All
M F
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Berlin Junior European Cup 2018 Results
Men -55 kg
1 BOLATBEKOV
Damir
KAZ
2 IBRAGIMOV
Imam
RUS
3 ALIYEV
Rovshan
AZE
3 KHUBASHVILI
Vano
GEO
5 BELKAHLA
Ahmed yacoub
FRA
5 AGHAYEV
Balabay
AZE
7 BAKHISHALIYEV
Rashkhan
AZE
7 RECHBERGER
Nikolas
AUT
Women -44 kg
1 PETIT
Lois
BEL
2 SAYMA
Gamze
TUR
3 BEDIOUI
Oumaima
TUN
3 BERINGER
Fatime
HUN
5 BORISOVA
Olga
RUS
5 DRAGO
Silvia Giuseppa
ITA
7 SAIYN
Adiya
KAZ
7 ARRAES
Amanda
BRA
Men -60 kg
1 MAMMADOV
Tofig
AZE
2 YESSENGEL
Arslan
KAZ
3 BORS DUMITRESCU
Lucian
ROU
3 TORRES
Renan
BRA
5 YUSIFOV
Ahmad
AZE
5 NARBAYEV
Bauyrzhan
KAZ
7 SAHA
Luukas
FIN
7 ABDULAEV
Ramazan
RUS
Women -48 kg
1 BEDER
Tugce
TUR
2 TYNBAYEVA
Galiya
KAZ
3 BALLHAUS
Mascha
GER
3 NEMETH
Virginia
CAN
5 FERREIRA
Laura
BRA
5 DOLGIKH
Ekaterina
RUS
7 PLATTEN
Amy
GBR
7 NAUATBEK
Akmaral
KAZ
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Kazbek
RUS
2 MARCELINO
Michael
BRA
3 LIMA
Willian
BRA
3 NIAZASHVILI
Giorgi
GEO
5 MICELI
Mattia
ITA
5 BRUDETTI
Luigi
ITA
7 ZHUBATKAN
Sunggat
KAZ
7 ABDURAKHMANOV
Bakhitzhan
KAZ
Women -52 kg
1 PIMENTA
Larissa
BRA
2 WURFEL
Annika
GER
3 RYHEUL
Amber
BEL
3 MARCUS TABELLION
Coraline
FRA
5 SERRA
Chiara
GER
5 MOKDAR
Faiza
FRA
7 BALLHAUS
Seija
GER
7 JAVADIAN
Yasmin
GBR
Men -73 kg
1 BAGTBERGENOV
Zhanbolat
KAZ
2 MAMIASHVILI
Aleko
GEO
3 GAINULLIN
Angsarbek
KAZ
3 JAFAROV
Hasil
AZE
5 CHIKHELIDZE
Giorgi
GEO
5 SANTOS JUNIOR
Jeferson
BRA
7 UMAYEV
Abdul Malik
BEL
7 METIFIOT
Hugo
FRA
Women -57 kg
1 CORNELISSE
Pleuni
NED
2 ZIEGLER
Jana
GER
3 CYSIQUE
Sarah leonie
FRA
3 FRITZE
Caroline
GER
5 NASCIMENTO
Ketelyn
BRA
5 AMIHAI
Shaked
ISR
7 KHELIFI
Ghofran
TUN
7 SHRAINER
Margarita
RUS
Men -81 kg
1 AKHALKATSI
Vladimir
GEO
2 RAJKAI
Robert
HUN
3 SCHIMIDT
Guilherme
BRA
3 GOZ
Roland
HUN
5 GAUTSCHI
Simon
SUI
5 EBILASHVILI
Soso
GEO
7 VANDYCK
Pieter
BEL
7 FATIYEV
Murad
AZE
Women -63 kg
1 WINZIG
Annabelle
GER
2 DELEN
Selina
BEL
3 KUNO
Hanako
CAN
3 OBRADOVIC
Jovana
SRB
5 KANERVA
Emilia
FIN
5 POHL
Dena
GER
7 LIMA
Ryanne
BRA
7 MORAES
Gabriella
BRA
Men -90 kg
1 BEKAURI
Lasha
GEO
2 BRASNJOVIC
Darko
SRB
3 SCHMIDT
Tim
GER
3 ALLAKHVERDIEV
Eldar
RUS
5 LOVELL-HEWITT
Harry
GBR
5 BONESCHANSKER
Tom
NED
7 ASSIS
Matheus
BRA
7 FERREIRA
Giovani
BRA
Women -70 kg
1 TAIMAZOVA
Madina
RUS
2 ESPOSITO
Martina
ITA
3 SANTANA
Ellen
BRA
3 GALANDI
Marlene
GER
5 NARYNOVA
Moldir
KAZ
5 PETERSEN POLLARD
Kelly
GBR
7 GOSHEN
Maya
ISR
7 NUNN
Chloe
GBR
Men -100 kg
1 MADSEN
Mathias
DEN
2 ZORN
Daniel
GER
3 GOLDHAMMER
Jan
GER
3 BAKANOV
Denis
RUS
5 DEVOS
Paul
FRA
5 KENTCHADZE
Zauri
GEO
7 ENDOVITSKIY
Valeriy
RUS
7 WITASSEK
Yvo
GER
Women -78 kg
1 FABER
Christina
GER
2 ZENKER
Teresa
GER
3 VAN HARSELAAR
Renee
NED
3 SCHMID
Lea
GER
5 HOELTERHOFF
Julie
GER
5 PAVIC
Petrunjela
CRO
7 PERIC
Arijana
GER
7 DHAIBY
Melanie
FRA
Men +100 kg
1 KAITOV
Kemal
RUS
2 GAMZATKHANOV
Dzhamal
RUS
3 SOARES
Andre
BRA
3 ABRAMOV
Erik
GER
5 ABDIGANI
Bibarys
KAZ
5 TSIKORIDZE
Amirani
GEO
7 FEYZIYEV
Jamal
AZE
7 SCHREIBER
Jonas
GER
Women +78 kg
1 CRUZ
Luiza
BRA
2 BOUIZGARNE
Samira
GER
3 PIROGOVA
Sofiia
RUS
3 LUCHT
Renee
GER
5 ESIR
Kubranur
TUR
5 BERLIKASH
Kamila
KAZ
7 BARKMAN
Merel
NED
7 FUSEAU
Laura
FRA