All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Kaunas Junior European Cup 2019 Results
Men -60 kg
1 RAFAILOV
Lior
ISR
2 HALAVACHOU
Ruslan
BLR
3 JARING
Emiel
NED
3 YILDIZ
Salih
TUR
5 KOKOLAYEV
Matan
ISR
5 KOLASAU
Artsiom
BLR
7 ISRAELYAN
Yuri
ARM
7 MESABLISHVILI
Khvicha
RUS
Women -48 kg
1 BEDER
Tugce
TUR
2 STOJADINOV
Andrea
SRB
3 PETIT
Lois
BEL
3 ANDIC
Ozge
TUR
5 GRAU
Helena
GER
5 BOBROWSKA
Sian
GBR
7 KUTERINA
Anastasiia
RUS
7 GATEAU
Liza
FRA
Men -66 kg
1 GALAKTIONOVS
Artjoms
LAT
2 BATSIEV
Adam
SUI
3 AKSOY
Eren
TUR
3 WAKES
Henry
GBR
5 MUZHAILA
Dzmitry
BLR
5 CAZORLA
Orlando
FRA
7 KARA
Abdulaziz
TUR
7 MERTENS
Ennio
NED
Women -52 kg
1 WURFEL
Annika
GER
2 MONNARD
Manon
SUI
3 HACKER-JONES
Jasmine
GBR
3 VAN KREVEL
Naomi
NED
5 VAN DE MEEBERG
Rachel
NED
5 PETROVIC
Nadezda
SRB
7 OZDEMIR
Beyza
TUR
7 GYERTYAS
Roza
HUN
Men -73 kg
1 TRUKHAN
Yahor
BLR
2 AGAIAN
Armen
RUS
3 UMAYEV
Abdul Malik
BEL
3 OCHS
Kilian
GER
5 SARGSYAN
Meruzhan
ARM
5 ALLAN
Rhys
AUS
7 HEINONEN
Eetu
FIN
7 LEVIN
Ido
ISR
Women -57 kg
1 VAN DE MEEBERG
Shannon
NED
2 FRITZE
Caroline
GER
3 JANSSEN
Danique
NED
3 MAIDANIK
Vita
RUS
5 FISCHER
Malin
GER
5 CORNELISSE
Pleuni
NED
7 TATA
Jagoda
POL
7 BANNENBERG
Nora
GER
Men -81 kg
1 TOTH
Benedek
HUN
2 GAUTSCHI
Simon
SUI
3 FOUBERT
Karel
BEL
3 MOORHEAD
Lachlan
GBR
5 SHATVERYAN
Boris
ARM
5 ZARUDNEVS
Aleksejs
LAT
7 NGAYAP HAMBOU
Maxime-Gael
FRA
7 GNAMIEN
Tizie
FRA
Women -63 kg
1 POHL
Dena
GER
2 AKDENIZ
Minel
TUR
3 OBRADOVIC
Anja
SRB
3 KRACHTEN
Nadiah
NED
5 DEN HARTOG
Romee
NED
5 OZBAS
Szofi
HUN
7 ROESAEG
Stine marie
NOR
7 DRID
Rania
FRA
Men -90 kg
1 ZIMIN
Mikhail
RUS
2 DUBINA
Ivan
BLR
3 GOZ
Roland
HUN
3 ZURAT
Nadav
ISR
5 SULLA
Simon
EST
5 IKLODI
Mate
HUN
7 NIKIFOROV
Dilyan
BEL
7 TROMPEL
GLEB
BLR
Women -70 kg
1 VETTERLI
Gioia
SUI
2 GALANDI
Marlene
GER
3 KOK
Silja
NED
3 VAN SCHAARDENBURG
Esmee
NED
5 VISSER
Marin
NED
5 TOMCZAK
Wiktoria
POL
7 ASIPOVICH
Zhanna
BLR
7 PISKUNOVA
Darja
LTU
Men -100 kg
1 GERKENS
Emils
LAT
2 ARVAI
Peter
HUN
3 BULTHUIS
Kylian
NED
3 EICH
Daniel
SUI
5 WITASSEK
Yvo
GER
5 VEG
Zsombor
HUN
7 MADSEN
Mathias
DEN
7 AYDIN
Omer
TUR
Women -78 kg
1 VAN HARSELAAR
Renee
NED
2 SOKOLOVA
Viktoria
RUS
3 KARILAID
Annika
EST
3 BACZEK
Maria
POL
5 SCHRENK
Isabelle
BEL
5 HECK
Christina
NED
7 PASTALOUSKAYA
Alina
BLR
7 NYKANEN
Noora
FIN
Men +100 kg
1 KONE
Losseni
GER
2 CAPELLE
Edouard
BEL
3 SCHREIBER
Jonas
GER
3 KORDYALIK
Wojciech
POL
5 GUNER
Furkan
TUR
5 ZOMER
Rick
NED
7 VARGA
Donat
HUN
7 BARRATT
Oliver
GBR
Women +78 kg
1 KAMPS
Marit
NED
2 KALENDER
Mine
TUR
3 STARTSEVA
Elis
RUS
3 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
5 ALBOROVA
Alana
RUS
5 ADLIANITSKAYA-PACHOBUT
Ivona
BLR