All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Prague Junior European Cup 2019 Results
Men -60 kg
1 ALIYEV
Rovshan
AZE
2 TOMESCU
Mircea
ROU
3 KURTASHOV
Semen
RUS
3 YELKIYEV
Rashad
AZE
5 KOLASAU
Artsiom
BLR
5 BAKHISHALIYEV
Rashkhan
AZE
7 LEUTGEB
Daniel
AUT
7 WAGENBICHLER
Valentin
AUT
Women -48 kg
1 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
2 PETIT
Lois
BEL
3 GRAU
Helena
GER
3 BORISOVA
Glafira
RUS
5 BARBER
Caitlin
GBR
5 BOBROWSKA
Sian
GBR
7 VERSTRAETEN
Jente
BEL
7 ISCHT
Sarah
GER
Men -66 kg
1 BORS DUMITRESCU
Lucian
ROU
2 WAIZENEGGER
Freddy
FRA
3 BAYANMUNKH
Narmandakh
MGL
3 ABASLI
Davud
AZE
5 OSMANOV
Nurlan
AZE
5 KURTASHOV
Danila
RUS
7 CUNIBERTI
Federico
ITA
7 LAINO RAMIREZ
Rosendo
ESP
Women -52 kg
1 TSYGANKOVA
Tatiana
RUS
2 KOLIASKA
Taeya
CAN
3 CASTAGNOLA
Martina
ITA
3 BULASHEVYCH
Mariia
UKR
5 JAVADIAN
Yasmin
GBR
5 HILLER
Laura
GER
7 MUENCH
Jadzia
GER
7 MUNOZ SOLANO
Lucia
ESP
Men -73 kg
1 FERNANDO
Joao
POR
2 AGAIAN
Armen
RUS
3 TRUKHAN
Yahor
BLR
3 UMAROV
Naib
RUS
5 OLIN
Valtteri
FIN
5 POLADOV
Zamaddin
AZE
7 SMAGIN
Lev
UKR
7 KORHONEN
Roope
FIN
Women -57 kg
1 ZEMANOVA
Vera
CZE
2 KASHINA
Daria
RUS
3 BALLHAUS
Seija
GER
3 ZUEVA
Irina
RUS
5 TAYLOR
Kelly
CAN
5 GARRIGA ORTEGA
Marina
ESP
7 EZEQUIEL
Mafalda
POR
7 BARATA
Beatriz
POR
Men -81 kg
1 NOVRUZOV
Novruz
RUS
2 MAKINEN
Oskari
FIN
3 BUBYR
Artem
UKR
3 FOUBERT
Karel
BEL
5 NEIHS
Alexander
GER
5 GUNCHENKO
Stanislav
UKR
7 UTSIEV
Adam
RUS
7 BARTO
Alex
SVK
Women -63 kg
1 WINZIG
Annabelle
GER
2 ANTIPINA
Anastasiia
UKR
3 GONCHAROVA
Anastasiia
RUS
3 ZACHOVA
Renata
CZE
5 OLIVER FERRA
Maria
ESP
5 STOLZE
Friederike
GER
7 TAVCAR
Zarja
SLO
7 CVJETKO
Lara
CRO
Men -90 kg
1 DUBINA
Ivan
BLR
2 BILETS
Serhii
UKR
3 SIDORYK
Aliaksandr
BLR
3 UVAROV
Andrei
RUS
5 IKLODI
Mate
HUN
5 FETTKOETHER
Luka
GER
7 TROMPEL
GLEB
BLR
7 NETIAHA
Luka
UKR
Women -70 kg
1 LOBNIK
Metka
SLO
2 VIOLIC
Andela
CRO
3 ASKAROVA
Aleksandra
RUS
3 REDDIG
Mareike
GER
5 KHAREBOVA
Revekka
RUS
5 CRISOSTOMO
Joana
POR
7 MURPHY
Bertille
GER
7 ASIPOVICH
Zhanna
BLR
Men -100 kg
1 ENDOVITSKIY
Valeriy
RUS
2 VEHERA
Yevhen
UKR
3 VEG
Zsombor
HUN
3 MADSEN
Mathias
DEN
5 KARIMLI
Adil
AZE
5 ARVAI
Peter
HUN
7 BELZ
Marvin
GER
7 SERBAN
Eduard
ROU
Women -78 kg
1 CHYSTIAKOVA
Nataliia
UKR
2 VERSCHAERE
Vicky
BEL
3 SOKOLOVA
Viktoria
RUS
3 KARILAID
Annika
EST
5 ROLLWAGE
Hanna
GER
5 ICHALLAL
Louiza
ALG
7 JOHNSSON
Gry
SWE
7 HEINZ
Jasmin
GER
Men +100 kg
1 YUSIFOV
Imran
AZE
2 SKALEC
Marcel
CRO
3 MEYER
Fabian
GER
3 SCHREIBER
Jonas
GER
5 VERKUSH
Yevhenii
UKR
5 YATSKO
Kostiantyn
UKR
7 HACHED
Anouar Abdelkader Hichem
ALG
7 MASEK
Jan
CZE
Women +78 kg
1 VUKOVIC
Helena
CRO
2 MAMMERI
Meroua
ALG
3 STARTSEVA
Elis
RUS
3 ARTAMONOVA
Veronika
RUS
5 ALBOROVA
Alana
RUS
5 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
7 TOMAZIC
Andreja
SLO
7 TAVANO
Asya
ITA