All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
La Coruna Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 GRECO
Gabriele
ITA
2 IBRAGIMOV
Imam
RUS
3 MIRZAZHANOV
Murad
RUS
3 CORSALE
Antonio
ITA
5 RABIN
Ido
ISR
5 MARTELLONI
Mattia
ITA
7 DIOGO
Andre
POR
7 COULON
Jean
FRA
Women -44 kg
1 FRIGOUL
Melanie
FRA
2 RODRIGUEZ SALVADOR
Mireia
ESP
3 FARAKHUTDINOVA
Vladlena
RUS
3 BORISOVA
Olga
RUS
5 KUTERINA
Anastasiia
RUS
5 JOLLES
Lea
FRA
7 RIBEIRO
Soraia
POR
7 TORREGROSA PINA
Laura
ESP
Men -60 kg
1 KARAPETIAN
Gevorg
RUS
2 AHARON
Alon
ISR
3 ARAMU
Alessandro
ITA
3 SIMEONIDIS
Konstantin
RUS
5 MENDES
Francisco
POR
5 ABDULAEV
Ramazan
RUS
7 GIALLURACHIS
THEAU
FRA
7 GOUEFFON
Yhonice
FRA
Women -48 kg
1 VIEU
Melanie
FRA
2 DOLGIKH
Ekaterina
RUS
3 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
3 PETITTO
Sofia
ITA
5 PLATTEN
Amy
GBR
5 SANTINI
Giulia
ITA
7 SANTOS
Teresa
POR
7 CASTRO
Teresa
POR
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Kazbek
RUS
2 CASES ROCA
Salvador
ESP
3 DAKAYEV
Israil
FRA
3 MAKHMADBEKOV
Makhmadbek
RUS
5 NIETO CHINARRO
Adrian
ESP
5 MICELI
Mattia
ITA
7 SERRA
Bernardo
POR
7 SEGADO FERNANDEZ
Daniel
ESP
Women -52 kg
1 WURFEL
Annika
GER
2 JAVADIAN
Yasmin
GBR
3 ESTEO LINNE
Nina Estefania
ESP
3 KALETA
Aleksandra
POL
5 BALLESTEROS GONZALEZ
Izaskun
ESP
5 GARCIA TORRES
Rocio
ESP
7 LEGUIZAMON
Rocio
ARG
7 CASTAGNOLA
Martina
ITA
Men -73 kg
1 ELBAKIEV
Georgii
RUS
2 GAMOSOV
David
RUS
3 MAGNANI
Alessandro
ITA
3 MAKHMADBEKOV
Somon
TJK
5 GEMER
Din Yaacov
ISR
5 GINER
Oron
ISR
7 NUZZO
Davide
ITA
7 SPICUGLIA
Andrea
ITA
Women -57 kg
1 SHRAINER
Margarita
RUS
2 ZEMANOVA
Vera
CZE
3 BANNENBERG
Nora
GER
3 OBERAN
Iva
CRO
5 NAGUCHEVA
Danna
RUS
5 PELLITTERI
Silvia
ITA
7 SABA
Ambre
FRA
7 EZEQUIEL
Mafalda
POR
Men -81 kg
1 KHARITONOV
Dmitrii
RUS
2 BEDEL
Kenny Komi
ITA
3 SHUKORIEV
Mirzo
RUS
3 ALVES
Miguel
POR
5 MESKO
Mikulas
CZE
5 PONCE CANALES
Adrian
ESP
7 ERAZO ALEGRIA
juan manuel
ESP
7 GALLEGO PEREZ OLIVARES
Javier
ESP
Women -63 kg
1 WINZIG
Annabelle
GER
2 SIMEOLI
Nadia
ITA
3 FAVORINI
Flavia
ITA
3 LILUASHVILI
Dali
RUS
5 PALUMBO
Marianna
ITA
5 ZACHOVA
Renata
CZE
7 ALSGAARD
Rosa
NOR
7 SPELLMAN
Olivia
GBR
Men -90 kg
1 CUPIC
Lazar
MNE
2 FUSCO
Andrea
ITA
3 ALLAKHVERDIEV
Eldar
RUS
3 KABHULIANI
Ilia
ESP
5 FETTKOETHER
Luka
GER
5 SALVADOR
Guilherme
POR
7 PEREIRA AMORIN
Brais
ESP
7 KHACHIDZE KALATOZISHVILI
giorgi
ESP
Women -70 kg
1 TAIMAZOVA
Madina
RUS
2 TIBILOVA
Dana
RUS
3 MOSR
Anetta
LUX
3 QUALIZZA
Ilaria
ITA
5 ASKAROVA
Aleksandra
RUS
5 NZOSSI ELECKA
Carla
FRA
7 MARTINS
Beatriz
POR
7 SANCHEZPRIETO LANDALUCE
Vega
ESP
Men -100 kg
1 BAKANOV
Denis
RUS
2 TEODOSIO
Alexandre
POR
3 GAREL
Hugo
FRA
3 BREZHNEV
Kirill
RUS
5 ALBACH
Wolfgang
GER
5 BRITES
Diogo
POR
7 BARRERO RUE
Victor
ESP
7 BASTERO COMESANA
ALEJANDRO
ESP
Women -78 kg
1 FABER
Christina
GER
2 SAMPAIO
Patricia
POR
3 CONTI
Arianna
ITA
3 LISHCHENKO
Tamara
RUS
5 FERNANDEZ
Marie
FRA
5 SANTAMARIA GARCIA
Claudia
ESP
7 TRAVIESO SOCORRO
Leticia
ESP
Men +100 kg
1 BABAYAN
David
RUS
2 AGRO SYLVAIN
Lorenzo
ITA
3 BENGA
Amir
FRA
3 CARDOSO
Ailton
POR
5 SKALEC
Marcel
CRO
5 GREENIDGE
Wesley
GBR
7 GADEAU
Marvin
MON
7 MARTINS
Yannick
MOZ
Women +78 kg
1 PAULUSOVA
Marketa
CZE
2 ARTAMONOVA
Veronika
RUS
3 BOUIZGARNE
Samira
GER
3 LIMA BORDOLI
Iara
ESP
5 FUSEAU
Laura
FRA
5 VUKOVIC
Helena
CRO
7 ANTON ELIAS
Marta
ESP
7 FERRER BARTULOS
Patricia
ESP