All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Leibnitz Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 TAKANO
Daichi
JPN
2 ALIYEV
Rovshan
AZE
3 AGHAYEV
Balabay
AZE
3 BAKHISHALIYEV
Rashkhan
AZE
5 KHALMATOV
Dilshot
UKR
5 FECZKO
Csanad
HUN
7 ALMABEK
Nurkhan
KAZ
7 SILVA
Emerson
BRA
Women -44 kg
1 ARRAES
Amanda
BRA
2 MUMINOVIQ
Erza
KOS
3 ALIYEVA
Ramila
AZE
3 BERINGER
Fatime
HUN
5 SAYMA
Gamze
TUR
5 FRIGOUL
Melanie
FRA
7 SABLIEVA
Kateryna
UKR
7 HAJIYEVA
Aygun
AZE
Men -60 kg
1 ABDULAEV
Ramazan
RUS
2 NARBAYEV
Bauyrzhan
KAZ
3 VERHORSTERT
Ivo
NED
3 YESSENGEL
Arslan
KAZ
5 TORRES
Renan
BRA
5 NAJAFOV
Yashar
AZE
7 SAMOTUG
Kyryl
UKR
7 KLEIBER
David
AUT
Women -48 kg
1 FERREIRA
Laura
BRA
2 BEDER
Tugce
TUR
3 BALLHAUS
Mascha
GER
3 TYNBAYEVA
Galiya
KAZ
5 DENGG
Lisa
AUT
5 PONT
Blandine
FRA
7 SPRINGER
Jacqueline
AUT
7 PETIT
Lois
BEL
Men -66 kg
1 LOMBARDO
Manuel
ITA
2 MICELI
Mattia
ITA
3 ALIYEV
Ibrahim
AZE
3 ABDURAKHMANOV
Bakhitzhan
KAZ
5 SEDDOUKI
Reda
FRA
5 HRISTOV
Mark
BUL
7 VAN OPSTAL
Joeri
NED
7 LIMA
Willian
BRA
Women -52 kg
1 RYHEUL
Amber
BEL
2 MOKDAR
Faiza
FRA
3 BALLHAUS
Seija
GER
3 BOUDOUAIA
Lydia
FRA
5 WURFEL
Annika
GER
5 MAMMADALIYEVA
Gultaj
AZE
7 GRULICH
Lena
GER
7 SALZGEBER
Celine
AUT
Men -73 kg
1 ESPOSITO
Giovanni
ITA
2 UMAYEV
Abdul Malik
BEL
3 GAINULLIN
Angsarbek
KAZ
3 BAGTBERGENOV
Zhanbolat
KAZ
5 ISHIGOOKA
Hideyuki
JPN
5 VAN DER KOLK
Yannick
NED
7 PANKOWSKI
Jakub
POL
7 JAFAROV
Hasil
AZE
Women -57 kg
1 NASCIMENTO
Ketelyn
BRA
2 LOUIS SIDNEY
Maryline
FRA
3 DEBERDT
Gaetane
FRA
3 ZIEGLER
Jana
GER
5 OBERAN
Iva
CRO
5 STEELE
Josie
GBR
7 PELLITTERI
Silvia
ITA
7 CORNELISSE
Pleuni
NED
Men -81 kg
1 PARLATI
Christian
ITA
2 LIVOLSI
Paul
FRA
3 TOMOKIYO
HIKARU
JPN
3 CAROLY
Eniel
FRA
5 RAJKAI
Robert
HUN
5 GOZ
Roland
HUN
7 RECHISTER
Dilan
ISR
7 TOTH
Benedek
HUN
Women -63 kg
1 POHL
Dena
GER
2 REUMERMAN
Kyra
NED
3 OLSEN
Laerke
DEN
3 WINZIG
Annabelle
GER
5 RICKEN
Mina Agneta
GER
5 BABIC
Lucija
CRO
7 DEKETER
Manon
FRA
7 SPELLMAN
Olivia
GBR
Men -90 kg
1 MASHIYAMA
Kosuke
JPN
2 TOTH
Ferenc
HUN
3 PETERSILKA
Falk
GER
3 BONESCHANSKER
Tom
NED
5 MATHIEU
Alexis
FRA
5 MILETIC
Toni
BIH
7 BABENKO
Oleksii
UKR
7 VAN DE VEN
Marinus
NED
Women -70 kg
1 DE VOOGD
Margit
NED
2 NARYNOVA
Moldir
KAZ
3 SANTANA
Ellen
BRA
3 LEBRETON
Candice
FRA
5 VOS
Donja
NED
5 ERDOGAN
Semanur
TUR
7 PEKOVIC
Jovana
MNE
7 GANTNER
Alexandra
GER
Men -100 kg
1 SEKINE
Kiyotaka
JPN
2 LIMA
Lucas
BRA
3 ZEKA
Shpat
KOS
3 MADSEN
Mathias
DEN
5 BUTH
Ole
GER
5 KARIMLI
Adil
AZE
7 DEVOS
Paul
FRA
7 WILLNAUER
Mathias
AUT
Women -78 kg
1 HOELTERHOFF
Julie
GER
2 FABER
Christina
GER
3 SCHMID
Lea
GER
3 ZENKER
Teresa
GER
5 VAN HARSELAAR
Renee
NED
5 LUDFORD
Shelley
GBR
7 PRODAN
Karla
CRO
7 PAVIC
Petrunjela
CRO
Men +100 kg
1 ABRAMOV
Erik
GER
2 ISOMURA
Ryota
JPN
3 KOSTIC
Vladimir
SRB
3 SCHREIBER
Jonas
GER
5 SOARES
Andre
BRA
5 MENA MUNZIMBU
Palthi
FRA
7 BARBOZA
Arthur
BRA
7 DIMITROV
Ivaylo
BUL
Women +78 kg
1 DZIOPA
Paulina
POL
2 BOUIZGARNE
Samira
GER
3 PAULUSOVA
Marketa
CZE
3 LUCHT
Renee
GER
5 ESIR
Kubranur
TUR
5 BARKMAN
Merel
NED
7 HOELLWART
Maria
AUT
7 VUKOVIC
Helena
CRO