All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Tel Aviv Grand Prix 2020 Results
Men -60 kg
1 KIM
Won Jin
KOR
2 AKKUS
Mihrac
TUR
3 AOKI
Dai
JPN
3 FOCA
Nicolae
MDA
5 LEE
Harim
KOR
5 JUMAYEV
Hakberdi
TKM
7 VERSTRAETEN
Jorre
BEL
7 YILDIZ
Salih
TUR
Women -48 kg
1 TSUNODA
Natsumi
JPN
2 BOUKLI
Shirine
FRA
3 BEDER
Tugce
TUR
3 CLEMENT
Melanie
FRA
5 NIKOLIC
Milica
SRB
5 CSERNOVICZKI
Eva
HUN
7 MILANI
Francesca
ITA
7 STANGAR
Marusa
SLO
Men -66 kg
1 AN
Baul
KOR
2 SERIKZHANOV
Yerlan
KAZ
3 FLICKER
Tal
ISR
3 CARGNIN
Daniel
BRA
5 ZHUMAKANOV
Yeldos
KAZ
5 SHMAILOV
Baruch
ISR
7 SAFAROV
Orkhan
AZE
7 POSTIGOS
Juan
PER
Women -52 kg
1 MAEDA
Chishima
JPN
2 JEONG
Bokyeong
KOR
3 PARK
Da Sol
KOR
3 VAN SNICK
Charline
BEL
5 POLIKARPOVA
Anastasia
RUS
5 PIENKOWSKA
Karolina
POL
7 CHITU
Andreea
ROU
7 PRIMO
Gefen
ISR
Men -73 kg
1 BASILE
Fabio
ITA
2 KARAPETIAN
Ferdinand
ARM
3 HOJAK
Martin
SLO
3 STUMP
Nils
SUI
5 ESPOSITO
Giovanni
ITA
5 CASES ROCA
Salvador
ESP
7 MACIAS
Tommy
SWE
7 KHOJAZODA
Behruzi
TJK
Women -57 kg
1 KAJZER
Kaja
SLO
2 RECEVEAUX
Helene
FRA
3 GJAKOVA
Nora
KOS
3 KARAKAS
Hedvig
HUN
5 MONTEIRO
Telma
POR
5 KUCZERA
Anna
POL
7 FLORIAN
Alexandra-Larisa
AZE
7 ZEMANOVA
Vera
CZE
Men -81 kg
1 LAPPINAGOV
Aslan
RUS
2 NTANATSIDIS
Alexios
GRE
3 SANTOS
Eduardo Yudy
BRA
3 MAISURADZE
Luka
GEO
5 RESSEL
Dominic
GER
5 ALBAYRAK
Vedat
TUR
7 TEPKAEV
Turpal
RUS
7 LEE
Sungho
KOR
Women -63 kg
1 HAECKER
Katharina
AUS
2 BEAUCHEMIN-PINARD
Catherine
CAN
3 ZACHOVA
Renata
CZE
3 TRAJDOS
Martyna
GER
5 CASTILHOS
Alexia
BRA
5 BARRIOS
Anriquelis
VEN
7 HAN
Hee Ju
KOR
7 LIEBEL
Paz
ISR
Men -90 kg
1 GWAK
Donghan
KOR
2 ZGANK
Mihael
TUR
3 KUCZERA
Piotr
POL
3 MACEDO
Rafael
BRA
5 BOBONOV
Davlat
UZB
5 NYMAN
Marcus
SWE
7 BROWN
Colton
USA
7 SMINK
Jesper
NED
Women -70 kg
1 CONWAY
Sally
GBR
2 KIM
Seongyeon
KOR
3 TSUNODA ROUSTANT
Ai
ESP
3 ZUPANCIC
Kelita
CAN
5 MATNIYAZOVA
Gulnoza
UZB
5 BUTKEREIT
Miriam
GER
7 POGACNIK
Anka
SLO
7 FLETCHER
Megan
IRL
Men -100 kg
1 PALTCHIK
Peter
ISR
2 GONCALVES
Leonardo
BRA
3 FREY
Karl-Richard
GER
3 BUZACARINI
Rafael
BRA
5 SZCZUROWSKI
Kacper
POL
5 MUKETE
Daniel
BLR
7 ISHIUCHI
Yuki
JPN
7 REYES
Kyle
CAN
Women -78 kg
1 POWELL
Natalie
GBR
2 GRAF
Bernadette
AUT
3 SAMPAIO
Patricia
POR
3 YOON
Hyunji
KOR
5 MALZAHN
Luise
GER
5 BROLIH
Patricija
SLO
7 WAGNER
Anna Maria
GER
7 BABINTSEVA
Aleksandra
RUS
Men +100 kg
1 SASSON
Or
ISR
2 KIM
Sungmin
KOR
3 KHAMMO
Yakiv
UKR
3 KUMASHIRO
Yusuke
JPN
5 HEGYI
Stephan
AUT
5 OLTIBOEV
Bekmurod
UZB
7 KRAKOVETSKII
Iurii
KGZ
7 HEINLE
Sven
GER
Women +78 kg
1 DICKO
Romane
FRA
2 SAVELKOULS
Tessie
NED
3 NUNES
Rochele
POR
3 SAYIT
Kayra
TUR
5 KIM
Hayun
KOR
5 CERIC
Larisa
BIH
7 TARASOVA
Galyna
UKR
7 GRABOWSKI
Jasmin
GER