All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Macau Cadets Asian Cup 2018 Results
Men -50 kg
1 AL NAQBI
Ahmed
UAE
2 DALAITSAGAAN
Enkhbayar
MGL
3 LO
Shuai
TPE
Women -40 kg
1 MOHITE
Rohini Sambhaji
IND
2 CHANG
Shih-Ting
TPE
Men -55 kg
1 GANBURGED
Temuujin
MGL
2 LIN
Chong-You
TPE
3 OCHILOV
Maksud
UZB
3 DOLEZAL
Michal
CZE
5 YANG
Chueh-Ti
TPE
5 HAJIYEV
Miragha
AZE
7 NOVACEK
Vaclav
CZE
7 LEUNG
Hiu Fung
HKG
Women -44 kg
1 GANBOLD
Burneebayar
MGL
2 HUANG
Sung-Ti
TPE
3 JAMHATHAI
Umaporn
THA
Men -60 kg
1 SULAIMONI
Jamshed
TJK
2 KADIAN
Mayank
IND
3 AL HOSANI
Ahmed
UAE
3 LUO
Wei
TPE
5 COLMAN
Zachary
AUS
5 WONG
Ho Cheung
HKG
7 MRAVEC
Marcel
CZE
7 MAN
CHUN KIT
HKG
Women -48 kg
1 KADAMBOEVA
Sita
UZB
2 HSIEH
Yi-Shan
TPE
3 FIELDER
Anneliese
AUS
3 CHEN
Yiting
CHN
5 HOI
KAI I
MAC
5 TOKAS
Gayatri
IND
7 FIELDER
Anneliese
AUS
Men -66 kg
1 NAZAROV
Jaykhunbek
UZB
2 GANBAT
Erkh-Amar
MGL
3 LUVSANDEMBEREL
Sergelen
MGL
3 TALIBOV
Vugar
AZE
5 GIVRE
Zolan
FRA
5 CHENG
Yen-Chung
TPE
7 SEHRAWAT
Mohit
IND
7 ALSHAMSI
Musabah
UAE
Women -52 kg
1 ERMAGANBETOVA
Nilufar
UZB
2 JANG
Seyun
KOR
3 LKHAGVASUREN
Sosorbaram
MGL
3 HWANG
Suryeon
KOR
5 TAO
Xiaojing
CHN
5 HUNG
Chia-Jung
TPE
7 SWAITA
Swaita
IND
7 MADDOCKS
NINA
AUS
Men -73 kg
1 ALLAN
Rhys
AUS
2 NERPEL
Gergely
HUN
3 MANPREET
Manpreet
IND
3 GANIEV
Ganijon
TJK
5 SARDIDI
Jawad
KSA
5 WU
Chin-Cheng
TPE
7 ALBADRI
ISSA
UAE
7 KIM
Keonjung
KOR
Women -57 kg
1 huang
Haiyun
CHN
2 KOM
Hwee Ru
SGP
3 CHANAM
Rebina Devi
IND
3 LAM
Miu Ting Catherine
HKG
5 CHAN
Weng Chi
MAC
5 CHOI
KA IAN
MAC
Men -81 kg
1 LEE
Namhoon
KOR
2 LUO
Chih-Yi
TPE
3 TOKAS
Harsh
IND
3 GANTULGA
Munkh-Erdene
MGL
5 CONSTANTINIDIS
Frank
AUS
5 IKI
Rihari
NZL
7 KHOLIKOV
Faridun
TJK
Women -63 kg
1 SHIN
Chaewon
KOR
2 BROTHERS
Saskia
AUS
3 TSOG-OCHIR
Sunjidmaa
MGL
3 SWAN
Maria
AUS
5 YAN
Ke-Sin
TPE
5 SHARMA
Unnati
IND
7 CHEUNG
Wing Laam
HKG
Men -90 kg
1 VEG
Zsombor
HUN
2 KHAN
Qaisar
PAK
3 OTGONBAATAR
Erdenebadrakh
MGL
3 MAI
Louis
GER
5 SHOJAEI BAKHTIYARI
Abolfazl
IRI
5 KURBONOV
Emomrizo
TJK
7 BAYARTSENGEL
Khuderchuluun
MGL
7 LIN
Sheng-Kai
TPE
Women -70 kg
1 YU
Hyeonji
KOR
2 GATWARD
Hayley
NZL
3 LAISHRAM
Roshni Devi
IND
3 LIU
Li-Ling
TPE
5 KUOK
LAI IONG
MAC
5 TUVSHINTUGS
Namuunaa
MGL
7 GOUTZAS
TIANA
AUS
Men +90 kg
1 WU
Xiao-Zhang
TPE
2 LEE
Sung Min
AUS
3 HOLLINGBERY
Timothy
AUS
3 WATSON
Keightley
NZL
5 MANAIE
Saud
KSA
5 WONGRUANG
CHAYAPHON
THA
7 BACLAGAN
George Angelo
PHI
7 LALIT
Lalit
IND
Women +70 kg
1 PRETORIUS
Christi-Rose
ZIM
2 YANG
Li-Mei
TPE