All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Prague Junior European Cup 2021 Results
Men -60 kg
1 SARDALASHVILI
Giorgi
GEO
2 VALIZADA
Gasim
AZE
3 MARKHANBETOV
Merey
KAZ
3 HOLOBORODKO
Mykyta
UKR
5 NERSESYAN
Yervand
ARM
5 ANDRASI
Marton
HUN
7 STANDKE
Maximilian
GER
7 GOMEZ LLORENS
Pedro
ESP
Women -48 kg
1 BALABAN
Anastasiia
BUL
2 ALIYEVA
Konul
AZE
3 KOSZEGI
Rebeka Rita
HUN
3 BERES
Lea
FRA
5 DIAZ HERNANDEZ
Aitana
ESP
5 AVANZATO
Asia
ITA
7 PEREZ SOLER
Eva
ESP
7 MILIC
Nevena
SRB
Men -66 kg
1 VAN DER KOLK
Dylan
NED
2 GULUZADE
Rashad
AZE
3 KAZIMIROV
Vladyslav
UKR
3 BARCZIKAY
Akos
HUN
5 SLAMBERGER
Lennart
GER
5 ADIL
Marlen
KAZ
7 ZAIZAGALIYEV
Nursultan
KAZ
7 GOMBAS
Balint
HUN
Women -52 kg
1 DEVICTOR
Chloe
FRA
2 GONZALEZ
Leonie
FRA
3 DIMITROVA
Gabriela
BUL
3 POLNICKA
Marie
CZE
5 PULJIZ
Ana Viktorija
CRO
5 GYERTYAS
Roza
HUN
7 INSUA IGLESIAS
Andrea
ESP
7 STAKHOV
Nicole
GER
Men -73 kg
1 GABA
Joan-Benjamin
FRA
2 SHAMSHAYEV
Daniyar
KAZ
3 DEMIREL
Umalt
TUR
3 DJOUKAEV
Turpal
FIN
5 BEREZHNYI
Rostyslav
UKR
5 YESTAY
Serikbol
KAZ
7 SHORT
Oliver
GBR
7 AVEDISYAN
Arsen
ARM
Women -57 kg
1 MOKDAR
Faiza
FRA
2 GARCIA MARTIN
Marta
ESP
3 ZUCCARO
Chiara
ITA
3 GRABNER
Lisa
AUT
5 BAUER
Bettina
GER
5 LEMIRE
Lou
FRA
7 TORRES LUMBRERAS
Valeria
ESP
7 MARTIN GIL
Alicia
ESP
Men -81 kg
1 SHERAZADISHVILI
Giorgi
GEO
2 STARK
Vladimir
GER
3 VAN DIJK
Mark
NED
3 BARTO
Alex
SVK
5 IHANAMAKI
Eetu
FIN
7 MAXIM
Meiirlan
KAZ
Women -63 kg
1 LISCIANI
Sara
ITA
2 DE VRIES
Dewi
GER
3 CAPANNI DIAS
Thauany David
ITA
3 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
5 RAUZIER
Fantine
FRA
5 NALBAT
Kamile
NED
7 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
7 FOLGER
Viktoria
GER
Men -90 kg
1 SAFRANY
Peter
HUN
2 KHARAZISHVILI
Nika
GEO
3 NERPEL
Gergely
HUN
3 MGEBRISHVILI
Lasha
GEO
5 GUGUNASHVILI
Gizo
GEO
5 POLADISHVILI
Tornike
GEO
7 SHAPOVALOV
Mykhailo
UKR
7 DEMIRTAS
Cem
TUR
Women -70 kg
1 CHYSTIAKOVA
Nataliia
UKR
2 KURCHENKO
Yuliia
UKR
3 CVJETKO
Lara
CRO
3 STOLZE
Friederike
GER
5 COLON RODRIGUEZ
Sairy
PUR
5 INSUA IGLESIAS
Noelia
ESP
7 CIANO
Raffaella Lelia
ITA
7 ISSOUFI
Kaila
FRA
Men -100 kg
1 VEG
Zsombor
HUN
2 JAPARIDZE
Mikheil
GEO
3 UDSILAURI
George
GER
3 HOLOLOBOV
Danylo
UKR
5 BAZIERISHVILI
Erekle
GEO
5 YERSHOV
Oleksii
UKR
7 REVAZISHVILI
Giorgi
GEO
7 YESTAY
Yermukhan
KAZ
Women -78 kg
1 VAN HEEMST
Yael
NED
2 OLEK
Anna Monta
GER
3 LYTVYNENKO
Yelyzaveta
UKR
3 NGELEBEYA
Liz
FRA
5 MAGASSA
Habi
FRA
5 DERKS
Lieke
NED
7 LOHOIDA
Iryna
UKR
7 FARKAS
Szilvia
HUN
Men +100 kg
1 KONE
Losseni
GER
2 VRACAR
Igor
SRB
3 KAMLADZE
Saba
GEO
3 HALAKA
Oleksii
UKR
5 BAGDAVADZE
Daviti
GEO
5 GURESHIDZE
Shalva
GEO
7 STOSIC
Andrija
SRB
7 ISMAYILZADA
Yagub
AZE
Women +78 kg
1 KAMPS
Marit
NED
2 DIJKSTRA
Carmen
NED
3 AMIRLI
Narmin
AZE
3 MILER
Georgiana
ROU
5 CERCHLOVA
Marketa
CZE
5 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
7 PASTIU
Paula
ROU