News ▾
Calendar ▾
Members ▾
Gallery
World ranking ▾
Results ▾
Documents
About IJF ▾
Store
Official IJF Partners:
Interviews
Read interviews.
Competition
News about Judo competitions.
Stories
Interesting judo stories.
All news
All judo related news.
IJF World Tour
Seniors
Juniors
Cadets
All categories
Judoka
National federations
All galleries
Seniors
Men
Women
Nations
Juniors
Men
Women
Nations
Cadets
Men
Women
Nations
Olympic Games 2024
Men
Women
Teams
Downloads
Download official Ranking PDFs
Browse Results
Live Competitions
Organisation
Commissions
President's Corner
Clean Judo
History and Culture
Links
Official Supplier List
IJF.org
JudoTv
Judobase
Judo In Schools
Analyzer
Account
Veterans
Admin
Travel
Sign in
News ▾
Interviews
Read interviews.
Competition
News about Judo competitions.
Stories
Interesting judo stories.
All news
All judo related news.
Calendar ▾
IJF World Tour
Seniors
Juniors
Cadets
All categories
Members ▾
Judoka
National federations
Gallery
Rankings ▾
World Ranking - Seniors
World Ranking - Cadets
World Ranking - Juniors
Nations Ranking - Seniors
Nations Ranking - Cadets
Nations Ranking - Juniors
Ranking for Olympics - Individuals
Ranking for Olympics - Teams
PDF Downloads
Results ▾
Browse Recent Results
Live Competitions
Documents
About IJF ▾
Organisation
Commissions
President's Corner
Clean Judo
History and Culture
Links
Official Supplier List
IJF.org
JudoTv
Judobase
Judo In Schools
Analyzer
Account
Veterans
Admin
Travel
European Judo Championships Cadets Sofia 2024 Individuals
Days
11
Hours
10
To go
European Judo Championships Cadets Sofia 2024 Individuals
Bulgaria, Sofia
Overview
Judoka
Nations
News
TV & News Info
Overview
Judoka
Nations
TV & News Info
Search
Searching all categories
View
All
Men
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
Women
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
#
Athlete
Seeder
WRL
Result
MASAK Marek-Adrian
EST
1. seed
2
-
KOBALADZE Nodar
GEO
2. seed
5
-
AKHUNDOV Subhan
AZE
3. seed
7
-
DA COSTA Jean Pascal Bi Goly
FRA
4. seed
8
-
NZUZI DIASIVI Kevin
FRA
5. seed
10
-
KOREVAAR Dwayne
NED
6. seed
15
-
FESENKO Oleh
UKR
7. seed
16
-
KUSTER Maj Matevz
SLO
8. seed
19
-
IVANKOVIC Luka
CRO
-
20
-
NOVAKOVIC Petar
SRB
-
21
-
BALLERING Martinus
NED
-
30
-
NIKOLAIDIS Nikolaos
GRE
-
31
-
GHAZARYAN Vardges
AUT
-
34
-
BANYAMOLI Ozias
BEL
-
36
-
TUGUI David
ROU
-
37
-
BOUTRIG Yossef
ITA
-
38
-
KADZAEV Rustem
AIN
-
40
-
MORAU Yauheni
AIN
-
48
-
ROJAS ARENCIBIA Alejandro Antonio
ESP
-
56
-
MADEN Mahmutcan
TUR
-
62
-
LUBURA Nikola
BIH
-
64
-
TAURA Patrikas
LTU
-
85
-
BLAZEVICS Artemijs
LAT
-
89
-
YUDANOV Nikita
UKR
-
-
-