All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Asia-Oceania Junior Championships 2019 Results
Men -60 kg
1 KONDO
Hayato
JPN
2 AIBEK UULU
Kubanychbek
KGZ
3 BYAMBASUREN
Sukhbat
MGL
3 BOLATBEKOV
Damir
KAZ
5 SUFIEV
Mehrzod
TJK
5 TAALAIBEK UULU
Doolotbek
KGZ
7 LAU
Martin
HKG
7 KIM
Mincheol
KOR
Women -48 kg
1 ARAKAWA
Tomoka
JPN
2 TYNBAYEVA
Galiya
KAZ
3 KIM
Jiyeon
KOR
3 NAUATBEK
Akmaral
KAZ
5 FIELDER
Anneliese
AUS
5 BAASANSUREN
Oidovchimed
MGL
7 MOIRANGTHEM
Bidyashori Devi
IND
7 AHARONI
Aimee
AUS
Men -66 kg
1 WAKASA
Tomoya
JPN
2 RIZOEV
Shodmon
TJK
3 AMANGELDI
Yermek
KAZ
3 RI
Kum Song
PRK
5 GANKHUYAG
Tserenpuntsag
MGL
5 AGAMAMMEDOV
Hekim
TKM
7 PARK
Junsik
KOR
7 MAK
Hong nin
HKG
Women -52 kg
1 HSU
Lin hsuan
TPE
2 KAIYPKAN
Akhzhol
KAZ
3 JANG
Gaeun
KOR
3 TANIGUCHI
Yuka
JPN
5 KHAN
Diana
KGZ
5 YERNAZAR
Akmaral
KAZ
7 TAYLOR
Charisma
AUS
7 KARYAGDYYEVA
Yulduzhan
TKM
Men -73 kg
1 LEE
Eunkyul
KOR
2 OYUNCHIMEG
Shinebayar
MGL
3 NIKOLIC
Uros
AUS
3 MUKYSHEV
Aibar
KAZ
5 ALLAN
Rhys
AUS
5 LEE
Jungchan
KOR
7 JEDDI
Vahid
IRI
7 LAVJARGAL
Ankhzaya
MGL
Women -57 kg
1 KOGA
Hiyori
JPN
2 SARSENOVA
Meruyert
KAZ
3 YANG
Yu-chieh
TPE
3 HUH
Mimi
KOR
5 YEUNG
Nok Lam
HKG
5 BEISHENAALY KYZY
Begai
KGZ
7 MOHAMED
Maitha
UAE
7 LAM
Miu Ting Catherine
HKG
Men -81 kg
1 AOYAGI
Hirotora
JPN
2 KAMYABI
AMIN
IRI
3 ORTAY
Nurbek
KAZ
3 CHOI
Woojin
KOR
5 MYRZAEV
Adil
KGZ
5 ABDURAHMONOV
Olamafruz
TJK
7 LIU
Chuan-kuo
TPE
7 IKI
Rihari
AUS
Women -63 kg
1 DANNO
Megu
JPN
2 LIAO
Yu-Jung
TPE
3 YUAN
Pei Chun
TPE
3 MIRZAKHMETOVA
Sayora
KAZ
5 TAKHELLAMBAM
Inunganbi
IND
5 BROTHERS
Saskia
AUS
7 MUNKHJARGAL
Khaliunaa
MGL
7 SARIPOVA
Zarina
KAZ
Men -90 kg
1 LEE
Namhoon
KOR
2 LIN
Sheng-Kai
TPE
3 BAGHCHEGHI
Ghasem
IRI
3 NAGASHIMA
Hayato
JPN
5 STAMPOLOV
Kuandyk
KAZ
5 OGAWA
Yuhwi
KOR
7 BALAYAN
Deepanshu
IND
7 LE
Anh Tai
VIE
Women -70 kg
1 NARYNOVA
Moldir
KAZ
2 BARBAT
Maryam
IRI
3 SHIH
Liu Li-Ling
TPE
3 KIM
Minkyeong
KOR
5 BUMBUGUR
Oyuntulkhuur
MGL
5 SWAN
Maria
AUS
7 CHEUNG
Wing Laam
HKG
7 RITU
Ritu
IND
Men -100 kg
1 PARHIZGAR
Ali
IRI
2 NAZRIEV
Sharifjon
TJK
3 FUJITAKA
Yudai
JPN
3 SADUAKAS
Bekarys
KAZ
5 ERDENESUKH
Munkhbayasgalan
MGL
5 HAN
Jihoon
KOR
7 ALMAZBEKOV
Orozbek
KGZ
7 DAI
You-Ming
TPE
Women -78 kg
1 PADUCH
Abigail
AUS
2 KIM
Ahyeon
KOR
3 GRITSENKO
Margarita
KAZ
3 HSU WANG
Shu Huei
TPE
5 TSOLMONBAYAR
Buyanjargal
MGL
5 MAIBAM
Indubala Devi
IND
Men +100 kg
1 ODKHUU
Tsetsentsengel
MGL
2 MATSUMURA
Sosuke
JPN
3 SUNG
Junhyeop
KOR
3 ABDIGANI
Bibarys
KAZ
5 SHAHBAZ VARANLOO
Farzin
IRI
5 ZHAPAROV
Syimyk
KGZ
7 WATSON
Keightley
NZL
Women +78 kg
1 LIM
Boyoung
KOR
2 AMARSAIKHAN
Adiyasuren
MGL
3 NARMUKHAMEDOVA
Shakhida
KGZ