All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Follonica Cadet European Cup 2020 Results
Men -50 kg
1 EGOROV-TSIMBALIST
Maksim
RUS
2 BARROSO LOPEZ
luis
ESP
3 MAITIN
Simon
SUI
3 TSAREV
Aleksandr
RUS
5 ANDREINI
Pietro
ITA
5 BOSIS
Federico
ITA
7 DE LUCA
Alessio
ITA
7 PARLATI
Manuel
ITA
Women -40 kg
1 CUQ
Pauline
FRA
2 FILKINA
Lana
RUS
3 REVELLI
Ginevra
ITA
3 WANDEL
Vera
NED
5 RICHARD
Clementine
FRA
5 STEGENA
Samanta
SUI
7 WOLZ
Christin
GER
7 TANTARDINI
Lucrezia
ITA
Men -55 kg
1 WITTEVEEN
Twan
NED
2 AUER
Marcus
AUT
3 TAGIROV
Albert
RUS
3 ADRIANO
Raphael
FRA
5 VAN HARTEN
Jochem
NED
5 GONINI
Simone
ITA
7 TSATSALASHVILI
Lasha
CAN
7 QUATTROCIOCCHI
Enzo
ITA
Women -44 kg
1 AVANZATO
Asia
ITA
2 IOVINO
Anna
ITA
3 LE MEZEC
Marina
FRA
3 NDIAYE
Binta
SUI
5 GIORGI
Giulia
ITA
5 DISPENZA
Chiara Antonina
ITA
7 NUNO DE LA ROSA CENTENO
Marta
ESP
7 KHACHIKOVA
Elizaveta
RUS
Men -60 kg
1 ISLAMOV
Ruslan
RUS
2 KOOLMOES
Mats
NED
3 SKENDERI
Vincenzo
ITA
3 FERRO
Valerio
ITA
5 NOEL
Kylian
FRA
5 KRIJTHE
Nanco
NED
7 KOKALJ
Gasper
SLO
7 BARCZIKAY
Akos
HUN
Women -48 kg
1 CARNA
Giulia
ITA
2 BEATON
Evelyn
CAN
3 SHATALOVA
Tatiana
RUS
3 BEURSKENS
Julie
NED
5 KOSZEGI
Rebeka Rita
HUN
5 LOUCHENE
Aya
FRA
7 GHIGLIONE
Giulia
ITA
7 RIADI
Nohade
NED
Men -66 kg
1 TSVETKOV
Nikolai
RUS
2 TSURKAN
Igor
UKR
3 GLATIER
MAXIME
FRA
3 LAVRENTEV
Danil
RUS
5 AARAO
Alexandre
FRA
5 BELLINI
Alessandro
ITA
7 WALDSBERGER
Tomas
CZE
7 MLADY
Petr
CZE
Women -52 kg
1 TONIOLO
Veronica
ITA
2 SCIACOVELLI
Micaela
ITA
3 DIPALO
Aurora
ITA
3 PEREZ PACHECO
Veronica
ESP
5 LEONE
Miriam
ITA
5 DEVERSAIN
Chloe
FRA
7 GODSCHALK
Indy
NED
7 HENSEN
Faye
NED
Men -73 kg
1 GIORDANO
Mateo
FRA
2 DEMETER
Marcell
HUN
3 BATDORJ
Munkhjin
CAN
3 UIANOV
Magomed
RUS
5 DOUMAS
Stavros
GRE
5 ECKER
Thomas
AUT
7 ADAM
Erwin
GER
7 SCHANDL
Philip
AUT
Women -57 kg
1 CORBO
Sara
ITA
2 AZAMOVA
Firuza
RUS
3 GALLUDEC
Clara
FRA
3 HIDEN
Verena
AUT
5 NITSCHE
Shenna
GER
5 UIJTENDAAL
Blanca
NED
7 BAMBERGER
Julia
AUT
7 STELLA
Gaia
ITA
Men -81 kg
1 MADDALONI NOSA
Bright
ITA
2 RADULJ
Miljan
SRB
3 OZDOEV
Ruslan
RUS
3 GAEV
Omar
RUS
5 PRAIOTTO
Dario
ITA
5 VAN OOSTRUM
Lars
NED
7 SIGNORINI
Enrico
ITA
7 FASCHING
Bernd
AUT
Women -63 kg
1 CAPANNI DIAS
Thauany David
ITA
2 FORTNER
Jessica
AUT
3 BAAS
Annick
NED
3 DERKS
Lieke
NED
5 DENGG
Elena
AUT
5 HRIBERNIK
Ines
SLO
7 SCHUSTER
Kaja
SLO
7 VAN DEN BRINK
Elena
NED
Men -90 kg
1 REZNIKOV
Roman
RUS
2 BULTHUIS
Silvan
NED
3 CHIZAT
Mael
FRA
3 DUDY
David
CZE
5 BASSO
Francesco
ITA
5 ABD ELREHIM
Amr
CAN
7 SCHELL
Joes
NED
7 VAN NIEUWLAND
Lukas
NED
Women -70 kg
1 KOPITAR STURM
Tea
SLO
2 SCHERRENBERG
Esme
NED
3 SWINKELS
Nadia
NED
3 PILECKAITE
Ugne
LTU
5 KULIC
Karla
CRO
5 VAN DER SLUIS
Cheyenne
NED
7 TARBA
Claudia
ROU
7 SUMMER
Laura
AUT
Men +90 kg
1 IAKUSHEV
Dmitrii
RUS
3 CARLETTI
Jean
ITA
3 ANTONIOU
Giannis
CYP
5 URBANI
Ludovico
ITA
5 BOURTAL ZARAT
Noa
FRA
7 BOGOVAC
Vuk
SRB
7 JOVIC
Luka
AUT
Women +70 kg
1 NORCIC
Nicki
SLO
2 TARATUNINA
Anzhelika
RUS
3 LAPINA
Daria
RUS
3 SIDIBE
Marthe
FRA
5 MICHAILIDOU
Zanet
CYP
5 MARINI
Tiziana
ITA
7 ZANESCO
Angelica
ITA
7 CARDILLO
Liliana
ITA