All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Bielsko-Biala Cadets European Cup 2018 Results
Men -50 kg
1 KORCHEMKIN
Danila
RUS
2 FARKAS
Bence
HUN
3 SHULMAN
Ariel
ISR
3 OUCHEN
Heydar
FRA
5 KOLOBOV
Vladyslav
UKR
5 SAAEV
Iznaur
RUS
7 ANGHEL
Andrei
ROU
7 ISKRYTSKYI
Oleksandr
UKR
Women -40 kg
1 GUNES
Muberra
TUR
2 LAGARDE
Lilah
FRA
3 STRYHUN
ANHELINA
BLR
3 PYLYPIUK
Kateryna
UKR
5 ONYSK
OLIWIA
POL
5 GRZYWACZ
KARINA
POL
Men -55 kg
1 SHANI
Matan
ISR
2 TORMAKOV
Vladislav
RUS
3 LEUTGEB
Daniel
AUT
3 KOLASAU
Artsiom
BLR
5 SILVA
Nicolas
BRA
5 KAZIMIROV
Vladyslav
UKR
7 HAMADI
Riwane
FRA
7 CANTILE
Vittorio
ITA
Women -44 kg
1 MIYAI
An
JPN
2 AZAK
Merve
TUR
3 KRIZA
Anna
HUN
3 BORISOVA
Glafira
RUS
5 LUKINA
Iuliia
RUS
5 GOEBEL
Laila
GER
7 BORDINSKYKH
Sofiia
UKR
7 HARMATH
Eszter
HUN
Men -60 kg
1 PRUDIUS
Ivan
UKR
2 ROSEN
Roie
ISR
3 KONDO
HAYATO
JPN
3 GOBERT
Maxime
FRA
5 KODZOV
Kantemir
RUS
5 EROSHENKO
Sergey
RUS
7 RAFAILOV
Lior
ISR
7 BARSHESHET
Eylon
ISR
Women -48 kg
1 KHUBULOVA
Irena
RUS
2 GONZALEZ
Leonie
FRA
3 BAUER
Bettina
GER
3 CHUMAN
Riho
JPN
5 VOROBEVA
Marina
RUS
5 PEREKHREST
Ruslana
UKR
7 PICARD
Eloise
FRA
7 LAPACHISHVILI
Mariam
GEO
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Abrek
RUS
2 CUK
Mateo
GER
3 MAUER
Dennis
GER
3 ONOFREI
Paul
ROU
5 NEBOTOV
Serhii
UKR
5 GASSNER
Samuel
AUT
7 UMAEV
Shamil
RUS
7 TANAKA
Ryoma
JPN
Women -52 kg
1 FUJISHIRO
Kokoro
JPN
2 GALITSKAIA
Kseniia
RUS
3 NUGAEVA
Liliia
RUS
3 MASSON
Lou-Ann
FRA
5 SALZGEBER
Celine
AUT
5 KARADEMIR
Eda
TUR
7 ABRAHAM
Titanilla
HUN
7 MAZANASHVILI
Mariam
GEO
Men -73 kg
1 TALUNIN
Igor
RUS
2 SULCA
Adrian
ROU
3 KOZLOWSKI
Mateusz
POL
3 NERPEL
Gergely
HUN
5 POCHOP
Daniel
CZE
5 BUBYR
Artem
UKR
7 BARTO
Alex
SVK
7 TOTH
Botond
HUN
Women -57 kg
1 OKADA
Erika
JPN
2 BOZKURT
Hasret
TUR
3 RAUZIER
Fantine
FRA
3 ELKINA
Natalia
RUS
5 VARGA
Brigitta
HUN
5 TEKIN
Dilay
TUR
7 IVANESCU
Florentina
ROU
7 TRINACTA
Anna
CZE
Men -81 kg
1 SUGAWARA
Kodai
JPN
2 ZURAT
Nadav
ISR
3 CRET
Alex
ROU
3 UMAROV
Daniil
RUS
5 BROD
Ziga
SLO
5 NGAYAP HAMBOU
Maxime-Gael
FRA
7 GUIMARAES
Gustavo
BRA
7 VALIEIEV
TYMUR
UKR
Women -63 kg
1 OZBAS
Szofi
HUN
2 GUZUN
Tatiana
RUS
3 SIDARENKA
Maryia
BLR
3 DINIZ
Maria
BRA
5 VASILEVA
Daria
RUS
5 BEREZA
Bruna
BRA
7 SILAGADZE
Indira
GEO
7 YEKSAN
Ayten
TUR
Men -90 kg
1 KANIKOVSKIY
Matvey
RUS
2 TODAKA
Junnosuke
JPN
3 MAI
Louis
GER
3 BOROS
Ivan
HUN
5 ZIMIN
Mikhail
RUS
5 SANTOS
Adriel
BRA
7 BANCHUK
Stanislav
ISR
7 BEN HAROCH
Segev
ISR
Women -70 kg
1 KUWAGATA
Moka
JPN
2 ROSA
Eduarda
BRA
3 KARIAKINA
Daria
RUS
3 LOBNIK
Metka
SLO
5 NGOSSO SILO
Karrie
FRA
5 JAROSZEWSKA
JULIA
POL
7 TOPOGLU
Merve
TUR
7 SCHWEIGER
Nika
SLO
Men +90 kg
1 SIPOCZ
Richard
HUN
2 SIMIN
Iosif
RUS
3 ANGLIONIN
Mathias
FRA
3 KONE
Losseni
GER
5 KOVBASIUK
Sergii
UKR
5 VARGA
Donat
HUN
7 MEITE
Amadou
FRA
7 FUKUNAGA
Natsuki
JPN
Women +70 kg
1 FONTAINE
Lea
FRA
2 OZTURK
Hilal
TUR
3 SOKOLOVA
Viktoria
RUS
3 YAMAKI
Ion
JPN
5 LETKOWSKA
Maria
POL
5 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
7 GENERALOVA
Polina
RUS
7 KHOLODILINA
Anastasiia
RUS