All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Tbilisi Grand Slam 2022 Results
Men -60 kg
1 NOZADZE
Temur
GEO
2 SARDALASHVILI
Giorgi
GEO
3 BAYRAMOV
Turan
AZE
3 KOGA
Genki
JPN
5 ALIYEV
Rovshan
AZE
5 CHKHVIMIANI
Lukhumi
GEO
7 MORGOYEV
Bekirbek
UKR
7 OMIROV
Aybek
TKM
Women -48 kg
1 LEGOUX CLEMENT
Melanie
FRA
2 MARTINEZ ABELENDA
Laura
ESP
3 TANZER
Katharina
AUT
3 PONT
Blandine
FRA
5 GERSJES
Amber
NED
5 LIMA
Amanda
BRA
7 FERREIRA
Natasha
BRA
7 MENZ
Katharina
GER
Men -66 kg
1 VIERU
Denis
MDA
2 TUTASHVILI
Giorgi
GEO
3 MARGVELASHVILI
Vazha
GEO
3 TANAKA
Ryoma
JPN
5 LIMA
Willian
BRA
5 TILOVOV
Mukhriddin
UZB
7 SAIDABUROROV
Shahboz
TJK
7 ALIYEV
Ibrahim
AZE
Women -52 kg
1 KRASNIQI
Distria
KOS
2 PUPP
Reka
HUN
3 GNETO
Astride
FRA
3 LOPEZ SHERIFF
Estrella
ESP
5 GONZALEZ
Leonie
FRA
5 CASTAGNOLA
Martina
ITA
7 DELGADO
Angelica
USA
7 VAN KREVEL
Naomi
NED
Men -73 kg
1 SHAVDATUASHVILI
Lasha
GEO
2 OYOSHI
Ken
JPN
3 YULDOSHEV
Murodjon
UZB
3 TERASHVILI
Giorgi
GEO
5 PELIVAN
Petru
MDA
5 LOMBARDO
Manuel
ITA
7 SARAKHONOV
Muhammadrahim
TJK
7 CHIKHELIDZE
Giorgi
GEO
Women -57 kg
1 HUH
Mimi
KOR
2 STARKE
Pauline
GER
3 SILVA
Rafaela
BRA
3 LIPARTELIANI
Eteri
GEO
5 GNETO
Priscilla
FRA
5 TONIOLO
Veronica
ITA
7 NISHANBAYEVA
Sevara
KAZ
7 TOPRAK
Acelya
GBR
Men -81 kg
1 LEE
Joonhwan
KOR
2 GRIGALASHVILI
Tato
GEO
3 HAJIYEV
Eljan
AZE
3 BOLTABOEV
Sharofiddin
UZB
5 FALCONE
Tiziano
ITA
5 TCKAEV
Zelim
AZE
7 MANUKIAN
Hievorh
UKR
7 RIZOEV
Shodmon
TJK
Women -63 kg
1 SHEMESH
Inbal
ISR
2 QUADROS
Ketleyn
BRA
3 CRUDE
Tamires
BRA
3 DEKETER
Manon
FRA
5 BAZYNSKI
Nadja
GER
5 VAN DEN BERG
Geke
NED
7 MARTIN
Hannah
USA
7 VARGA
Brigitta
HUN
Men -90 kg
1 GVINIASHVILI
Beka
GEO
2 TOTH
Krisztian
HUN
3 NGAYAP HAMBOU
Maxime-Gael
FRA
3 MUKAI
Shoichiro
JPN
5 PAPUNASHVILI
Giorgi
GEO
5 PIRELLI
Gennaro
ITA
7 BUBYR
Artem
UKR
7 MARGIANI
Ushangi
GEO
Women -70 kg
1 VAN DIJKE
Sanne
NED
2 TSUNODA ROUSTANT
Ai
ESP
3 MAEKELBURG
Sarah
GER
3 CHYSTIAKOVA
Nataliia
UKR
5 BETEMPS
Cecilia
ITA
5 JAGER
Hilde
NED
7 CARVALHO
Luana
BRA
7 ISSOUFI
Kaila
FRA
Men -100 kg
1 SANEBLIDZE
Onise
GEO
2 BERIASHVILI
Giorgi
GEO
3 TURABOEV
Otabek
UZB
3 HERBST
Daniel
GER
5 SERIKBAYEV
Aibek
KAZ
5 SULAMANIDZE
Ilia
GEO
7 VEG
Zsombor
HUN
7 HUMBERTO
Andre
BRA
Women -78 kg
1 WAGNER
Anna-Maria
GER
2 AGUIAR
Mayra
BRA
3 POWELL
Natalie
GBR
3 STEVENSON
Karen
NED
5 TCHEUMEO
Audrey
FRA
5 LYTVYNENKO
Yelyzaveta
UKR
7 BUTTIGIEG
Chloe
FRA
7 TCHANTURIA
Mariam
GEO
Men +100 kg
1 ZAALISHVILI
Gela
GEO
2 YUSUPOV
Alisher
UZB
3 BAKHTIYOROV
Shokhruh
UZB
3 MATIASHVILI
Levani
GEO
5 TERHEC
Joseph
FRA
5 BUGHADZE
Onise
GEO
7 KHAMMO
Yakiv
UKR
7 SIPOCZ
Richard
HUN
Women +78 kg
1 TOLOFUA
Julia
FRA
2 CHEIKH ROUHOU
Nihel
TUN
3 SOMKHISHVILI
Sophio
GEO
3 KAMPS
Marit
NED
5 FONTAINE
Lea
FRA
5 BERLIKASH
Kamila
KAZ
7 MARATOVA
Nazgul
KAZ
7 JABLONSKYTE
Sandra
LTU