All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Tel Aviv Grand Prix 2019 Results
Men -60 kg
1 VERSTRAETEN
Jorre
BEL
2 TSJAKADOEA
Tornike
NED
3 REVOL
Cedric
FRA
3 OGUZOV
Albert
RUS
5 MCKENZIE
Ashley
GBR
5 GADZHIEV
Sakhavat
RUS
7 DIAZ
Adonis
USA
7 GERCHEV
Yanislav
BUL
Women -48 kg
1 RISHONY
Shira
ISR
2 CHERNIAK
Maryna
UKR
3 BRIGIDA
Nathalia
BRA
3 CSERNOVICZKI
Eva
HUN
5 STANGAR
Marusa
SLO
5 SIDEROT
Maria
POR
7 MINSKER
Noa
ISR
7 GILIAZOVA
Sabina
RUS
Men -66 kg
1 LOMBARDO
Manuel
ITA
2 IADOV
Bogdan
UKR
3 GAITERO MARTIN
Alberto
ESP
3 KHAMETOV
Islam
RUS
5 ALIYEV
Ibrahim
AZE
5 NURILLAEV
Sardor
UZB
7 SAFAROV
Orkhan
AZE
7 BOUCHER
Mathias
FRA
Women -52 kg
1 KELMENDI
Majlinda
KOS
2 COHEN
Gili
ISR
3 CHITU
Andreea
ROU
3 KOCHER
Fabienne
SUI
5 KUZNETSOVA
Alesya
RUS
5 PRIMO
Gefen
ISR
7 LOPEZ SHERIFF
Estrella
ESP
7 DELGADO
Angelica
USA
Men -73 kg
1 SHOKA
Vadzim
BLR
2 ESPOSITO
Giovanni
ITA
3 BUTBUL
Tohar
ISR
3 KHOMULA
Artem
UKR
5 STUMP
Nils
SUI
5 KHOJAZODA
Behruzi
TJK
7 MELONI
Augusto
ITA
7 JUMANYYAZOV
Shatlyk
TKM
Women -57 kg
1 NELSON LEVY
Timna
ISR
2 MEZHETSKAIA
Daria
RUS
3 SMYTHE-DAVIS
Nekoda
GBR
3 ILIEVA
Ivelina
BUL
5 RECEVEAUX
Helene
FRA
5 KARAKAS
Hedvig
HUN
7 CYSIQUE
Sarah Leonie
FRA
7 KOWALCZYK
Julia
POL
Men -81 kg
1 MUKI
Sagi
ISR
2 IVANOV
Ivaylo
BUL
3 PARLATI
Christian
ITA
3 CHOUCHI
Sami
BEL
5 FATIYEV
Murad
AZE
5 EGUTIDZE
Anri
POR
7 BRIAND
Etienne
CAN
7 ESPOSITO
Antonio
ITA
Women -63 kg
1 CENTRACCHIO
Maria
ITA
2 SHEMESH
Inbal
ISR
3 KOSTENKO
Valentina
RUS
3 VERMEER
Sanne
NED
5 VAN DEN BERG
Geke
NED
5 QUADROS
Ketleyn
BRA
7 RENSHALL
Lucy
GBR
7 GWEND
Edwige
ITA
Men -90 kg
1 CLERGET
Axel
FRA
2 MUNGAI
Nicholas
ITA
3 MEHDIYEV
Mammadali
AZE
3 SMINK
Jesper
NED
5 KALJULAID
Klen Kristofer
EST
5 VAN EMPELEN
Bas
NED
7 NHABALI
Quedjau
UKR
7 BROWN
Colton
USA
Women -70 kg
1 BERNHOLM
Anna
SWE
2 BELLANDI
Alice
ITA
3 VAN DIJKE
Sanne
NED
3 FLETCHER
Megan
IRL
5 RODRIGUEZ
Sara
ESP
5 SOOK
Emilie
DEN
7 MATNIYAZOVA
Gulnoza
UZB
7 MATIC
Barbara
CRO
Men -100 kg
1 IDDIR
Alexandre
FRA
2 FLETCHER
Benjamin
IRL
3 MINASKIN
Grigori
EST
3 OZCICEK-TAKAGI
Kayhan
AUS
5 SNIPPE
Jelle
NED
5 MALSUIGENOV
Ramazan
RUS
7 KUNSZABO
Luca
ROU
7 BAUZA
Karolis
LTU
Women -78 kg
1 APOTEKAR
Klara
SLO
2 KUKA
Loriana
KOS
3 BABINTSEVA
Aleksandra
RUS
3 YEATS-BROWN
Katie-Jemima
GBR
5 SAMPAIO
Patricia
POR
5 POWELL
Natalie
GBR
7 RAMIREZ
Yahima
POR
7 SHMELEVA
Antonina
RUS
Men +100 kg
1 SASSON
Or
ISR
2 KHAMMO
Yakiv
UKR
3 KRIVOBOKOV
Anton
RUS
3 VAKHAVIAK
Aliaksandr
BLR
5 KOKAURI
Ushangi
AZE
5 OLTIBOEV
Bekmurod
UZB
7 KOLESNYK
Andrii
UKR
7 TSIARPITSKI
Uladzislau
BLR
Women +78 kg
1 KINDZERSKA
Iryna
AZE
2 KALANINA
Yelyzaveta
UKR
3 NUNES
Rochele
POR
3 VELENSEK
Anamari
SLO
5 SUTALO
Ivana
CRO
5 SLUTSKAYA
Maryna
BLR
7 JABLONSKYTE
Sandra
LTU
7 MARANIC
Ivana
CRO