All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Coimbra Junior European Cup 2021 Results
Men -60 kg
1 BAYRAMOV
Turan
AZE
2 AVERSA
Simone
ITA
3 FERNANDES
B.Tralhao
POR
3 JAZAN
Adam
ISR
5 ANGHEL
Andrei
ROU
5 AUER
Marcus
AUT
7 PIRIYEV
Samir
AZE
7 DVORACEK
Antonin
CZE
Women -48 kg
1 SCUTTO
Assunta
ITA
2 SUPUSEPA
Joshlyn
NED
3 BRITO
Raquel
POR
3 BORISOVA
Glafira
RUS
5 VERSTRAETEN
Jente
BEL
5 GHIGLIONE
Giulia
ITA
7 GIORGI
Giulia
ITA
7 GOMEZ ANTONA
Gemma Maria
ESP
Men -66 kg
1 KODZOV
Kantemir
RUS
2 NAGUCHEV
Abrek
RUS
3 BATCHAEV
Zelemkhan
BEL
3 VAN DER KOLK
Dylan
NED
5 VAN GERVEN
Victor
NED
5 WAIZENEGGER
John
SUI
7 ALLAN
Finlay
GBR
7 DZITAC
Ioan
ROU
Women -52 kg
1 NUGAEVA
Liliia
RUS
2 MONACO
Ylenia
ITA
3 TORO SOLER
Ariane
ESP
3 POLNICKA
Marie
CZE
5 AMANN
Fanny
AUT
5 SANTOS
Teresa
POR
7 CASTELLO DIEZ
Marina
ESP
7 LEONE
Miriam
ITA
Men -73 kg
1 SULCA
Adrian
ROU
2 PENA INSAUSTI
Javier
ESP
3 MIRZAYEV
Nariman
AZE
3 GASSNER
Samuel
AUT
5 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
5 DJOUKAEV
Turpal
FIN
7 SHABIKHANOV
Saikhan
RUS
7 ARSUNUKAEV
Andarbek
RUS
Women -57 kg
1 TONIOLO
Veronica
ITA
2 SALONEN
Pihla
FIN
3 GERTSCH
Olivia
SUI
3 GARCIA MARTIN
Marta
ESP
5 NALBAT
Emma
NED
5 GOWARZEWSKA
Alicja
POL
7 GRABNER
Lisa
AUT
7 SOKIRJANSKA
Anastasija
LAT
Men -81 kg
1 DRANOVSKII
Daniil
RUS
2 VAN DEN HERREWEGEN
Jitse
BEL
3 HAJIYEV
Eljan
AZE
3 SULEIMANOV
Ibragimgadzhi
RUS
5 MADDALONI NOSA
Bright
ITA
5 VAN DIJK
Mark
NED
7 MUSIL
Radomir
CZE
7 DUMAS
Bastien
FRA
Women -63 kg
1 NALBAT
Kamile
NED
2 PEREIRA
Alice
POR
3 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
3 PALUMBO
Antonietta
ITA
5 PALKA
Agata
POL
5 POULAIN
Juliette
FRA
7 JUAN MARTINEZ
Alba
ESP
7 FERNANDEZ HERRERA
Aitana
ESP
Men -90 kg
1 SANGARIEV
Adam
RUS
2 EDILSULTANOV
Ikhvan
RUS
3 RENES
Tigo
NED
3 ZURAT
Nadav
ISR
5 SIVAN
Roy
ISR
5 VAN DER VELD
Loek
NED
7 BAATHE
Karl
SWE
7 DEJACE
Nicolas
BEL
Women -70 kg
1 ESPOSITO
Martina
ITA
2 CRISOSTOMO
Joana
POR
3 SCHUCHTER
Anna-Lena
AUT
3 VETTERLI
Delia Moira
SUI
5 BETEMPS
Cecilia
ITA
5 PINA
Tais
POR
7 INSUA IGLESIAS
Noelia
ESP
7 COLON RODRIGUEZ
Sairy
PUR
Men -100 kg
1 VISSERS
Lars
NED
2 JEDRZEJEWSKI
Michal
POL
3 KUBIAK
Nikodem
POL
3 NASIRLI
Ruslan
AZE
5 CREATA
Paul
ROU
5 CARLETTI
Jean
ITA
7 CENTENO TERAN
Carlos
ESP
Women -78 kg
1 VAN HEEMST
Yael
NED
2 DOLGILEVICA
Una
LAT
3 MENGUCCI
Carolina
ITA
3 MUSZYNSKA
Paulina
POL
5 PAIVA
Carolina
POR
5 MOREIRA
Beatriz
POR
7 TARATUNINA
Anzhelika
RUS
7 NOWACZYK
Natalia
POL
Men +100 kg
1 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
2 IAKUSHEV
Dmitrii
RUS
3 NDAO
Yves
BEL
3 KORDYALIK
Wojciech
POL
5 BLOM
Jules
NED
5 ROSSI
Lorenzo
ITA
7 SHMACHILIN
Evgeny
ISR
7 PRIILINN TURK
Karl
EST
Women +78 kg
1 DIJKSTRA
Carmen
NED
2 TAVANO
Asya
ITA
3 ALBOROVA
Alana
RUS
3 NORCIC
Nicki
SLO
5 TARATUNINA
Valeriya
RUS
5 SIMONETTI
Erica
ITA
7 MARINI
Tiziana
ITA