Men competitors

1 -60 kg DASHDAVAA
Amartuvshin
1. seed (4. place wrl) MGL
2 -60 kg TAKATO
Naohisa
2. seed (7. place wrl) JPN
3 -60 kg KITADAI
Felipe
3. seed (11. place wrl) BRA
4 -60 kg IBRAYEV
Rustam
4. seed (15. place wrl) KAZ
5 -60 kg SHISHIME
Toru
5. seed (17. place wrl) JPN
6 -60 kg KHYAR
Walide
6. seed (18. place wrl) FRA
7 -60 kg OSHIMA
Yuma
7. seed (20. place wrl) JPN
8 -60 kg NAGAYAMA
Ryuju
8. seed (21. place wrl) JPN
9 -60 kg OGUZOV
Albert
RUS
10 -60 kg MSHVIDOBADZE
Robert
RUS
11 -60 kg TRBOVC
Matjaz
SLO
1 -66 kg AN
Baul
1. seed (1. place wrl) KOR
2 -66 kg BASILE
Fabio
2. seed (3. place wrl) ITA
3 -66 kg DOVDON
Altansukh
3. seed (4. place wrl) MGL
4 -66 kg PULIAEV
Mikhail
4. seed (5. place wrl) RUS
5 -66 kg ABE
Hifumi
5. seed (6. place wrl) JPN
6 -66 kg GOMBOC
Adrian
6. seed (12. place wrl) SLO
7 -66 kg TAKAJO
Tomofumi
7. seed (14. place wrl) JPN
8 -66 kg KATZ
Nathan
8. seed (21. place wrl) AUS
9 -66 kg KHAN-MAGOMEDOV
Kamal
RUS
10 -66 kg KIM
Limhwan
KOR
11 -66 kg MARIAC
Alexandre
FRA
1 -73 kg HASHIMOTO
Soichi
1. seed (2. place wrl) JPN
2 -73 kg MOGUSHKOV
Musa
2. seed (8. place wrl) RUS
3 -73 kg VAN TICHELT
Dirk
3. seed (10. place wrl) BEL
4 -73 kg MACIAS
Tommy
4. seed (11. place wrl) SWE
5 -73 kg IARTCEV
Denis
5. seed (12. place wrl) RUS
6 -73 kg MARGELIDON
Arthur
6. seed (14. place wrl) CAN
7 -73 kg BOBOEV
Giyosjon
7. seed (15. place wrl) UZB
8 -73 kg BENSTED
Jake
8. seed (22. place wrl) AUS
9 -73 kg POMBO SILVA
Alex william
BRA
10 -73 kg NAKAYA
Riki
JPN
11 -73 kg DOI
Takeshi
JPN
1 -81 kg NAGASE
Takanori
1. seed (1. place wrl) JPN
2 -81 kg IVANOV
Ivaylo
2. seed (4. place wrl) BUL
3 -81 kg NYAMSUREN
Dagvasuren
3. seed (7. place wrl) MGL
4 -81 kg LAPPINAGOV
Aslan
4. seed (15. place wrl) RUS
5 -81 kg RESSEL
Dominic
5. seed (18. place wrl) GER
6 -81 kg LUCENTI
Emmanuel
6. seed (27. place wrl) ARG
7 -81 kg VOROBEV
Ivan
7. seed (32. place wrl) RUS
8 -81 kg SATO
Seidai
8. seed (41. place wrl) JPN
9 -81 kg BOBONOV
Davlat
UZB
10 -81 kg SZWARNOWIECKI
Damian
POL
11 -81 kg BRIAND
Etienne
CAN
1 -90 kg KUKOLJ
Aleksandar
1. seed (4. place wrl) SRB
2 -90 kg CLERGET
Axel
2. seed (6. place wrl) FRA
3 -90 kg KHALMURZAEV
Khusen
3. seed (9. place wrl) RUS
4 -90 kg NISHIYAMA
Daiki
4. seed (12. place wrl) JPN
5 -90 kg IDDIR
Alexandre
5. seed (14. place wrl) FRA
6 -90 kg BROWN
Colton
6. seed (25. place wrl) USA
7 -90 kg NAGASAWA
Kenta
7. seed (29. place wrl) JPN
8 -90 kg TEMESI
Sebastian
8. seed (30. place wrl) AUS
9 -90 kg BETTONI
Eduardo
BRA
10 -90 kg KUCZERA
Piotr
POL
11 -90 kg MAJDOV
Nemanja
SRB
1 -100 kg MARET
Cyrille
1. seed (2. place wrl) FRA
2 -100 kg BISULTANOV
Adlan
2. seed (10. place wrl) RUS
3 -100 kg DENISOV
Kirill
3. seed (22. place wrl) RUS
4 -100 kg WOLF
Aaron
4. seed (27. place wrl) JPN
5 -100 kg MINASKIN
Grigori
5. seed (30. place wrl) EST
6 -100 kg DVARBY
Joakim
6. seed (40. place wrl) SWE
7 -100 kg REMARENCO
Ivan
7. seed (42. place wrl) UAE
8 -100 kg DASHDULAM
Ishdorj
8. seed (55. place wrl) MGL
9 -100 kg SHIMOWADA
Shohei
JPN
10 -100 kg IIDA
Kentaro
JPN
11 -100 kg WON
Jonghoon
KOR
1 +100 kg OJITANI
Takeshi
1. seed (13. place wrl) JPN
2 +100 kg SHICHINOHE
Ryu
2. seed (21. place wrl) JPN
3 +100 kg KAGEURA
Kokoro
3. seed (26. place wrl) JPN
4 +100 kg HEINLE
Sven
4. seed (28. place wrl) GER
5 +100 kg LEE
Po yen
5. seed (57. place wrl) TPE
6 +100 kg KIM
Kyeongtae
6. seed (66. place wrl) KOR
7 +100 kg JU
Youngseo
7. seed (79. place wrl) KOR
8 +100 kg SILVA
Joao cesarino
8. seed (84. place wrl) BRA
9 +100 kg CHEN
Sheng min
TPE
10 +100 kg SCHUURMANS
Elijah
AUS
11 +100 kg MIKHAYLIN
Alexander
RUS