All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg

Men -60 kg

1 SHISHIME
Toru
JPN
2 TILOVOV
Mukhriddin
UZB
3 SAFAROV
Orkhan
AZE
3 GERCHEV
Yanislav
BUL
5 TAKABATAKE
Eric
BRA
5 KYRGYZBAYEV
Gusman
KAZ
7 SAGYNBAI UULU
Baiaman
KGZ
7 DASHDAVAA
Amartuvshin
MGL
Click here to watch medal ceremony

Women -48 kg

1 KOYAMA
Stefannie arissa
BRA
2 NIKOLIC
Milica
SRB
3 MINSKER
Noa
ISR
3 RISHONY
Shira
ISR
5 CESAR
Taciana
GBS
5 CHERNIAK
Maryna
UKR
7 ALIYEVA
Leyla
AZE
7 POP
Alexandra
ROU

Men -66 kg

1 FLICKER
Tal
ISR
2 TAKAJO
Tomofumi
JPN
3 GIUNASHVILI
Lasha
GEO
3 SHMAILOV
Baruch
ISR
5 VIERU
Denis
MDA
5 SHIKHALIZADA
Nijat
AZE
7 GANBOLD
Kherlen
MGL
7 KHOJASTEH
Alireza
IRI
Click here to watch medal ceremony

Women -52 kg

1 FLORIAN
Alexandra-Larisa
ROU
2 PUPP
Reka
HUN
3 STANGAR
Anja
SLO
3 VAN SNICK
Charline
BEL
5 MENEZES
Sarah
BRA
5 COHEN
Gili
ISR
7 MAMMADALIYEVA
Gultaj
AZE
7 PIENKOWSKA
Karolina
POL
Click here to watch medal ceremony

Men -73 kg

1 GANBAATAR
Odbayar
MGL
2 NAKAYA
Riki
JPN
3 ORUJOV
Rustam
AZE
3 UNGVARI
Miklos
HUN
5 SHAVDATUASHVILI
Lasha
GEO
5 HEYDAROV
Hidayat
AZE
7 KANIVETS
Dmytro
UKR
7 VALIYEV
Telman
AZE

Women -57 kg

1 LIEN
Chen-Ling
TPE
2 ROGIC
Jovana
SRB
3 KOWALCZYK
Julia
POL
3 NELSON LEVY
Timna
ISR
5 PRUDENCIO
Gilmara
BRA
5 NISHANBAYEVA
Sevara
KAZ
7 SHAHIN
Leyla
AZE
7 KAJZER
Kaja
SLO
Click here to watch medal ceremony

Men -81 kg

1 ISMAYILOV
Rufat
AZE
2 MOLLAEI
Saeid
IRI
3 OTGONBAATAR
Uuganbaatar
MGL
3 KOHARA
Kenya
JPN
5 IVANOV
Ivaylo
BUL
5 UNGVARI
Attila
HUN
7 DE WIT
Frank
NED
7 PAPUNASHVILI
Giorgi
GEO
Click here to watch medal ceremony

Women -63 kg

1 SCHLESINGER
Alice
GBR
2 LESKI
Andreja
SLO
3 KATIPOGLU
Busra
TUR
3 HUSEYNOVA
Khanim
AZE
5 AKHUNDOVA
Nuriyya
AZE
5 KARIMOVA
Gulsadaf
AZE
7 HAJIYEVA
Nargiz
AZE
Click here to watch medal ceremony

Men -90 kg

1 BOZBAYEV
Islam
KAZ
2 MEHDIYEV
Mammadali
AZE
3 NHABALI
Quedjau
UKR
3 MARGIANI
Ushangi
GEO
5 RASULLU
Abdulhagg
AZE
5 SAFGULIYEV
Tural
AZE
7 KUUSIK
Mattias
EST
7 VAN T END
Noel
NED

Women -70 kg

1 ALVEAR
Yuri
COL
2 RODRIGUEZ
Elvismar
VEN
3 MATIC
Barbara
CRO
3 SAMARDZIC
Aleksandra
BIH
5 BEKTASKYZY
Zere
KAZ
5 MIRZAZADA
Valida
AZE
7 IBRAHIMOVA
Nargiz
AZE
7 BAKHISHOVA
Aida
AZE

Men -100 kg

1 KORREL
Michael
NED
2 GASIMOV
Elmar
AZE
3 CIRJENICS
Miklos
HUN
3 MAMMADOV
Elkhan
AZE
5 PALTCHIK
Peter
ISR
5 KOTSOIEV
Zelym
AZE
7 NIKIFOROV
Toma
BEL
7 MINASKIN
Grigori
EST

Women -78 kg

1 STEENHUIS
Guusje
NED
2 VERKERK
Marhinde
NED
3 ERDELYI-JOO
Abigel
HUN
3 YOSHIMURA
Shiori
JPN
5 AMANGELDIYEVA
Albina
KAZ
5 SOARES
Samanta
BRA
7 HASANLI
Gunel
AZE
7 TSEND-AYUSH
Naranjargal
MGL

Men +100 kg

1 TUSHISHVILI
Guram
GEO
2 BOR
Barna
HUN
3 BONDARENKO
Stanislav
UKR
3 BUGHADZE
Onise
GEO
5 ULZIIBAYAR
Duurenbayar
MGL
5 KOKAURI
Ushangi
AZE
7 MEYER
Roy
NED
7 SILVA
Rafael
BRA

Women +78 kg

1 SAVELKOULS
Tessie
NED
2 SAYIT
Kayra
TUR
3 KALANINA
Yelyzaveta
UKR
3 IAROMKA
Svitlana
UKR
5 PAKENYTE
Santa
LTU
5 CERIC
Larisa
BIH
7 YAMAKAWA
Camila
BRA
7 JABLONSKYTE
Sandra
LTU