All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Coimbra Junior European Cup 2017 Results
Men -55 kg
1 WATANABE
Bruno
BRA
2 CATARINO
Lucas
POR
3 DI CLEMENTE
Alessio
ITA
3 MARTELLONI
Mattia
ITA
5 HINOJOSA LARROSA
David
ESP
5 OLIVEIRA
Marcio
BRA
7 MARTIN
Mauro
NED
7 BASIRICO
Liborio
ITA
Women -44 kg
1 FERREIRA
Laura
BRA
2 MONTANEZ PEIROT
Carla
ESP
3 MARINHO
Thays
BRA
3 RODRIGUEZ SALVADOR
Mireia
ESP
5 IAKUSHEVA
Irina
RUS
5 GARRIGA ORTEGA
Marina
ESP
7 LIMA
Amanda
BRA
7 BORISOVA
Olga
RUS
Men -60 kg
1 PIRES
Kainan
BRA
2 TORRES
Renan
BRA
3 MENDES
Francisco
POR
3 CARLINO
Andrea
ITA
5 CALA LESINA
Patrick
ITA
5 DEMAERE
Joel
CAN
7 THOMSON
Scott
GBR
7 PENNA
Robson
BRA
Women -48 kg
1 PIMENTA
Larissa
BRA
2 HIDALGO LEDO
Celia
ESP
3 HIDALGO LEDO
Elena
ESP
3 ESERKEEVA
Mariam
RUS
5 MATIAS
Patricia
POR
5 SOLDATENKOVA
Viktoriia
RUS
7 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
7 MARTINEZ ABELENDA
Laura
ESP
Men -66 kg
1 REIS
David
POR
2 VAN DER WERFF
Twan
NED
3 MARCELINO
Michael
BRA
3 CARGNIN
Daniel
BRA
5 MICELI
Mattia
ITA
5 CASES ROCA
Salvador
ESP
7 NIETO CHINARRO
Adrian
ESP
7 CORZILIUS
Owen
NED
Women -52 kg
1 LIMA
Jessica
BRA
2 TABA
Maria
BRA
3 BARANOVA
Evdokiia
RUS
3 TURCHEVA
Anastasya
RUS
5 ESTEO LINNE
Nina Estefania
ESP
5 DEURLOO
Roos
NED
7 KEMMINK
Julie
NED
7 CASTAGNOLA
Martina
ITA
Men -73 kg
1 SANTOS JUNIOR
Jeferson
BRA
2 LIMA
David
BRA
3 GAUTHIER DRAPEAU
Francois
CAN
3 ESPOSITO
Giovanni
ITA
5 MUCIENTES SISTO
Tomas
ESP
5 LAAKKONEN
Aku
FIN
7 KROGULSKI
Maciej
POL
7 ALMEIDA
Joao
POR
Women -57 kg
1 VISSER
Jorien
NED
2 VAN KREVEL
Larissa
NED
3 SILVA
Kamila
BRA
3 NASCIMENTO
Ketelyn
BRA
5 VAN DE MEEBERG
Shannon
NED
5 BARATA
Beatriz
POR
7 TORRES RAVES
Patricia
ESP
7 SALKARBEK KYZY
Dilbara
RUS
Men -81 kg
1 PINHO
Tiago
BRA
2 D ARCO
Salvatore
ITA
3 REIJNTJENS
Jan
NED
3 MARCINKIEWICZ
Sebastian
POL
5 MENCHACA CABOT
Pol
ESP
5 VAN WINDEN
Coen
NED
7 HAYES
James
GBR
7 KHURTSIDZE
Tarieli
AUT
Women -63 kg
1 PASCOALINO
Yanka
BRA
2 NORDER
Aniek
NED
3 ERIKSSON
Ida
SWE
3 GORISSEN
Jessica
NED
5 KULIK
Barbara
POL
5 KOLYADENKOVA
Anastasia
RUS
7 HANSEN
Louise
DEN
7 ZADVORNOVA
Ksenia
RUS
Men -90 kg
1 SANTOS
Jaime
POR
2 SONERUD
Julius
SWE
3 PETGRAVE
Jamal
GBR
3 FLORENTINO
Robert
DOM
5 FRANCINI
Henrique
BRA
5 FUSCO
Andrea
ITA
7 BRASNJOVIC
Darko
SRB
7 KENDRICK
Benjamin
CAN
Women -70 kg
1 JAGER
Hilde
NED
2 SERRANO GONZALEZ
Maria victoria
ESP
3 DE VOOGD
Margit
NED
3 CHIRILA
Maria carla
CAN
5 LUDFORD
Shelley
GBR
5 VOS
Donja
NED
7 SANTANA
Ellen
BRA
7 HAKANSSON
Amanda
SWE
Men -100 kg
1 SNIPPE
Jelle
NED
2 MADSEN
Mathias
DEN
3 NOVA ALCANTARA
Jose
DOM
3 BARANIEWSKI
Iwo
POL
5 JUNIOR
William
BRA
5 BRITES
Diogo
POR
7 TEODOSIO
Alexandre
POR
7 REBOREDO DIEGO
Carlos
ESP
Women -78 kg
1 VORONINA
Svetlana
RUS
2 ILIUSHKINA
Anastasiia
RUS
3 RIBEIRO
Anny
BRA
3 SAMPAIO
Patricia
POR
5 SANTAMARIA GARCIA
Claudia
ESP
5 HEIN
Margitte
NED
7 SOUSA
Filipa
POR
7 WARR
Jade
GBR
Men +100 kg
1 BARBOZA
Arthur
BRA
2 GREENIDGE
Wesley
GBR
3 GAUTHIER
Kevin
CAN
3 GAMZATKHANOV
Dzhamal
RUS
5 ZOMER
Rick
NED
5 CORDERO RODRIGUEZ
Guillermo
ESP
7 CARDOSO
Ailton
POR
7 SOARES
Andre
BRA
Women +78 kg
1 FURTADO
Ellen
BRA
2 PIROGOVA
Sofiia
RUS
3 BOGDANOVA
Evgeniia
RUS
3 BARKMAN
Merel
NED
5 KHOMYN
Aleksandra
RUS
5 ANTON ELIAS
Marta
ESP
7 HENARES FERNANDEZ
Alba
ESP
7 DARLOW
Annabelle
CAN