Overview Draw Judoka Results Photos & Videos Standings News TV & News Info
Teplice Cadet European Cup 2017 Results

Men -50 kg

1 ASKARZADE
Ali
AZE
2 TOKTAY
Ejder
TUR
3 CINCI
Furkan
TUR
3 FECZKO
Csanad
HUN
5 GRIGOROV
Lyuboslav
BUL
5 RECHBERGER
Nikolas
AUT
7 TOMESCU
Mircea
ROU
7 LEUTGEB
Daniel
AUT

Women -40 kg

1 KARIMOVA
Vusala
AZE
2 GUNES
Muberra
TUR
3 BJELIC
Ana
SRB
3 DOROWSKICH
Darja
GER
5 MAKSIN
Eleonora
GER
5 STROE
Anamaria
ROU
7 HARMATH
Eszter
HUN
7 GEORGIEVA
Aleksa
BUL

Men -55 kg

1 AKKUS
Mihrac
TUR
2 TANRIVERDIYEV
Aykhan
AZE
3 SALIMLI
Amrah
AZE
3 RYPAR
Radek
CZE
5 VEREDYBA
Oleh
UKR
5 MATHE
Bence
HUN
7 ONOFREI
Paul
ROU
7 TOMASHEVSKYI
Danylo
UKR

Women -44 kg

1 KARDOS
Timea
HUN
2 PLATTEN
Amy
GBR
3 ANDIC
Ozge
TUR
3 RODRIGUEZ SALVADOR
Mireia
ESP
5 SZLACHTA
Nikola
POL
5 KRIEGER
Nikita
GER
7 ISCHT
Sarah
GER
7 GOEBEL
Laila
GER

Men -60 kg

1 IBRAHIMOV
Vusal
AZE
2 CUK
Mateo
GER
3 CHERNOV
Vadym
UKR
3 CENTRACCHIO
Luigi
ITA
5 SZEREDAS
Botond
HUN
5 ISMAYILOV
Nijat
AZE
7 BAYRAMOV
Nabi
AZE
7 DJOUKAEV
Turpal
FIN

Women -48 kg

1 STOJADINOV
Andrea
SRB
2 GUSSENBERG
Jana
GER
3 BALLHAUS
Mascha
GER
3 KURAS
Marta
POL
5 TRAPPE
Anneliese
GER
5 DUMITRU
Maria
ROU
7 DIMITROVA
Gabriela
BUL
7 KOPASZ
Fanni
HUN

Men -66 kg

1 GALAKTIONOVS
Artjoms
LAT
2 RUBECA
Luca
ITA
3 SULCA
Adrian
ROU
3 ZARACA
Giovanni
ITA
5 MAHMUDLU
Gnyaz
AZE
5 ISMAYILOV
Sabir
AZE
7 SMAGIN
Lev
UKR
7 SEMKOV
Stanislav
UKR

Women -52 kg

1 OZBAS
Szofi
HUN
2 WURFEL
Annika
GER
3 BALLHAUS
Seija
GER
3 SILVERI
Federica
ITA
5 KARMAN
Andrea
HUN
5 JAVADIAN
Yasmin
GBR
7 SENYAYLA
Kubra
TUR
7 IVANESCU
Florentina
ROU

Men -73 kg

1 STODOLSKI
Adam
POL
2 KOC
Muhammed
TUR
3 PROSDOCIMO
Mattia
ITA
3 VOSTRENKOV
Serhii
UKR
5 SHAMILOV
Vusal
AZE
5 NERPEL
Gergely
HUN
7 VIRU
Ralf stiven
EST
7 KALISTERSKI
Dobromir
BUL

Women -57 kg

1 FUSCO
Giovanna
ITA
2 PERISIC
Marica
SRB
3 LECHARLIER
Manon
BEL
3 FRITZE
Caroline
GER
5 BEITANS
Miriam
GER
5 GLIGA
Paula
ROU
7 KROPSKA
Natalia
POL
7 MAROTI
Alexandra
HUN

Men -81 kg

1 KRYZHANSKYI
Marat
UKR
2 ACCOGLI
Daniele
ITA
3 SISMANLAR
Mert
TUR
3 TOTH
Benedek
HUN
5 MATVEICIUC
Eugen
MDA
5 IUDICELLI
Gianluca
ITA
7 TUKSAMMEL
Karl
EST
7 YURESKUL
Ivan
UKR

Women -63 kg

1 TCHANTURIA
Mariam
GEO
2 WINZIG
Annabelle
GER
3 MOSR
Anetta
LUX
3 SAMARDZIC
Andjela
BIH
5 TAVCAR
Zarja
SLO
5 REDDIG
Mareike
GER
7 SZILLI
Nora
HUN
7 SCHUCHTER
Anna-lena
AUT

Men -90 kg

1 GERKENS
Emils
LAT
2 TURAC
Denis
SVK
3 SOKOL
Jakub
POL
3 AKBARLI
Jafar
AZE
5 MAI
Louis
GER
5 WITASSEK
Yvo
GER
7 HERZOG
Niko
AUT
7 BERGAMELLI
Enrico
ITA

Women -70 kg

1 GALANDI
Marlene
GER
2 ESPOSITO
Martina
ITA
3 GERSIOVA
Nina
SVK
3 IGL
Raffaela
GER
5 GERGACZ
Eniko
HUN
5 HUNGER
Marlene
AUT
7 CHYSTIAKOVA
Nataliia
UKR
7 NEUHOLD
Jasmin
GER

Men +90 kg

1 ABDULLAYEV
Mahammad
AZE
2 AYDIN
Omer
TUR
3 DIMITROV
Ivaylo
BUL
3 SCHREIBER
Jonas
GER
5 MILJEVIC
Filip
CRO
5 FEYZIYEV
Jamal
AZE
7 SLUSARZ
Norbert
POL
7 KASYANOK
Volodymyr
UKR

Women +70 kg

1 ROLLWAGE
Hanna
GER
2 KALENDER
Mine
TUR
3 WOLSZCZAK
Kinga
POL
3 SOMKHISHVILI
Sophio
GEO
5 SLAMBERGER
Nika
SLO
5 FARAGO
Petra
HUN
7 FARKAS
Szilvia
HUN
7 SUAREZ CABRERA
Dayami
ESP