All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Coimbra Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 IBRAGIMOV
Imam
RUS
2 MARTELLONI
Mattia
ITA
3 CATARINO
Lucas
POR
3 BELKAHLA
Ahmed yacoub
FRA
5 GARCIA MESA
Francisco
ESP
5 MOES
Daan
NED
7 RABIN
Ido
ISR
7 RONKKO
Kevin
FIN
Women -44 kg
1 RODRIGUEZ SALVADOR
Mireia
ESP
2 MARIN
Lidia
ROU
3 RODRIGUEZ CARBALLO
Lucia
ESP
3 MELNIC
Ana
ROU
5 BARBOSA
Vanessa
POR
5 VICENTE PAZ
Jessy
ESP
7 MARTINEZ MALO
belen
ESP
7 RIBEIRO
Soraia
POR
Men -60 kg
1 VERHORSTERT
Ivo
NED
2 ARAMU
Alessandro
ITA
3 ORBAN
Lehel
ROU
3 QUINTERO IGLESIAS
Juan
ESP
5 CALA LESINA
Patrick
ITA
5 LO-A-NJOE
Ryan
NED
7 AHARON
Alon
ISR
7 MARTIN
Mauro
NED
Women -48 kg
1 MARTINEZ ABELENDA
Laura
ESP
2 PETITTO
Sofia
ITA
3 LAPUERTA COMAS
Mireia
ESP
3 VIEU
Melanie
FRA
5 SCUTTO
Assunta
ITA
5 ROSET MARTIN
Paula
ESP
7 NEMETH
Virginia
CAN
7 SANTOS
Teresa
POR
Men -66 kg
1 CASES ROCA
Salvador
ESP
2 SEDDOUKI
Reda
FRA
3 NIETO CHINARRO
Adrian
ESP
3 MELLA
Edoardo
ITA
5 GALSTIAN
Karen
RUS
5 VAN OPSTAL
Joeri
NED
7 CASAS FERNANDEZ
Ricardo
ESP
7 BINHAK
Tomas
CZE
Women -52 kg
1 ESTEO LINNE
Nina Estefania
ESP
2 JAVADIAN
Yasmin
GBR
3 AGULHAS
Ana
POR
3 CASTAGNOLA
Martina
ITA
5 BESSON
Marie
CAN
5 BESNARD
Linda grace
FRA
7 SNIR
Yuli
ISR
7 SCISCIOLA
Martina
ITA
Men -73 kg
1 ELBAZ
Yehonatan
ISR
2 MAKHMADBEKOV
Somon
TJK
3 MAGNANI
Alessandro
ITA
3 SPICUGLIA
Andrea
ITA
5 DAVID
Laszlo
ROU
5 VAN DER KOLK
Yannick
NED
7 TUTUNAROV
Yoan
BUL
7 GINER
Oron
ISR
Women -57 kg
1 PELLITTERI
Silvia
ITA
2 PITSILIS
Camelia
CAN
3 EZEQUIEL
Mafalda
POR
3 VAN DE MEEBERG
Shannon
NED
5 STEELE
Josie
GBR
5 KOORN
Lesley
NED
7 CAIBANO DE CELIS
Elena
ESP
7 ZEMANOVA
Vera
CZE
Men -81 kg
1 KHARITONOV
Dmitrii
RUS
2 SHUKORIEV
Mirzo
RUS
3 ALVES
Miguel
POR
3 GNAMIEN
Tizie
FRA
5 VAN WINDEN
Coen
NED
5 HOEDEMAN
Joris
NED
7 LIVOLSI
Paul
FRA
7 RECHISTER
Dilan
ISR
Women -63 kg
1 REUMERMAN
Kyra
NED
2 KANERVA
Emilia
FIN
3 DEN HARTOG
Romee
NED
3 SPELLMAN
Olivia
GBR
5 RAMOS SANTIAGO
Maialen
ESP
5 FAVORINI
Flavia
ITA
7 SEVERIN
Olga
ROU
7 MERA
Cindy
COL
Men -90 kg
1 FUSCO
Andrea
ITA
2 LOVELL-HEWITT
Harry
GBR
3 KOZAEV
Azamat
RUS
3 BONESCHANSKER
Tom
NED
5 DASAEV
Rasim
RUS
5 BRASNJOVIC
Darko
SRB
7 KABHULIANI
Ilia
ESP
7 KENDRICK
Benjamin
CAN
Women -70 kg
1 VOS
Donja
NED
2 KOK
Silja
NED
3 ESPOSITO
Martina
ITA
3 GORISSEN
Jessica
NED
5 GOSHEN
Maya
ISR
5 DE VOOGD
Margit
NED
7 GRONEN
Shianne
CAN
7 NALBAT
Esme
NED
Men -100 kg
1 BAKANOV
Denis
RUS
2 SNIPPE
Jelle
NED
3 BULTHUIS
Kylian
NED
3 ENDOVITSKIY
Valeriy
RUS
5 BARRERO RUE
Victor
ESP
5 TEODOSIO
Alexandre
POR
7 GRAZIANI
Emanuele
ITA
7 BRITES
Diogo
POR
Women -78 kg
1 SAMPAIO
Patricia
POR
2 FORTUNIO
Anna
ITA
3 LUDFORD
Shelley
GBR
3 TRAVIESO SOCORRO
Leticia
ESP
5 VAN STRATUM
Vere
NED
5 SANTAMARIA GARCIA
Claudia
ESP
7 DARLOW
Annabelle
CAN
7 FERNANDEZ CAMPILLO
Sara
ESP
Men +100 kg
1 GAMZATKHANOV
Dzhamal
RUS
2 ANDRES
Joe Casey
CAN
3 KAMALOV
Artur
RUS
3 KOMBO
Jean gabriel
FRA
5 AGRO SYLVAIN
Lorenzo
ITA
5 ZOMER
Rick
NED
7 CARDOSO
Ailton
POR
7 MARTINS
Yannick
MOZ
Women +78 kg
1 PAULUSOVA
Marketa
CZE
2 BARKMAN
Merel
NED
3 KAHLON
Shoshana
ISR
3 ANTON ELIAS
Marta
ESP
5 LIMA BORDOLI
Iara
ESP
5 FERRER BARTULOS
Patricia
ESP
7 ROSA
Catia
POR
7 ORIGGI
Vanessa
ITA