All
M F
-60 -48
-66 -52
-73 -57
-81 -63
-90 -70
-100 -78
+100 +78
All
All
M
W
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Tbilisi Grand Prix 2019 Results
Men -60 kg
1 CHKHVIMIANI
Lukhumi
GEO
2 KHYAR
Walide
FRA
3 LUTFILLAEV
Sharafuddin
UZB
3 PAPINASHVILI
Jaba
GEO
5 GANBAT
Boldbaatar
MGL
5 LESIUK
Artem
UKR
7 ABULADZE
Yago
RUS
7 KITADAI
Felipe
BRA
Women -48 kg
1 CLEMENT
Melanie
FRA
2 BILODID
Daria
UKR
3 BRIGIDA
Nathalia
BRA
3 MUNKHBAT
Urantsetseg
MGL
5 CSERNOVICZKI
Eva
HUN
5 PONT
Blandine
FRA
7 CHERNIAK
Maryna
UKR
7 SENTURK
Gulkader
TUR
Men -66 kg
1 FLICKER
Tal
ISR
2 TUTASHVILI
Giorgi
GEO
3 PEREZ ROMAN
Daniel
ESP
3 NINIASHVILI
Bagrati
GEO
5 SAINI
Jasleen Singh
IND
5 IBRAHIMOV
Ismayil
AZE
7 SHERSHAN
Dzmitry
BLR
7 DOVDON
Altansukh
MGL
Women -52 kg
1 GIUFFRIDA
Odette
ITA
2 COHEN
Gili
ISR
3 PIMENTA
Larissa
BRA
3 GNETO
Astride
FRA
5 BISHRELT
Khorloodoi
MGL
5 MOKDAR
Faiza
FRA
7 BABAMURATOVA
Gulbadam
TKM
7 TSCHOPP
Evelyne
SUI
Men -73 kg
1 CHAINE
Guillaume
FRA
2 ESTRADA
Magdiel
CUB
3 IARTCEV
Denis
RUS
3 IASHVILI
Valeri
GEO
5 MARKARIAN
Georgios
GRE
5 GANBAATAR
Odbayar
MGL
7 BABGOEV
Oleg
RUS
7 GIUNASHVILI
Lasha
GEO
Women -57 kg
1 GJAKOVA
Nora
KOS
2 SILVA
Rafaela
BRA
3 RECEVEAUX
Helene
FRA
3 VERHAGEN
Sanne
NED
5 BOROWSKA
Anna
POL
5 CYSIQUE
Sarah Leonie
FRA
7 LIPARTELIANI
Eteri
GEO
7 NISHANBAYEVA
Sevara
KAZ
Men -81 kg
1 DE WIT
Frank
NED
2 CAVELIUS
Timo
GER
3 VALOIS-FORTIER
Antoine
CAN
3 GRIGALASHVILI
Tato
GEO
5 EGUTIDZE
Anri
POR
5 DJALO
Alpha Oumar
FRA
7 BEKMURZAEV
Yunus
BLR
7 MCHEDLISHVILI
Koba
GEO
Women -63 kg
1 VERMEER
Sanne
NED
2 VAN DEN BERG
Geke
NED
3 TRAJDOS
Martyna
GER
3 DEL TORO CARVAJAL
Maylin
CUB
5 RENSHALL
Lucy
GBR
5 GWEND
Edwige
ITA
7 OZDOBA-BLACH
Agata
POL
7 HERRMANN
Vivian
GER
Men -90 kg
1 SILVA MORALES
Ivan Felipe
CUB
2 PAPUNASHVILI
Giorgi
GEO
3 GANTULGA
Altanbagana
MGL
3 GVINIASHVILI
Beka
GEO
5 BOBONOV
Davlat
UZB
5 MAJDOV
Nemanja
SRB
7 PETR
Jiri
CZE
7 MACEDO
Rafael
BRA
Women -70 kg
1 TIMO
Barbara
POR
2 VARGAS KOCH
Laura
GER
3 BELLANDI
Alice
ITA
3 PEREZ
Maria
PUR
5 PROKOPENKO
Alena
RUS
5 MAYERSOHN
Yarden
ISR
7 TELTSIDOU
Elisavet
GRE
7 TAEYMANS
Roxane
BEL
Men -100 kg
1 ZANKISHIEV
Kazbek
RUS
2 BUZACARINI
Rafael
BRA
3 KORREL
Michael
NED
3 KHURRAMOV
Mukhammadkarim
UZB
5 OLIVAR
Cedric
FRA
5 LOPORCHIO
Giuliano
ITA
7 TAVELURI
Lasha
GEO
7 DELVERT
Clement
FRA
Women -78 kg
1 KUKA
Loriana
KOS
2 ANTOMARCHI
Kaliema
CUB
3 POSVITE
Fanny Estelle
FRA
3 SAMPAIO
Patricia
POR
5 TURCHYN
Anastasiya
UKR
5 CAMARA
Sama Hawa
FRA
7 RAIFOVA
Zarina
KAZ
7 LUCASSEN
Ilona
NED
Men +100 kg
1 MATIASHVILI
Levani
GEO
2 VAKHAVIAK
Aliaksandr
BLR
3 BUGHADZE
Onise
GEO
3 MEYER
Roy
NED
5 ZAALISHVILI
Gela
GEO
5 TSKHOVREBOV
Alen
RUS
7 TSIARPITSKI
Uladzislau
BLR
7 OKRUASHVILI
Adam
GEO
Women +78 kg
1 TOLOFUA
Julia
FRA
2 SOUZA
Beatriz
BRA
3 SLUTSKAYA
Maryna
BLR
3 NUNES
Rochele
POR
5 M BAIRO
Anne Fatoumata
FRA
5 TARASOVA
Galyna
UKR
7 PAULUSOVA
Marketa
CZE
7 JABLONSKYTE
Sandra
LTU