All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Teplice Cadet European Cup 2019 Results
Men -50 kg
1 GANBARLI
Ismayil
AZE
2 CHAPURISHVILI
Kako
GEO
3 BACHIASHVILI
Nika
GEO
3 MATEI
Alexandru
ROU
5 PIRIYEV
Samir
AZE
5 HOLOBORODKO
Mykyta
UKR
7 SCATOLINO
Thomas
ITA
7 ANGHEL
Andrei
ROU
Women -40 kg
1 MAMIRA
Luca
HUN
2 ALAYILDIZ
Ecre
TUR
3 SUREN
Doga
TUR
3 TURCAN
Paulina
MDA
5 ONYSK
Oliwia
POL
5 KAISER
Martha
GER
7 KLEIN
Lois
NED
7 ZAKRZEWSKA
Anna
POL
Men -55 kg
1 SULEYMANOV
Kamran
AZE
2 ZAMANLI
Shukran
AZE
3 VESTE
Andrian
MDA
3 RZAYEV
Aydin
AZE
5 KOLOBOV
Vladyslav
UKR
5 KLEINOS
Anton
UKR
7 KOVACS
Bence
HUN
7 KHALIDOV
Said-Magomed
UKR
Women -44 kg
1 AZAK
Merve
TUR
2 BODNAROVA
Tereza
CZE
3 OZCAN
Hanife
TUR
3 GHIGLIONE
Giulia
ITA
5 HAGIANU
Giorgia
ROU
5 BALABAN
Anastasiia
BUL
7 JUNG
Leticia
GER
7 BREBINARU
Anne
ROU
Men -60 kg
1 BAYRAMOV
Turan
AZE
2 LIPARD
Viljar
EST
3 SKOMOROHOVS
Andrejs
LAT
3 VEHIIEV
Daniil
UKR
5 AUST
Phillip
AUT
5 MRAVEC
Marcel
CZE
7 WYSOCKI
Lukasz
POL
7 AVERSA
Simone
ITA
Women -48 kg
1 BRITO
Raquel
POR
2 KRIZA
Anna
HUN
3 ALIYEVA
Sabina
AZE
3 ZUCCARO
Chiara
ITA
5 KARABULUT
Buketnur
TUR
5 GODSCHALK
Indy
NED
7 KALNYTSKA
Olha
UKR
7 CARNA
Giulia
ITA
Men -66 kg
1 TERASHVILI
Giorgi
GEO
2 ISMAYILOV
Nahid
AZE
3 RZAZADE
Matin
AZE
3 NURKOVIC
Jahja
MNE
5 KOWALCZYK
Michal
POL
5 SALVO
Samuel
ITA
7 TSOUTLASVILI
Michail
GRE
7 THIJSSEN
Niels
NED
Women -52 kg
1 RASPE
Vera
NED
2 RUSSO
Sara
ITA
3 HENNINGER
Elin
NED
3 PASCA
Alexandra
ROU
5 CERA
Paula Eliza
LAT
5 POLNICKA
Marie
CZE
7 KUCHAVA
Iia
UKR
7 GRANBERG
Tova
SWE
Men -73 kg
1 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
2 BREYTENBACH
Thomas-Laszlo
RSA
3 KOPECKY
Adam
CZE
3 RAJICIC
Aleksandar
SRB
5 IANTBELIDZE
Giorgi
GEO
5 IVANKA
Filip
CZE
7 FODOR
David
ROU
7 BONFERRONI
Aurelien
SUI
Women -57 kg
1 WAGEMAKER
Alexe
NED
2 KLUCKERS
Leyla
BEL
3 IVANESCU
Florentina
ROU
3 GARDASHKHANLI
Aytaj
AZE
5 LISCIANI
Sara
ITA
5 BOCK
Samira
GER
7 SERAS
Humeyra
TUR
7 DAAMEN
Maartje
NED
Men -81 kg
1 VALIEIEV
Tymur
UKR
2 JAPARIDZE
Akaki
GEO
3 BATII
Nikita
UKR
3 RADULJ
Miljan
SRB
5 CHAGELISHVILI
Zurab
GEO
5 MGEBRISHVILI
Lasha
GEO
7 VAN HERK
Ian
NED
7 HENDRIKSEN
Christiaan
NED
Women -63 kg
1 CORRAO
Alessia
BEL
2 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
3 KURCHENKO
Yuliia
UKR
3 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
5 AFYONLU
Habibe
TUR
5 NALBAT
Kamile
NED
7 YEKSAN
Ayten
TUR
7 KRAFT
Pia-Jaqueline
AUT
Men -90 kg
1 CRET
Alex
ROU
2 UDSILAURI
George
GER
3 GUGUNASHVILI
Gizo
GEO
3 STEFANOV
Stanislav
BUL
5 VLADOV
Borislav
BUL
5 MECHOWSKI
Dawid
POL
7 POLADISHVILI
Tornike
GEO
7 VISSERS
Lars
NED
Women -70 kg
1 VAN HEEMST
Yael
NED
2 PFLUGBEIL
Elisabeth
GER
3 WESTERHOF
Iris
NED
3 MENGUCCI
Carolina
ITA
5 VETTERLI
Delia Moira
SUI
5 OLEK
Anna Monta
GER
7 KULIC
Karla
CRO
7 SCHEERAT
Tia
GER
Men +90 kg
1 TATIASHVILI
Giga
GEO
2 CARLETTI
Jean
ITA
3 UDSILAURI
Daniel
GER
3 DEMETRASHVILI
Irakli
GEO
5 BLOM
Jules
NED
5 DE VOS
Rogier
NED
7 MOOR
Lorenz
GER
7 NURIIEV
Kariim
UKR
Women +70 kg
1 OZTURK
Hilal
TUR
2 TAVANO
Asya
ITA
3 DIJKSTRA
Carmen
NED
3 ADELY
Demi
NED
5 MIELE
Valentina
ITA
5 BABIJA
Kristiana
LAT
7 DIRGEN
Duygu
TUR
7 PRODAN
Bianca
ROU