCHENE
Aya
FRA
2 SUPUSEPA
Joshlyn
NED
3 BALABAN
Anastasiia
BUL
3 LE MEZEC
Marina
FRA
5 BREBINARU
Anne
ROU
5 HAGIANU
Giorgia
ROU
7 DJERIOU
Lena
GER
7 ROSSET
Aline
SUI
Men -60 kg
1 ARSUNUKAEV
Andarbek
RUS
2 MAGOMADOV
Rizvan
RUS
3 AIVAZIAN
Roman
RUS
3 IDIGOV
Iunus
RUS
5 SKOMOROHOVS
Andrejs
LAT
5 STOSIC
Mateja
SRB
7 ZOUBKO
Daniyl
FRA
7 SAFER
Adam
AUT
Women -48 kg
1 BRITO
Raquel
POR
2 GODSCHALK
Indy
NED
3 NASCIMENTO
Alexia
BRA
3 PULJIZ
Ana Viktorija
CRO
5 ZUCCARO
Chiara
ITA
5 MAAS
Renee
NED
7 ZIEGLER
Jule
GER
7 MAKSIN
Eleonora
GER
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Abrek
RUS
2 SHABIKHANOV
Saikhan
RUS
3 DYSHEL
David
ISR
3 PEREIRA
Matheus
BRA
5 NURKOVIC
Jahja
MNE
5 TSECHOEV
Adam
RUS
7 KONDRATOV
Egor
RUS
7 RAHMANI
Ram
ISR
Women -52 kg
1 AMKHADOVA
Mariam
RUS
2 BAUER
Bettina
GER
3 HENNINGER
Elin
NED
3 NUGAEVA
Liliia
RUS
5 RASPE
Vera
NED
5 SOKIRJANSKA
Anastasija
LAT
7 PASCA
Alexandra
ROU
7 HILLER
Laura
GER
Men -73 kg
1 KOPECKY
Adam
CZE
2 RAJICIC
Aleksandar
SRB
3 TASUEV
Abdul-Kerim
RUS
3 MARAEV
Astemir
RUS
5 GOMES
Gustavo
BRA
5 BONFERRONI
Aurelien
SUI
7 FODOR
David
ROU
7 VAN TEIJLINGEN
Jelle
NED
Women -57 kg
1 YILDIZ
Ozlem
TUR
2 GALITSKAIA
Kseniia
RUS
3 BOCK
Samira
GER
3 ELKINA
Natalia
RUS
5 SOUZA
Sarah
BRA
5 WOESS
Rosalie
AUT
7 IVANESCU
Florentina
ROU
7 FAWAZ
Martha
FRA
Men -81 kg
1 AVDEEV
Mikhail
RUS
2 BADASH
Iftach
ISR
3 SANGARIEV
Adam
RUS
3 EDILSULTANOV
Ikhvan
RUS
5 AREGBA
Arnaud
FRA
5 RADULJ
Miljan
SRB
7 DUINOVS
Maksims
LAT
7 ZAMKOVOI
Gleb
RUS
Women -63 kg
1 CORRAO
Alessia
BEL
2 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
3 FOLGER
Viktoria
GER
3 AFYONLU
Habibe
TUR
5 TRETNJAK
Lisa
AUT
5 GUZUN
Tatiana
RUS
7 NALBAT
Kamile
NED
7 DINIZ
Maria
BRA
Men -90 kg
1 CRET
Alex
ROU
2 GUSEINOV
Dzhavad
RUS
3 VLADOV
Borislav
BUL
3 LIVEZE
Kenny
FRA
5 ABRAMOV
Alexander
RUS
5 MAGOMEDOV
Shamil
RUS
7 STEPANOV
Nikita
RUS
7 DERMEE
Orso
FRA
Women -70 kg
1 OLEK
Anna Monta
GER
2 VAN HEEMST
Yael
NED
3 DOLGILEVICA
Una
LAT
3 PFLUGBEIL
Elisabeth
GER
5 WESTERHOF
Iris
NED
5 DIOLLOT
Juliette
FRA
7 POSTNIKOVA
Elizaveta
RUS
7 SCHEERAT
Tia
GER
Men +90 kg
1 ONOPRIENKO
Nodar
RUS
2 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
3 UDSILAURI
Daniel
GER
3 ANGLIONIN
Mathias
FRA
5 MOOR
Lorenz
GER
5 SAFAROV
BULUD
RUS
7 CORDES
Vincent
GER
7 DE VOS
Rogier
NED
Women +70 kg
1 OZTURK
Hilal
TUR
2 SANTOS
Anna
BRA
3 NGELEBEYA
Liz
FRA
3 ZAGIROVA
Aleksandra
RUS
5 DIJKSTRA
Carmen
NED
5 NACER
Dounia
FRA
7 BABIJA
Kristiana
LAT
7 ORLOVA
Liubov
RUS