All
M F
-50 -40
-55 -44
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
+90 +70
All
All
M
W
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
Teplice Cadet European Cup 2018 Results
Men -50 kg
1 SAAEV
Iznaur
RUS
2 FARKAS
Bence
HUN
3 KORCHEMKIN
Danila
RUS
3 ANGHEL
Andrei
ROU
5 GOMEZ LLORENS
Pedro
ESP
5 VALADIER PICARD
Romain
FRA
7 DICKE
Matthijs
NED
7 DOLGILEVICS
Andis
LAT
Women -40 kg
1 PEREZ SOLER
Eva
ESP
2 GUNES
Muberra
TUR
3 LOEB
Katharina
GER
3 LAGARDE
Lilah
FRA
5 CARVALHO
ANA
BRA
5 BALLO
Ghjuliana
FRA
7 KRATZIN
Janine
GER
7 SIEGEMUND
Olivia
GER
Men -55 kg
1 PARCHIEV
Abu-Muslim
RUS
2 TORMAKOV
Vladislav
RUS
3 GASITASHVILI
Guram
GEO
3 VEREDYBA
Oleh
UKR
5 LIPARD
Viljar
EST
5 KLEINOS
Anton
UKR
7 KARIEV
Kyrylo
UKR
7 KAZIMIROV
Vladyslav
UKR
Women -44 kg
1 AZAK
Merve
TUR
2 BORISOVA
Glafira
RUS
3 GODSCHALK
Indy
NED
3 MUMINOVIQ
Erza
KOS
5 LUKINA
Iuliia
RUS
5 NIKOLIC
Ivana
MNE
7 GUSEINOVA
Alina
RUS
7 KRIZA
Anna
HUN
Men -60 kg
1 KODZOV
Kantemir
RUS
2 DJOUKAEV
Turpal
FIN
3 GOBERT
Maxime
FRA
3 SLAMBERGER
Lennart
GER
5 TSIFIANI
Beka
GEO
5 ADAMYAN
Vache
AUT
7 ANTAL
Botond
ROU
7 VAN DAM
Naut
NED
Women -48 kg
1 KHUBULOVA
Irena
RUS
2 BAUER
Bettina
GER
3 COVACIU
Iasmin
ROU
3 HENNINGER
Elin
NED
5 KARABULUT
Buketnur
TUR
5 SNITKO
Vladyslava
UKR
7 VOROBEVA
Marina
RUS
7 UIJTENDAAL
Blanca
NED
Men -66 kg
1 NAGUCHEV
Abrek
RUS
2 UMAEV
Shamil
RUS
3 KAPANADZE
Luka
GEO
3 KABARDOV
Betal
RUS
5 OCSAI
Sandor
HUN
5 SCHRIEVER
Yerrick
GER
7 HORVATH
Bence
HUN
7 GARBE
Robin
FRA
Women -52 kg
1 MOKDAR
Faiza
FRA
2 LKHAGVASUREN
Sosorbaram
MGL
3 MEHLAU
Sarah
GER
3 KARADEMIR
Eda
TUR
5 GALITSKAIA
Kseniia
RUS
5 LO-A-NJOE
Dewy
NED
7 NUGAEVA
Liliia
RUS
7 RAMAEKERS
Beau
BEL
Men -73 kg
1 SULEIMANOV
Ibragimgadzhi
RUS
2 MECILOSEK
Jus
SLO
3 BUBYR
Artem
UKR
3 HEG
Koen
NED
5 BARTO
Alex
SVK
5 POCHOP
Daniel
CZE
7 STARK
Vladimir
GER
7 TOTH
Botond
HUN
Women -57 kg
1 VAN LIESHOUT
Joanne
NED
2 LEMOS
Thayane
BRA
3 ZHILKINA
Iana
RUS
3 VAZQUEZ FERNANDEZ
Laura
ESP
5 TEKIN
Dilay
TUR
5 AFYONLU
Habibe
TUR
7 RAUZIER
Fantine
FRA
7 TRINACTA
Anna
CZE
Men -81 kg
1 UMAROV
Daniil
RUS
2 GERBZOMER
Evgenii
RUS
3 BAJCSEV
Tamas
HUN
3 VAN DIJK
Mark
NED
5 SANTOS
Marcos
BRA
5 DEJACE
Nicolas
BEL
7 NGAYAP HAMBOU
Maxime-Gael
FRA
7 BROD
Ziga
SLO
Women -63 kg
1 BEREZA
Bruna
BRA
2 VISSER
Marin
NED
3 CORRAO
Alessia
BEL
3 STOLZE
Friederike
GER
5 YEKSAN
Ayten
TUR
5 BOCK
Yasmin
GER
7 SCHNEIDER
Danae
NED
7 CRISOSTOMO
Joana
POR
Men -90 kg
1 KANIKOVSKIY
Matvey
RUS
2 KHARAZISHVILI
Nika
GEO
3 SULAMANIDZE
Ilia
GEO
3 TCHANKVETADZE
Goga
GEO
5 NAZAROV
Roman
RUS
5 ZIMIN
Mikhail
RUS
7 HEEREN
Axel
NED
7 KARLOV
Danyil
UKR
Women -70 kg
1 ROSA
Eduarda
BRA
2 KARIAKINA
Daria
RUS
3 NGOSSO SILO
Karrie
FRA
3 IGL
Raffaela
GER
5 GERSIOVA
Nina
SVK
5 TOPOGLU
Merve
TUR
7 SCHNEIDER
Cheyenne
GER
7 SOTILLO GOMEZ
Begona
ESP
Men +90 kg
1 INANEISHVILI
Saba
GEO
2 SIMIN
Iosif
RUS
3 KONE
Losseni
GER
3 KORDYALIK
Wojciech
POL
5 DIABY
Tieman
FRA
5 MAGOMADOV
Akhmed
RUS
7 YATSKO
Kostiantyn
UKR
7 LEWANDOWICZ
Amadeusz
POL
Women +70 kg
1 KAMPS
Marit
NED
2 KMIELIAUSKAITE
Justina
LTU
3 WOLSZCZAK
Kinga
POL
3 SANTOS
ANNA
BRA
5 KALENDER
Mine
TUR
5 BULAVINA
Ruslana
UKR
7 HAYME
CORALIE
FRA
7 DIACENCO
Oxana
MDA