All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Coimbra Cadet European Cup 2019 Results
Men -50 kg
1 ARBUZOV
Timur
RUS
2 MAMAEV
Mikhail
RUS
3 BARROSO LOPEZ
luis
ESP
3 SCATOLINO
Thomas
ITA
5 ESENBOGA
Yunus Emre
TUR
5 TOZZA
Antonio
ITA
7 ANDREINI
Pietro
ITA
7 LEMANCZUK
Davi
BRA
Women -40 kg
1 DISPENZA
Chiara Antonina
ITA
2 OLIVIER
Ella
FRA
3 SABRI
Sana
FRA
3 VENCESLAU
Rebeka
BRA
5 MARTEL
Lilou
FRA
5 SILVA
Alline
BRA
7 HERAS BARRERO
Noelia
ESP
7 GONZALEZ VALVERDE
Alba
ESP
Men -55 kg
1 BAHADIR
Berat
TUR
2 GOMES
Tomas
POR
3 WILMS
Laurens
NED
3 GRELA
Filip
POL
5 BUYUKESER
Talha
TUR
5 DE TULLIO
Giuseppe
ITA
7 MENDES
Cauan
BRA
7 MISOAGA
Manuel
ITA
Women -44 kg
1 SOKEN
Laura
BRA
2 AVANZATO
Asia
ITA
3 BALABAN
Anastasiia
BUL
3 STOPPARI
Emma
ITA
5 GIORGI
Giulia
ITA
5 ROSSET
Aline
SUI
7 BEURSKENS
Julie
NED
7 ROJAS GONZALEZ
Maria
ESP
Men -60 kg
1 SKOMOROHOVS
Andrejs
LAT
2 KIWADA
Caio
BRA
3 CONCEIÇÃO
Ryan
BRA
3 DEMIREL
Muhammed
TUR
5 DVORACEK
Antonin
CZE
5 IDIGOV
Iunus
RUS
7 LIMA
Felipe
BRA
7 GLATIER
MAXIME
FRA
Women -48 kg
1 SCUTTO
Assunta
ITA
2 BRITO
Raquel
POR
3 AVANZATO
Carlotta
ITA
3 CARNA
Giulia
ITA
5 VAINSHTEIN
Sindi
ISR
5 POUSSE
Lalie
FRA
7 GOMEZ ANTONA
Gemma Maria
ESP
7 MAAS
Renee
NED
Men -66 kg
1 SHABIKHANOV
Saikhan
RUS
2 IZVOREANU
Radu
MDA
3 GALDEANO
Caua
BRA
3 ELEFTHERIADIS
Spiros
FRA
5 PEREIRA
Matheus
BRA
5 DJEZAR
Mohamed
FRA
7 BENTHEM
Max
NED
7 RAHMANI
Ram
ISR
Women -52 kg
1 TONIOLO
Veronica
ITA
2 HENNINGER
Elin
NED
3 RUSSO
Sara
ITA
3 TORO SOLER
Ariane
ESP
5 RASPE
Vera
NED
5 TORRO
Marisol
USA
7 DORI
Romi
ISR
7 DIPALO
Aurora
ITA
Men -73 kg
1 KOPECKY
Adam
CZE
2 LYBRECHT
Mickael
FRA
3 VICI
Manuel
ITA
3 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
5 YONEZUKA
Nicolas
USA
5 SILVA
Caique
BRA
7 OZGURBUZ
Mahmut Hudayi
TUR
7 SIMSEK
Musa
TUR
Women -57 kg
1 WAGEMAKER
Alexe
NED
2 OUEDRAOGO
Wennie Yeticia
FRA
3 PALUMBO
Antonietta
ITA
3 VALENCIA
Karla
ECU
5 GARCIA MARTIN
Marta
ESP
5 MUCCIO
Sara
ITA
7 NALBAT
Emma
NED
7 KITCHEN
Isobel
GBR
Men -81 kg
1 ZAMKOVOI
Gleb
RUS
2 SANGARIEV
Adam
RUS
3 DEMIRTAS
Cem
TUR
3 BENEZRA
Yoann
FRA
5 CEGLIE
Francesco
ITA
5 VAN HERK
Ian
NED
7 LOPES
Felipe
BRA
7 LIMA
Pedro
POR
Women -63 kg
1 DINIZ
Maria
BRA
2 CAPANNI DIAS
Thauany David
ITA
3 NALBAT
Kamile
NED
3 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
5 MAYILA
Sylhia
FRA
5 WEINROTH
Ella
ISR
7 CHAYEB
Aqulina
LBN
7 SKALSKA
Anna
CZE
Men -90 kg
1 ACCOGLI
Daniele
ITA
2 SANTOS
Kayo
BRA
3 HEEREN
Axel
NED
3 SIVAN
Roy
ISR
5 CUREAU
Baptiste
FRA
5 PRIILINN TURK
Karl
EST
7 MAGOMEDOV
Shamil
RUS
7 STEPANOV
Nikita
RUS
Women -70 kg
1 VAN HEEMST
Yael
NED
2 SCHUTJES
Lotte
NED
3 MENGUCCI
Carolina
ITA
3 CARVALHO
Luana
BRA
5 BAYER
Corinna
GER
5 SCHERRENBERG
Esmé
NED
7 POSTNIKOVA
Elizaveta
RUS
7 VAN DER SLUIS
Cheyenne
NED
Men +90 kg
1 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
2 LEE
Sung Min
AUS
3 BAGRIN
Alin
MDA
3 CARLETTI
Jean
ITA
5 ERTUG
Munir
TUR
5 ROSA
Bernardo
BRA
7 SANDINO RAMOS
Antonio
ESP
7 CORDES
Vincent
GER
Women +70 kg
1 SANTOS
Anna
BRA
2 DIACENCO
Oxana
MDA
3 LOBE
Laurie-Laure
FRA
3 SIMONETTI
Erica
ITA
5 TAVANO
Asya
ITA
5 MORAIS
Alexandra
POR
7 STANOJEVIC
Natalija
USA
7 BALLEGOOIJEN
Sandra
NED