All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
EYOF 2019 Results
Men -50 kg
1 BACHIASHVILI
Nika
GEO
2 MATEI
Alexandru
ROU
3 HOLOBORODKO
Mykyta
UKR
3 VALADIER PICARD
Romain
FRA
5 SCATOLINO
Thomas
ITA
5 SHULMAN
Ariel
ISR
7 MASTRIUKOV
Sergei
RUS
7 BARROSO LOPEZ
luis
ESP
Women -40 kg
1 HAGIANU
Giorgia
ROU
2 GUNES
Muberra
TUR
3 TURCAN
Paulina
MDA
3 BALLO
Ghjuliana
FRA
5 ONYSK
Oliwia
POL
5 AFANASEVA
Sofia
RUS
Men -55 kg
1 BAHADIR
Berat
TUR
2 DEMETS
Robbe
BEL
3 FARKAS
Bence
HUN
3 ZAMANLI
Shukran
AZE
5 SKENDERI
Vincenzo
ITA
5 KOLOBOV
Vladyslav
UKR
7 VITKOUSKI
Yafim
BLR
7 WILMS
Laurens
NED
Women -44 kg
1 AZAK
Merve
TUR
2 BALABAN
Anastasiia
BUL
3 VOROBEVA
Marina
RUS
3 BASHIROVA
Gulshan
AZE
5 BREBINARU
Anne
ROU
5 SUPUSEPA
Joshlyn
NED
7 GIORGI
Giulia
ITA
7 STOKLOSA
Natalia
POL
Men -60 kg
1 BAYRAMOV
Turan
AZE
2 MAGOMADOV
Rizvan
RUS
3 BALARJISHVILI
Georgios
CYP
3 LIPARD
Viljar
EST
5 DEMIREL
Muhammed
TUR
5 TONTINIDIS
Mikis
GRE
7 SKOMOROHOVS
Andrejs
LAT
7 KAZIMIROV
Vladyslav
UKR
Women -48 kg
1 PULJIZ
Ana Viktorija
CRO
2 BRITO
Raquel
POR
3 DIERICKX
Celine
BEL
3 AVANZATO
Carlotta
ITA
5 ALIYEVA
Sabina
AZE
5 ZIEGLER
Jule
GER
7 STERMAN
Diana
SLO
7 GAGOSHIDZE-FILKINA
Diana
GEO
Men -66 kg
1 SHABIKHANOV
Saikhan
RUS
2 NEBOTOV
Serhii
UKR
3 SZEGEDI
Daniel
HUN
3 TSOUTLASVILI
Michail
GRE
5 RZAZADE
Matin
AZE
5 KOWALCZYK
Michal
POL
7 IVANKA
Filip
CZE
7 HERKOVIC
Nace
SLO
Women -52 kg
1 HENNINGER
Elin
NED
2 TORO SOLER
Ariane
ESP
3 PASCA
Alexandra
ROU
3 TONIOLO
Veronica
ITA
5 KEEN
Tatum
GBR
5 SANTOS
Teresa
POR
7 GREGORCIC
Lana
SLO
7 BAUER
Bettina
GER
Men -73 kg
1 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
2 TALIBOV
Vugar
AZE
3 VAN TEIJLINGEN
Jelle
NED
3 RAJICIC
Aleksandar
SRB
5 PIRES
Rodrigo
POR
5 SIMSEK
Musa
TUR
7 KOPECKY
Adam
CZE
7 TAMA
Alexandre
FRA
Women -57 kg
1 YILDIZ
Ozlem
TUR
2 GALITSKAIA
Kseniia
RUS
3 BOCK
Samira
GER
3 WAGEMAKER
Alexe
NED
5 GARDASHKHANLI
Aytaj
AZE
5 IVANESCU
Florentina
ROU
7 FAWAZ
Martha
FRA
7 PALUMBO
Antonietta
ITA
Men -81 kg
1 AREGBA
Arnaud
FRA
2 JAPARIDZE
Akaki
GEO
3 IMAMVERDIEV
Magerram
AZE
3 VALIEIEV
Tymur
UKR
5 BADASH
Iftach
ISR
5 ZAMKOVOI
Gleb
RUS
7 RET
Samuel
SVK
7 SAFRANY
Peter
HUN
Women -63 kg
1 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
2 KRISTO
Katarina
CRO
3 KURCHENKO
Yuliia
UKR
3 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
5 AFYONLU
Habibe
TUR
5 CORRAO
Alessia
BEL
7 ANDERSSON
Ella
SWE
7 NYIRI
Nikolett
HUN
Men -90 kg
1 LIVEZE
Kenny
FRA
2 ACCOGLI
Daniele
ITA
3 SANGARIEV
Adam
RUS
3 POLADISHVILI
Tornike
GEO
5 CRET
Alex
ROU
5 SIVAN
Roy
ISR
7 HEEREN
Axel
NED
7 VLADOV
Borislav
BUL
Women -70 kg
1 TSUNODA ROUSTANT
Ai
ESP
2 VAN HEEMST
Yael
NED
3 OLEK
Anna Monta
GER
3 DIOLLOT
Juliette
FRA
5 DOLGILEVICA
Una
LAT
5 MENGUCCI
Carolina
ITA
7 POSTNIKOVA
Elizaveta
RUS
7 ZARYBNICKA
Julie
CZE
Men +90 kg
1 MAMMEDOV
Huseyn
AZE
2 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
3 TATIASHVILI
Giga
GEO
3 ANGLIONIN
Mathias
FRA
5 CARLETTI
Jean
ITA
5 BAGRIN
Alin
MDA
7 UDSILAURI
Daniel
GER
7 ADAM
Viktor
SVK
Women +70 kg
1 OZTURK
Hilal
TUR
2 DIJKSTRA
Carmen
NED
3 SOMKHISHVILI
Gvantsa
GEO
3 SIMONETTI
Erica
ITA
5 NORCIC
Nicki
SLO
5 NGELEBEYA
Liz
FRA
7 MORAIS
Alexandra
POR
7 PIRALIC
Hana
BIH