All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Panamerican Cadet Championships 2019 Results
Men -50 kg
1 COLMENARES
Jheslan
VEN
2 DOMINGOS
EDUARDO
BRA
3 MENDOZA
Ian
ECU
3 RIDAO
Luca
ARG
5 CORLAYA VASQUEZ
Julio
GUA
5 YUASA
Tegan
USA
7 MONROY
Nicolas
COL
7 ORTIZ
Mateo
PAR
Women -40 kg
1 VENCESLAU
Rebeka
BRA
2 TORRO
Luchia
USA
3 ROMERO
Angelica
ECU
Men -55 kg
1 MENDES
Cauan
BRA
2 BONILLA
Bryan
CRC
3 DE LA CRUZ
Bismark
ECU
3 QUINTA
Jose
MEX
5 PRADO RAMOS
Arnold
PER
5 SALCEDO
Jhojan
COL
7 JIMENEZ
Lizandro
VEN
7 LOPEZ
GABRIEL
CRC
Women -44 kg
1 DIAZ
Fabiola
VEN
2 BEATON
Evelyn
CAN
3 SOKEN
Laura
BRA
3 ROJAS
Mikaela
ARG
5 PEREZ
Jade
MEX
5 GIMENEZ
Maria
VEN
7 TSYRLIN
Anat
USA
7 WAGGONER
Maia
USA
Men -60 kg
1 RODRIGUEZ
Dominic
USA
2 RESTREPO
Juan Pablo
COL
3 KIWADA
Caio
BRA
3 AYALA
KEVIN
ECU
5 CAMPITELLI
Felipe
ARG
5 BONILLA
KLEBER
ECU
7 FERNANDEZ
Lucas
CHI
7 LITZENBERGER
Maximus
CAN
Women -48 kg
1 NASCIMENTO
Alexia
BRA
2 HUAYHUAMEZA ORNETA
Noemi
PER
3 URENA PARRA
Maryury
COL
3 DANILKOV
Klavdia
CAN
5 LOPEZ
DORIS
ECU
5 PEREZ
Amaya
CRC
7 VALDEBENITO
Karla
CHI
7 JARA
Erika
ECU
Men -66 kg
1 MEJIA
Mateo
COL
2 PEREIRA
Matheus
BRA
3 YONEZUKA
Jack
USA
3 BRAVO BLANCO
Kimy
CUB
5 CUSI HUACHACA
Julio Cesar
PER
5 LOPEZ
Fransisco
ARG
7 GONZALEZ
ERICK
MEX
7 POPOVICI
David
CAN
Women -52 kg
1 TORRO
Marisol
USA
2 PAJOY
Nayerly
COL
3 ORTIZ
Renata
MEX
3 PISCIOTTO
Ludmila
ARG
5 LIMA
Carolina
BRA
5 LOJA
EMILY
ECU
7 GRENIER
Amelie
CAN
7 CALDERON
Camila
CHI
Men -73 kg
1 GOMES
Gustavo
BRA
2 KATRDZHYAN
Eric
USA
3 YONEZUKA
Nicolas
USA
3 DEL BIONDO
Matias
ARG
5 DIAZ
DIEGO
MEX
5 CASTRO MATOS
Albis jose
DOM
7 HERRERA
alexis
ARG
7 SUAREZ
Harold
ECU
Women -57 kg
1 CANCELA
Tasha
USA
2 VALENCIA
Karla
ECU
3 WESTLAKE
Kiera
CAN
3 SOUZA
Sarah
BRA
5 ESPADAS
Corinna
MEX
5 BARINAS BENITEZ
Clara
DOM
7 SERRANO
Sabina
ARG
7 RUIZ
Alejandra
ESA
Men -81 kg
1 FURTADO
Renan
BRA
2 DEL CASTILLO ESPALLAT
Axel alejandro
DOM
3 KNAUF
Alexander
USA
3 RUIZ
Juan Pablo
COL
5 SAAVEDRA BOBADILLA
Javier
PER
5 PIMIENTA
MATEO
URU
7 BAREIRO
Ezequiel
PAR
7 CAMPAÑA
Santiago
ECU
Women -63 kg
1 DIAZ
Esteysy
COL
2 DINIZ
Maria
BRA
3 CARROUTH
Karlee
USA
3 PACHECO
Debby
ECU
5 FELICIANO WILLIAMS
Nahiara
PUR
5 VALDEZ
Greymarlin
DOM
7 HOWARD
MARTINA
URU
7 SUAREZ
Maria De Los Milagros
ARG
Men -90 kg
1 SANTOS
Kayo
BRA
2 ABD ELREHIM
Amr
CAN
3 DIAZ
Juan
VEN
3 ARISMENDI
franco
CHI
5 MACUMBER
Owen
CAN
5 MORALES
Alejandro
GUA
7 PADILLA
Henrry
ECU
7 HENAO
Jhon Jairo
COL
Women -70 kg
1 CARVALHO
Luana
BRA
2 AGUIAR
Eliana
VEN
3 BOOTH
Brae
CAN
3 GARITA
Nicole
CRC
5 GUERRERO
Valeria
COL
5 CUNEO
Fiona
ARG
7 SIMPSON
Kurt-Ann
JAM
7 DELVECCHIO
Victoria
ARG
Men +90 kg
1 ROSA
Bernardo
BRA
2 GRIGORIAN
Thomas
USA
3 OREJUELA
Elmer
COL
Women +70 kg
1 SANTOS
ANNA
BRA
2 DOUGLAS
Asia
CAN
3 STANOJEVIC
Natalija
USA
3 LANDA
Maria
MEX
5 CAMPBELL
Tamoy
JAM
5 ESTEBAN
Keilly
GUA
7 OLAYA
Lina Marcela
COL