All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Asia-Oceania Cadet Championships 2019 Results
Men -50 kg
1 SERIKBAYEV
Nurkanat
KAZ
2 HSU
Chun-Kai
TPE
3 KWON
Kum Chong
PRK
3 SHABDANBEKOV
Musa
KGZ
5 SAIFULLOEV
Abdullokh
TJK
5 NYAMSUREN
Mendsaikhan
MGL
7 LO
Wai Lim
MAC
7 BARKHORDAR
Mohammad
IRI
Women -40 kg
1 ZHUMAGALIYEVA
Alima
KAZ
2 CHUNG
Ni
TPE
3 PRIYA
Priya
IND
Men -55 kg
1 YRYSBEKOV
Khanbolot
KGZ
2 LIN
Chong-You
TPE
3 LES
Aslan
KAZ
3 SINGH
Sohan
IND
5 ASKARBEKOV
Adilet
KGZ
5 KHOROLSUREN
Battsengel
MGL
7 LEUNG
Hiu Fung
HKG
7 DOO
Minjae
KOR
Women -44 kg
1 SHEN
Yi-Chun
TPE
2 MANSI
Mansi
IND
3 BURKEYEVA
Diana
KAZ
3 AMARSANAA
Nyamkhishig
MGL
5 KIM
Minje
KOR
5 HUANG
Ting-Fang
TPE
7 KARIMI
Niki
IRI
7 HO
Lok Yi
HKG
Men -60 kg
1 SAGYNALIEV
Chyngyzkhan
KGZ
2 ISSAZAEI
Abolfazl
IRI
3 DAVAADORJ
Bulgantamir
MGL
3 ADIL
Marlen
KAZ
5 CHAN
Iek lok
MAC
5 LIN
Yan-Cheng
TPE
7 ALENAZI
Yazeed
KSA
7 GREENBANK
Jordon
AUS
Women -48 kg
1 THANGJAM
Tababi Devi
IND
2 FIELDER
Anneliese
AUS
3 YEREZHEPOVA
Aruzhan
KAZ
3 ABDESHOVA
Balnur
KAZ
5 DELGERSAIKHAN
Sarantuya
MGL
5 TSERENTOGTOKH
Gal-Od
MGL
7 CHAN
Yee Lam Elim
HKG
Men -66 kg
1 TYNARBAY
Tilegen
KAZ
2 AHMADZADEH
Ramin
IRI
3 LKHAGVASUREN
Myagmarsuren
MGL
3 KONTHOUJAM
Bishal Singh
IND
5 BAKYTBEK UULU
Abel
KGZ
5 BAKTYBEK UULU
Mirseiit
KGZ
7 ALRUWAILI
Sabti
KSA
7 KUVATOV
Anushervan
TJK
Women -52 kg
1 KIM
Hyon A
PRK
2 JANG
Seyun
KOR
3 OTGONJARGAL
Sarantuya
MGL
3 MUMINOVA
Akhliya
TJK
5 DAVAASUREN
Khuslen
MGL
5 KUANYSHOVA
Ayaulym
KAZ
7 CRAMP
Bethany
AUS
7 WEN
Shao-Wen
TPE
Men -73 kg
1 GANIEV
Ganijon
TJK
2 YESTAY
Serikbol
KAZ
3 CHU
Chin-Liang
TPE
3 JUNG
Sunwook
KOR
5 TUMURSANAA
Renchindorj
MGL
5 KLADNOV
Arsenii
KGZ
7 NIGHTINGALE
Noah
AUS
7 VOJNIKOVICH
Danny
AUS
Women -57 kg
1 RI
Chong Mi
PRK
2 MUN
Song Hui
PRK
3 DAULET
Shapagat
KAZ
3 YEH
Chen-Hua
TPE
5 RITU
Ritu
IND
5 NI KA LE
Mai Shang
TPE
7 ALTANKHUNDAGA
Namuundalai
MGL
7 HOBBY
Olivia
AUS
Men -81 kg
1 ARAPOV
Aidar
KAZ
2 LUO
Chih-Yi
TPE
3 MAVLIDOV
Mukhammedali
KAZ
3 SEYITMURADOV
Shatlyk
TKM
5 CHUN
Hongmim
KOR
5 TOKAS
Harsh
IND
7 TAYLOR
Lewis
AUS
7 ALBATHALI
Salman
KUW
Women -63 kg
1 KIM
Euna
KOR
2 ISAEVA
Azhar
KGZ
3 SHARMA
Unnati
IND
3 LAI
Ruo-Ting
TPE
5 CHUSSOVITINA
Alena
KAZ
5 CHEGENISHARAFI
Sayan
IRI
7 BROTHERS
Saskia
AUS
Men -90 kg
1 LIN
Sheng-Kai
TPE
2 ISHENBAEV
Anarbek
KGZ
3 YEO
Yejun
KOR
3 RAHMON
Mansur
TJK
5 XU
Bo-Hao
TPE
5 BOLAT
Nurassyl
KAZ
7 SPILLANE
Liam
AUS
7 KESHT KAR
Gholamreza
IRI
Women -70 kg
1 TSAI
Shiau-Yun
TPE
2 PARK
Seeun
KOR
3 TUVSHINTUGS
Namuunaa
MGL
3 SWAN
Maria
AUS
5 TALGAT
Dayana
KAZ
5 TOKAS
Jyoti
IND
7 KUOK
LAI IONG
MAC
7 MARDANI
Maral
IRI
Men +90 kg
1 MUN
Gyuseon
KOR
2 KARAJIVANOUSH
Saeid
IRI
3 SHUKURBEKOV
Zhurkamyrza
KAZ
3 LEE
Sung Min
AUS
5 CHEN
Guan-Heng
TPE
5 GHANGAS
Yash
IND
7 WU
Nien-Tzu
TPE
7 MANAIE
Saud
KSA
Women +70 kg
1 KIM
Minjoo
KOR
2 NARMUKHAMEDOVA
Shakhida
KGZ
3 TAKIYEVA
Karina
KAZ
3 PARAGULGOVA
Madina
KAZ
5 LAISHRAM
Roshni Devi
IND
5 TU
Yuan-Chi
TPE
7 ULZIIBAYAR
Odonchimeg
MGL